Gönderen Konu: Yüksek hızda gazdan ayağımı çekince gelen garip ses  (Okunma sayısı 296 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ssk95

• Yeni Üye
  • sefa717@gmail.com
Arabayı aldığımda üst kapak contasını yakmıştık üst kapağa kaynak yaptırıp ucuza getirmeye çalıştırdım açıkçası

Arabayla yüksek hızla giderken +80 km hızın üsünde ayağımı gazdan çekince motordan ses geliyor,debriyaja basınca geçiyor. Ses ustanın söylediğine göre piston eteklerinden olabilir, sıkıntı çıkarmaz dedi garibime gitti

Çevrimiçi byx

• Uzman
Ynt: Yüksek hızda gazdan ayağımı çekince gelen garip ses
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2018, 12:06 »
Arabayı aldığımda üst kapak contasını yakmıştık üst kapağa kaynak yaptırıp ucuza getirmeye çalıştırdım açıkçası

Arabayla yüksek hızla giderken +80 km hızın üsünde ayağımı gazdan çekince motordan ses geliyor,debriyaja basınca geçiyor. Ses ustanın söylediğine göre piston eteklerinden olabilir, sıkıntı çıkarmaz dedi garibime gitti
Debriyaja basinca geciyorsa ses etek nasil ses yapiyormus anlamadim.?
Rolantide iken debriyaja basinca ses degismesi oluyormu.?
Ses nasil bir ses tam olarak.? Tak lama seklindemi gir gir gir seklindemi.? Yuksek devirde gaza basip cekince vites kolu biraz mi yoksa lacka gibimi sallaniyor.? Ses duyularak bakilmali aslinda.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2018, 10:36 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı Ssk95

• Yeni Üye
  • sefa717@gmail.com
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2018, 01:53 »
Debriyaja basinca geciyorsa ses etek nasil ses yapiyormus anlamadim.?
Rolantide iken debriyaja basinca ses degismesi oluyormu.?
Ses nasil bir ses tam olarak.? Tak lama seklindemi gir gir gir seklindemi.? Yuksek devirde gaza basip cekince vites kolu biraz mi yoksa lacka gibimi sallaniyor.? Ses duyularak bakilmali aslinda.

video çekmeye çalıştım ama hiç bişey belli olmuyor telefonum kaskoda kullandığım telefon cok kötü biraz da o yüzden

Tabiri caizse Dzzzzzzzzzz die bi ses geliyor debriyaja tamamen kökleyince kesiliyor ses düşük hız yüksek vitesde ses gelmiyor

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2018, 02:12 »
video çekmeye çalıştım ama hiç bişey belli olmuyor telefonum kaskoda kullandığım telefon cok kötü biraz da o yüzden

Tabiri caizse Dzzzzzzzzzz die bi ses geliyor debriyaja tamamen kökleyince kesiliyor ses düşük hız yüksek vitesde ses gelmiyor
Diğer açtığınız konu başlığında yazdığım cevaba bakın.
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2018, 11:21 »
Debriyaja bastığın an hemen sesi kesiyorsa rölanti sesini normal duyuyorsanız sorun debriyaj bilyası. Eğer ses birkaç saniye sonra kesiliyorsa prizdirek değişimi yapılmalı

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2018, 12:09 »
Debriyaja bastığın an hemen sesi kesiyorsa rölanti sesini normal duyuyorsanız sorun debriyaj bilyası. Eğer ses birkaç saniye sonra kesiliyorsa prizdirek değişimi yapılmalı
Bak hele . Artık mesajlarıma telif hakkı alacağım :)
http://forum.cliotr.com/?topic=11495.msg118340#new
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2018, 12:10 Gönderen: elkmuh »
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.