Gönderen Konu: Markaların Mazotları Arasındaki Farklar  (Okunma sayısı 824 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
Ynt: Markaların Mazotları Arasındaki Farklar
« Yanıtla #20 : 26 Aralık 2017, 11:46 »
1.4 motorda normal yakıtın dusmemesı hele benzınlıyse. ama motor nekadar buyurse yakıt dusuyor. ınsanların aklında hep tersı var ama bu olay daha yenı kırılmaya basladı yenı nesıl araba markaları ıcın sımdı 1,0 motorda 135beygır koydunmu senden benden az yakıyor adam. eskıden 1.6 motorda 110bg 90bg koyuyorlardı
Benim araç değildi bahsettigim ama sen yinede dogru cevabi vermissin üstad simdi düsündümde 1.5 dci 75 bg bahsettigim araç millette hep bunlarin 90 bg olanı daha az yakiyor diyordu sohbette haklisin büyük motor daha az yakiyor aslinda.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimiçi machinisteros

• 1200cc
« Yanıtla #21 : 27 Aralık 2017, 12:10 »
Küçük motorda yüksek beygir biraz da yazılımla olan şeyler. Bence aynı hacimde iki motordan yüksek beygirli olanın ömrü daha kısadır.
Biz yazılım yaptırınca tavsiye etmezler motorun ömrü azalır derler ama şimdi bakıyoruz her markada aynı motorun iki farklı beygir seçeneği var. Nasıl oluyor bu iş
If you keep doing what you have always been doing then you will keep getting what you have always been getting.

Çevrimdışı grimlord

• 1400cc
« Yanıtla #22 : 27 Aralık 2017, 03:53 »
Küçük motorda yüksek beygir biraz da yazılımla olan şeyler. Bence aynı hacimde iki motordan yüksek beygirli olanın ömrü daha kısadır.
Biz yazılım yaptırınca tavsiye etmezler motorun ömrü azalır derler ama şimdi bakıyoruz her markada aynı motorun iki farklı beygir seçeneği var. Nasıl oluyor bu iş

Aynen öyle, yazılımda bitiyor çoğu zaman. Misal sizin araçtan örnek verirsek hem 65 hp hem de 80lik hp dizel versiyonu var. Tek fark yazılım ve intercooler olması. Başka hiç bir ayrım yok. Cooler zaten soğutma için gerekli.

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #23 : 27 Aralık 2017, 04:38 »
Aynen öyle, yazılımda bitiyor çoğu zaman. Misal sizin araçtan örnek verirsek hem 65 hp hem de 80lik hp dizel versiyonu var. Tek fark yazılım ve intercooler olması. Başka hiç bir ayrım yok. Cooler zaten soğutma için gerekli.
1 ay önce bayiye gittik biladerle aracı degistirmek istedi sordum o.muhabbeti temsilciye dedimki bu aracın 90 bg olanlari niye daha cok tutuluyor sadece yazilim farki var bunlarin arasinda ayni motor ayni sistem bende bir yazilim attiririm 95 lik yapayım bunu dedim yakiti daha az  90 lığın ama motor farkli diyor dedim olurmu oýle şey ya ne fark var sonradan yapilanla fabrikadan çıkan bir olurmu diyor ulan kendi servislerinizde var yazilim atiyosunuz haberi yok. Hee hee dedim ciktim.aracta 6000 devir kadran var 5000 deviri gecmiyor. Kısıtlama yapmissiniz iste dingil. Benim symbolde 7000 devir kadran var takır takır ibreyi sona vurduruyorum kesicide.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2017, 04:41 Gönderen: Sukruemetli »
Clio 2 1.4i RNA