Gönderen Konu: Klima Sorunu ve Fan Çalısması  (Okunma sayısı 695 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
Klima Sorunu ve Fan Çalısması
« : 10 Şubat 2018, 08:44 »
Merhaba arkadaşlar aracımla ilgili sıkıntım ilk marşla beraber birinci kademede fan çalıştırmasıydı. Sanayi de motora giren müşiri değiştirdik düzeldi dedim iki üç gün sonra yeniden yapmaya çalıştı bu sefer yetkili servise gittim incelediler ve koltuk ısıtma minderi takılıydı çakmaklikta o yüzden dediler fazla voltaj çekmiş aracın beynini karıştırmış klima kompresörünü devreye alıp A.C. tuşunu devre dışı bırakmış. 1 aydır yapmıyordu takip ettim iki gündür fan yine çalışıyor ve A.C. tuşuna basıyorum hiç hareket yok tuşta klima boruları buz gibi yine devreye giriyor A.C.tuşuna basıp kapatamıyorum. Sizce bu sorunun sebebi nedir ?

Çevrimiçi Sukruemetli

• 1600cc
Ynt: Klima Sorunu ve Fan Çalısması
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2018, 12:18 »
Bir yerlerde bir kablo falan erimis olmasin aşırı yüklenmiştir ısıtmali minder.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimiçi byx

• Uzman
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2018, 12:49 »
Klima isini yalniz yapan yerler var.bulabilirseniz o kisiler sorunu cozer.
Y.servise gitmissiniz gerci ama.!
Oto elektirikcide bakabilir.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2018, 12:54 »
Yetkili servis ilk başta ondan dediler gerçekten de öyle yapmadı şimdi ioi gün önce fark ettim yine yapıyor kendi kendine kompresör devreye giriyor. Acaba bir yerlerde elektrik kaçağı var da şase mi yapıyor bi yerden elektrik alıyor galiba pazartesi yine gidecem servise randevuyu aldim

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2018, 01:01 »
Bu arada sigorta kapağındaki sigorta değerleriyle takılı sigorta değerlerini karşılaştırın . Büyük olanları değiştirip orjinal değerinde takın. Fazla voltaj değil fazla akım çekilir devreden.
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2018, 01:02 Gönderen: elkmuh »
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimiçi byx

• Uzman
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2018, 01:01 »
Elektrik tesisisatinda sorun oldugu kesin de.role mi tesisat kablosumu kontrol panelinde arizami var bakmak lazim.umarim en dogru sekilde gereksiz harcama yapmadan sorun cozulur.vaktiyle benzeri sorun baska aracta buyuk bir sigorta sanirim 50 lik olanlardan o degisince duzelmisti role sigorta kutusuna iyice bakin bakalim dikkatlice' anlamiyorsaniz ellemeyin.
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2018, 01:03 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2018, 01:16 »
Konya da olsam emekli olunca elektrikçi açardım , vatandaş kan ağlıyor konya da :)
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimiçi Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2018, 02:55 »
Konya da olsam emekli olunca elektrikçi açardım , vatandaş kan ağlıyor konya da :)

Heryerde öyle abi işten anlayan elektrikçi zor bulunuyor. Az önce bizim buradaki sanayinin meşhur gazcısı var önünden geçtim adamlar para basiyor ya 3 tane büyük cihazlari var meşhurlukları hızlarından yalnız işten anladiklarindan değil elemanları çok. Takıyor kabloyu 2 tıkliyor abi tmm ver 20 lira hele karburatörlü oldumu abi yandan bulaşık teliyle hava filtresi al gel 10 lira. Filtre kutusunun agzini bantliyor emisyona bakiyor ayar civatasini sıkıyor biraz ver 20. Yandaki dükkanda rafa dizmiş boy boy hava filtresiyle bulaşık teli anlaşmışlar belli. ;D
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
« Yanıtla #8 : 10 Şubat 2018, 07:33 »
Işten çıktım eve giderken elektrikçiye uğradım sanayi de delphi marka arıza tespit cihazı varmış bağladı bir şey bulamadı ama kayıtları sil dedi kayıt da çıkmadı ama nasıl olduysa sildi yeniden tarattı yine bulamadı ne klimayla ilgili ne başka bir yerle ilgili ne alaka bilmiyorum fan durdu eve gelince baktım stop etmeden çalışmıyordu fan pazartesi yetkili serviste bakacaz artık.

Çevrimdışı meganes ist

• Uzman
« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2018, 12:11 »
klima hattınızda canbus özelliği yok yani çoğu aracın yok boşuna uğraşmayın arıza göremezsiniz
car1:dacia logan mcv
car2:nnm ies
HERKEZE KARDEŞ DEME ANNEN HIZLIYMIŞ DERLER !