!!

Clio Türkiye'ye Hoşgeldiniz

Clio Türkiye'de; Sıkı Arkadaşlıklar Edinebilir, Kapsamlı Bilgiler, Haberler, Etkinlikler, Kampanyalar,
Resimli ve Videolu Uygulamalar Bulabilirsiniz. Ayrıca Clio'nuz İle İlgili Her Konuda Yardım Alabilirisiniz.

Hatırlatma: Forum içerisinde kullanacağınız resimlerinizi Clio Türkiye Resim'e yükleyin!..

Anket

Manyetik kaptör

Manyetik kaptör
 1 (100%)
Manyetik kaptör.
 0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 1

Gönderen Konu: Manyetik kaptör  (Okunma sayısı 440 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nizam54

• 0cc
  • *

• Araç: Clio 1.6 RXT

• İsim: Erhan

• Üye ID: 6489
  • CT Puanı: 1

Manyetik kaptör
« : 07 Ağustos 2017, 10:17:29 »
Selamün aleyküm cümleten benim aracımda Işık'lara  geldiğimde debriyaj fren yaptığımda en çokta klima açıkken devirde düşme 5 e kadar bazande stop etme var bende bir konuda okumuştum manyetik kaptör ile ilgili olduğunu düşünüyorum bu sabah bir yere gittim durumu anlattım söküp temizleyelim dedim bana bunla ilgili olmayacağını ve bozuk olsa araba hiç çalışmaz dedi sökmeye hiç yaklaşmadı  daha öncesinde manyetik kaptör ile ilgili sıkıntı yaşamıştım soketi iptal edip Leh'im yapmıştı sizce sorunum ne olabilir

Çevrimiçi elkmuh

• 1500cc

• Araç: Symbol 1.4 RNA

• İsim: Hüseyin

• Üye ID: 7649
  • CT Puanı: 62

Ynt: Manyetik kaptör
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2017, 10:31:43 »

Bağlantıyı görmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın
Selamün aleyküm cümleten benim aracımda Işık'lara  geldiğimde debriyaj fren yaptığımda en çokta klima açıkken devirde düşme 5 e kadar bazande stop etme var bende bir konuda okumuştum manyetik kaptör ile ilgili olduğunu düşünüyorum bu sabah bir yere gittim durumu anlattım söküp temizleyelim dedim bana bunla ilgili olmayacağını ve bozuk olsa araba hiç çalışmaz dedi sökmeye hiç yaklaşmadı  daha öncesinde manyetik kaptör ile ilgili sıkıntı yaşamıştım soketi iptal edip Leh'im yapmıştı sizce sorunum ne olabilir
Rölanti valfi kontrolü, boğaz kelebeği temizliği yapıldı mı ? Aracınız LPG li ise gaz ayarlarına bakıldı mı ?

Çevrimdışı MuRaD

• 0cc
  • *

• Araç: Clio 1.4 RXT

• İsim: MuRaD

• Üye ID: 6303
  • CT Puanı: 3

« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2017, 11:52:10 »

Benim araçtada aynı sorun vardı.Debriyaj fren yapınca stop ediyordu.Manyetik kaptörü değiştirdim.Önceden çıkan kaptör lehimle çok amatörce yapılmıştı.Sana tavsiyem lehimle falan uğraşma.Kablo önemli. Kaptörle birlikte kabloyuda değiştir.

Çevrimiçi elkmuh

• 1500cc

• Araç: Symbol 1.4 RNA

• İsim: Hüseyin

• Üye ID: 7649
  • CT Puanı: 62

« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2017, 13:11:05 »
Arabanın normal çalışma rejiminde bir sıkıntı olmayıp ta rölanti devrine düşeceği zaman sıkıntılar başgösteriyorsa manyetik kaptörden çok rölanti valfine yönelin , ha orayı adam ettiniz düzelmezse kaptor e de bakarsınız , bu arada hiç arıza tespit cihazına bağlattınız mı  arabayı ?

