Gönderen Konu: Araca her bindiğimde lpg kokusu geliyor  (Okunma sayısı 710 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ssk95

• Yeni Üye
  • sefa717@gmail.com
Araca her bindiğimde lpg kokusu geliyor
« : 07 Ocak 2018, 07:24 »
Merhabalar
Sabahları aracıma ne zaman binsem çok az ince bi gaz kokuyor ama ben kokuya acayip duyarlıyımdır o yüzden fazla üstüne düşmedim ve ciddi anlamda çok yakıt gitmeye başladı km ye 38 kuruş yakarken şimdi 48 50 kuruş yakıyor neye dikkat etmeliyim bilgisi olan varmı yada şöyle sorayım tamirciye götüreceğim ama kendi ustam motor tamiri alt takım v.s şeylere bakıyor direk bu lpg montajı yapanlara mı götüreyim

Çevrimdışı hknco

• 1500cc
Ynt: Araca her bindiğimde lpg kokusu geliyor
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2018, 07:51 »
Aracını çalıştır sonra köpüklü su ile kontrol yap. Gaz kokuyorsa gaz kaçağı vardır. Anlamıyorsan otogazcıya gideceksin. Geçmiş olsun.

Aracın çok fazla yakıyor. Benim aracım İstanbul gibi yerde akşam 7'de çıkıyorum 8'de evde oluyorum. Sabah ise 7.30 da evden çıkıyorum 8.15'te işte oluyorum. (Günde 40 km yapıyorum toplam)

Aracım bir depo ile (30 lt) 300-350 km yol yapıyor. Araç 30 lt kullanmıyor. En fazla 28 lt kullanıyor. Bu durumda 28*3,00 = 80 tl yapar. 80/300 desek o da 26 kuruş yapar. Burada benzin hesaba katılmadı tabiki.

Hesap ortada sizin aracınız çok yakıyor. Hem gaz ayarına da bir baktırın derim ben. [member=7649]elkmuh[/member] bu konuda daha bilgili.(Gaz konusunda)

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2018, 08:08 »
Bir an once lpg ciye gidin lpg ile ilgili her yeri kontrol ettirin.sizdirmazlik sabunlu su ile yapilabilinir.ama lpg cilerde dedektor vardir daha iyi kontrol edilir.sorun cozulur ise guzel.
Sonrasinda hala cok yakma sikayetiniz var ise bakariz.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2018, 08:11 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı burak031

• 0cc
  • *
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2018, 08:32 »
Ayni koku bende de vardı. Sonra köpük ile kontrol ettim. Regulatorden çıkan borudan gaz kaçırıyordu. Kelepceyi değiştirdim tekrar sıktım geçti. Dünde Yeni kelepce ve hortum aldım. Kendim taktım şimdi sıkıntı yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2018, 09:40 »
LPG ye ait her hortum araç orjinal hortumları gibi evladiyelik olmuyor . Özellikle sıcak su hortumlarına ve bunlara ait T rakorlar çok sıkıntılı. Hortumlar 2. seneden sonra sertleşip çatlamaya çok meyilli oluyor . Plastik T rakorlar ise saatli bomba . Ben hortumları sürekli kolluyorum , rakorları ise metal olanları ile değiştirdim.
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2018, 11:03 »
Dün gittim lpg ciye bende stop ettimmi kokuyordu hafiften kesiliyordu. Aramiź iyidir lpgciyle parca falan alirim 20 ise 10 at yeter der. Dedim usta ben baktim köpüklü suyla bulamadim stop edince kokuyor diye. Önce çalışırken bakti yok dedi stop ettim yine bakti cihaz ötmedi bir 10 sn. sonra kendi burnuna koku geldi var koku dedi. Cihazı iyice gezdirdi filtre kutusunun altindan geliyor dedi eyvah dedim söktüm kendin kutuyu. Sonra map' a dogru yaklastikça makine daha çok ötmeye başladı sonra onların fısfıslı köpüğü var ondan map sensörüne sıktı enjektörden gelip map ' a giren hortumun agzında kaçırıyormuş herhalde ben bakmadım ona. 2 dükkan yandan ince hortum al bende ince yok enjektor hortumu yine kaçırır dedi gittim 30 cm boru aldım 5 lira dedi kendim adamın dükkaninda degistirdim filtre kutusunu yine taktim bagajda lokma takimimla gitmistim zaten  :evil: usta var mı borcum dedim uğurlar olsun dedi çıktım geldim 5 liraya hallettik işimizi. :))
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2018, 11:15 »
Dün gittim lpg ciye bende stop ettimmi kokuyordu hafiften kesiliyordu. Aramiź iyidir lpgciyle parca falan alirim 20 ise 10 at yeter der. Dedim usta ben baktim köpüklü suyla bulamadim stop edince kokuyor diye. Önce çalışırken bakti yok dedi stop ettim yine bakti cihaz ötmedi bir 10 sn. sonra kendi burnuna koku geldi var koku dedi. Cihazı iyice gezdirdi filtre kutusunun altindan geliyor dedi eyvah dedim söktüm kendin kutuyu. Sonra map' a dogru yaklastikça makine daha çok ötmeye başladı sonra onların fısfıslı köpüğü var ondan map sensörüne sıktı enjektörden gelip map ' a giren hortumun agzında kaçırıyormuş herhalde ben bakmadım ona. 2 dükkan yandan ince hortum al bende ince yok enjektor hortumu yine kaçırır dedi gittim 30 cm boru aldım 5 lira dedi kendim adamın dükkaninda degistirdim filtre kutusunu yine taktim bagajda lokma takimimla gitmistim zaten  :evil: usta var mı borcum dedim uğurlar olsun dedi çıktım geldim 5 liraya hallettik işimizi. :))
Sukru gecmis olsun sorunun cozulmesine sevindim.
Teshis konulmasi super olmus bayadir tespit edilemiyordu.yalniz filtre kutusu kismini anlamadim.?

Çevrimdışı Ssk95

• Yeni Üye
  • sefa717@gmail.com
« Yanıtla #7 : 07 Ocak 2018, 11:18 »
Hepinize çok teşekkürler lpgciye gittikden sonra bilgilendireceğim
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2018, 11:18 Gönderen: Ssk95 »

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2018, 12:21 »
Sukru gecmis olsun sorunun cozulmesine sevindim.
Teshis konulmasi super olmus bayadir tespit edilemiyordu.yalniz filtre kutusu kismini anlamadim.?
Eyvallah abi. Enjektörler filtre kutusunun altinda ya ondan oradanda kaçırabilir sonuçta.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2018, 12:24 »
Eyvallah abi. Enjektörler filtre kutusunun altinda ya ondan oradanda kaçırabilir sonuçta.
Anladim dostum sagolasin.