Gönderen Konu: Lpg gaz sızdırıyor.  (Okunma sayısı 631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burak031

• 0cc
  • *
Lpg gaz sızdırıyor.
« : 03 Ocak 2018, 09:48 »
Bu aralar herşey üst üste geliyor. Vardır rabbimin bir bildiği deyip sabırla karşılıyorum :)  (Ama herşey kırmızı Işık’ta adamın arabayı satıyor musunuz soruna hayır dedikten sonra başladı. Gözü mü kaldı artık arabada [emoji16]) şimdide yuvarlak şekilde olan parça sanırım regülator oluyor bu. Ondan çıkan kalın hortum  siyah parçaya giriyor. Oradan da çıkıp filtreye geçiyor. Galiba o siyah parça Maps sensörü oluyor. İste maps sensörüne ve filtreye giren kalın hortumdan gaz kaçıyor. Köpüklü su ile baktım. Yakınımda sanayii yok. Acaba o hortumların yerine ne kullabilirim. İlla o hortum sart mi ? Sanırım hortumun içi ipli. Normal bahçe hortumu kesip taksam olmaz mi [emoji16]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
Ynt: Lpg gaz sızdırıyor.
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2018, 11:01 »
Bu aralar herşey üst üste geliyor. Vardır rabbimin bir bildiği deyip sabırla karşılıyorum :)  (Ama herşey kırmızı Işık’ta adamın arabayı satıyor musunuz soruna hayır dedikten sonra başladı. Gözü mü kaldı artık arabada [emoji16]) şimdide yuvarlak şekilde olan parça sanırım regülator oluyor bu. Ondan çıkan kalın hortum  siyah parçaya giriyor. Oradan da çıkıp filtreye geçiyor. Galiba o siyah parça Maps sensörü oluyor. İste maps sensörüne ve filtreye giren kalın hortumdan gaz kaçıyor. Köpüklü su ile baktım. Yakınımda sanayii yok. Acaba o hortumların yerine ne kullabilirim. İlla o hortum sart mi ? Sanırım hortumun içi ipli. Normal bahçe hortumu kesip taksam olmaz mi [emoji16]

Isıya dayanımlı olması lazım . Ben küçük bir ilçede oturduğumdan oranın sanayisinden bulduğum her marka arabaya ait sıcak su hortumundan lpg içinde kullandım . Zaten en son regülatörü ve hortumları komple kendim değiştirdim . Moda mod karşılamaz ve daha erken deforme olur ama iş görür . Kontrol altında tutmak lazım.
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı burak031

• 0cc
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2018, 09:12 »
Isıya dayanımlı olması lazım . Ben küçük bir ilçede oturduğumdan oranın sanayisinden bulduğum her marka arabaya ait sıcak su hortumundan lpg içinde kullandım . Zaten en son regülatörü ve hortumları komple kendim değiştirdim . Moda mod karşılamaz ve daha erken deforme olur ama iş görür . Kontrol altında tutmak lazım.
Evdeki tüpün hortumunu deneyecem artık [emoji4]

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2018, 09:27 »

Lpg nin şakası olmaz kardeşim kargoyla vs bir şekilde lpg hortumu sipariş etmeye çalış derim. 5 lira hortuma 5 lira kargoya verirsin. Tüp hortumu motorun bir yerlerine değerse önce sertleşir sonra kırılır başına iş alırsın. Bir kıvılcım karanlıkları aydınlığa çıkarmasın sonra. :police:
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2018, 09:30 »
Bendede inceden bir gaz kokusu olmaya başladı özellikle stop ettikten sonra 2-3 dkk olup kesiliyor. Bende regulatör enjektör arası hortumdan şüpheleniyorum. Kesici gazı kestikten sonra bu hortumda biraz basınçlı gaz kalıyor herhalde onu ince ince salıyor bitince koku kesiliyor.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2018, 09:47 »

Kesinlikle olmaz . Isıya dayanıklı değildir o hortumlar. Ayrıca alarm ayarlarına da bir baktır . Gaz koktuğu ve basınç düştüğü halde benzine atmıyorsa arabayı büyük ihtimal çok küçük değere almışlardır alarm değerini.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2018, 09:55 Gönderen: elkmuh »

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2018, 09:53 »
Bendede inceden bir gaz kokusu olmaya başladı özellikle stop ettikten sonra 2-3 dkk olup kesiliyor. Bende regulatör enjektör arası hortumdan şüpheleniyorum. Kesici gazı kestikten sonra bu hortumda biraz basınçlı gaz kalıyor herhalde onu ince ince salıyor bitince koku kesiliyor.
Sende bir gaz kontrolü yaptır bence şükrü . Nasıl olsa o iş için para almıyorlar .

Çevrimdışı duhanzs

• 3000cc
« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2018, 01:37 »
lpg yı bu yuzden sevmıyorum bakımı sıkıntı her dk masraf acıyor artı kıcında bombayla gezıyorsun evet mermı sıkınca delınmıyor ama borular kacak konusunda maalesef sınıfta kalıyor.
1998 Tofaş Şahin S 1.6
2003 Clio 2 1.6
2012 Vw Polo 1.6 TDI
2008 Hyundai Getz 1.5 Vgt

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2018, 04:11 »
Sende bir gaz kontrolü yaptır bence şükrü . Nasıl olsa o iş için para almıyorlar .
Ahh abi suan 24 saat yetmiyor ne bana ne hanima  :o baktiracamda ne zaman bakalim. Cumartesiyi bekliyorum yarım gün mesai çıkınca ugrayacam bizim lepegeciye  ;D
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #9 : 04 Ocak 2018, 04:16 »
lpg yı bu yuzden sevmıyorum bakımı sıkıntı her dk masraf acıyor artı kıcında bombayla gezıyorsun evet mermı sıkınca delınmıyor ama borular kacak konusunda maalesef sınıfta kalıyor.
Bende ilk zamanlar negatif bir enerji aliyordum lpg den ama alıştık mazot 5 lira olunca en az yakan dizelle hemen hemen ayni yakiyorum şu kış şartlarinda.  Her bakımını arızasini kendim yapiyorum ayarda dahil. Ilk aldığım zamanlar eskiyen parçalarını değiştirdim hemen ondan sonrada bir daha masraf çıkarmadı zaten.
Clio 2 1.4i RNA