!!

Clio Türkiye'ye Hoşgeldiniz

Clio Türkiye'de; Sıkı Arkadaşlıklar Edinebilir, Kapsamlı Bilgiler, Haberler, Etkinlikler, Kampanyalar,
Resimli ve Videolu Uygulamalar Bulabilirsiniz. Ayrıca Clio'nuz İle İlgili Her Konuda Yardım Alabilirisiniz.

Hatırlatma: Forum içerisinde kullanacağınız resimlerinizi Clio Türkiye Resim'e yükleyin!..

Gönderen Konu: Far ve mercek temizliği - far karartma  (Okunma sayısı 366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ömerAlpsoy

• 0cc
  • *

• Araç: Diğer

• Üye ID: 7914
  • CT Puanı: 6

Far ve mercek temizliği - far karartma
« Yanıtla #10 : 10 Ekim 2017, 06:25:06 »

Bağlantıyı görmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın
En dıştaki plastik camı dıştan ve içten temizlemeyi anladım da mercekler nasıl açılıyor da içten ve dıştan temizleniyor. İçini açınca bozulmaz mı?
Aydınlatmanın yetersiz olduğunu nasıl anlarız? Değiştirmek icap ederse ne tercih etmeliyiz? Orjinal ampül mü, led mi, xenon mu?

Şimdi söyle ki, farları söktükten sonra dıştaki camı ayırıp ayna kısmını da ayırdıktan sonra mercek bölümünü görebiliyoruz. 3 adet somunu var onları da söktükten sonra mercekler ayaklarıyla birlikte elimize geliyor.
Mercek temizliğini yaparken de kuru bir bez ile dışarıdan ve içeriden sildim. Herhangi bir temizlik maddesi yada su kullanmadım nem yapmaması için.
Aydınlatmanın yetersiz olduğunu da farları açınca önümü göremiyordum. Arabayı aldığımdan beridir bu böyleydi. Üzerinde Led xenon bulunmaktaydı. Yeni bir takım daha aldım bi nebze arttı görüş fakat yine çok azdı. Sisleri açmadan gidemiyordum bir yere. O yüzden açıp temizledim.
Tercihim led xenon olur. Aydınlatması gayet güzel.
Bu arada gece çektiğim bir fotoğraf da aydınlatmayı görün istedim.

Resmi görmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Resmi görmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2017, 06:21:55 Gönderen: ömerAlpsoy »

Linkback: http://forum.cliotr.com/?topic=11276.0.html