Çevrimdışı nizam54

• 0cc
  • *

« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2017, 13:15:48 »
Gaz ayarı iyi rölantide dalgalanma yok arıza tespiti yapılmadı bende forumda okumuştum bu problemin kaptör ile ilgisini ama ben ucuz olan parçalardan başlamak istiyorum daha önceden değiştirme kararı almıştık sanayiden aldık benimki ile aynı değiller usta takmıştı araba çalıştı ama devir hep 5 teydi benim kaptör biraz farklı neden bilmiyorum o yüzden Leh'im yapmışlardı

Çevrimdışı nizam54

• 0cc
  • *

« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2017, 13:18:06 »

Benim araçtada aynı sorun vardı.Debriyaj fren yapınca stop ediyordu.Manyetik kaptörü değiştirdim.Önceden çıkan kaptör lehimle çok amatörce yapılmıştı.Sana tavsiyem lehimle falan uğraşma.Kablo önemli. Kaptörle birlikte kabloyuda değiştir.
Düzeldimi peki hocam benimkisi sürekli yapmıyor bazen hep bazen hiç ama ısınınca şehir içi ve klima açıksa

Çevrimdışı MuRaD

• 0cc
  • *

• Araç: Clio 1.4 RXT

• İsim: MuRaD

• Üye ID: 6303
  • CT Puanı: 3

« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2017, 13:30:04 »

Düzeldimi peki hocam benimkisi sürekli yapmıyor bazen hep bazen hiç ama ısınınca şehir içi ve klima açıksa

Düzeldi.Geçen sene oldu bu olay.işlemden sonra çok şükür bir defa stop ettiği bile olmadı.

Çevrimiçi byx

• Uzman

• İsim: sabri

• Üye ID: 4735
  • CT Puanı: 312

« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2017, 17:40:05 »
Manyetik kaptor arizali ise manyetik tutucu kablo ile degistirilmeli ki kablo direkt ecu dan alinmasi imkansiz degil ama neredeyse kimse o isi yapmaz diyebiliriz.ancak gereken olcu alindiktan sonra guzelce lehimleyip makaron ve izole bant ile izole edilmeli uzun bir sure kesinlikle uzmez.bu yontem ile kronik manyetik kaptor sorunsali cozulmus olur .
Manyetik kaptor arizasinda:Mars almama'debriyaj fren yapilinca stop etme' ve tekleme sorunu bas gosterir.atesleme sistemi arizasi azda olsa lpg de ve klima acilinca daha net ortaya cikar guzelce kontrol edilmeli.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2017, 17:42:47 Gönderen: byx »

Linkback: http://forum.cliotr.com/?topic=11138.0.html

Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimiçi meganes ist

• Uzman

• Araç: Diğer

• İsim: Mustafa

• Üye ID: 696
  • CT Puanı: 147

« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2017, 19:53:11 »
standalone ecu yapmadan aracın orj volan okuyucusunu iptal edemezsiniz,lpg ayarına ve rölanti motoruna yoğunlaşın

Linkback: http://forum.cliotr.com/?topic=11138.0.html

car1:dacia logan mcv
car2:nnm ies
HERKEZE KARDEŞ DEME ANNEN HIZLIYMIŞ DERLER !

Çevrimdışı nizam54

• 0cc
  • *

« Yanıtla #9 : 07 Ağustos 2017, 23:19:10 »
Benim manyetik kaptör farklıymış aldık daha önce taktık ama o olmadı bu parçanın ucu filan temizlenmiyor mu bide Leh'im yapan adam araya  başka kablo ekledi onu manyetik kaptöre diğer ucunuda diğer kabloya ekledi ama oraya Leh'im yapmadı sadece siyah bant ile sardı oradaki ekten yaparmı acaba

Bu Konuya Benzer Konular

Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
37 Yanıt
5155 Gösterim
Son İleti 29 Nisan 2017, 00:26:27
Gönderen: byx
2 Yanıt
723 Gösterim
Son İleti 16 Temmuz 2016, 15:52:27
Gönderen: Sukruemetli
1 Yanıt
373 Gösterim