Gönderen Konu: Radyatör delindi  (Okunma sayısı 461 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burak031

• 0cc
  • *
Radyatör delindi
« : 11 Aralık 2017, 10:08 »
Geçen gün yolun kenarına dizilen büyük taşların birinin üzerinden geçtim. Yol çok sisliydi 30 ile gidiyordum. Sağ şeridin tam ortasına o taştan koymuş birisi. Kendi kendine gelme ihtimali yok çünkü. Çok ağır bir tas. Taşı görmemle üzerinden geçmem bir oldu ve on iki tekerde havaya kalktı geri yere oturdu. İlk 3 gün bir sorun yoktu kartel de kaçak filan ama suan radyatör damla damla su kaçırıyor. Bende servisten radyatör sordurttum ustaya 500 tl civarı fiyat verdi. Bana fazla gibi geldi sizce nasıl ? Birde bir sorunum daha var camlar kapalı konumda iken şoför tarafında ki cam düğmelerini kapalı konumda basılı tutarsam hararet göstergesi sona doğru çıkıyor ve sona dayanıyor. Bırakınca normal seviyeye düşüyor. Neden olabilir ki ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimiçi Vetekno

• 900cc
  • **
Ynt: Radyatör delindi
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2017, 10:13 »
180 tl ye kalenin radyatörleri var. Gösterge içinde elektrikçi yolu görünüyor sanırım. :)

Çevrimdışı ahmet27

• 1400cc
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2017, 10:25 »
Kisa devre olabilir.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2017, 10:37 »
Geçen gün yolun kenarına dizilen büyük taşların birinin üzerinden geçtim. Yol çok sisliydi 30 ile gidiyordum. Sağ şeridin tam ortasına o taştan koymuş birisi. Kendi kendine gelme ihtimali yok çünkü. Çok ağır bir tas. Taşı görmemle üzerinden geçmem bir oldu ve on iki tekerde havaya kalktı geri yere oturdu. İlk 3 gün bir sorun yoktu kartel de kaçak filan ama suan radyatör damla damla su kaçırıyor. Bende servisten radyatör sordurttum ustaya 500 tl civarı fiyat verdi. Bana fazla gibi geldi sizce nasıl ? Birde bir sorunum daha var camlar kapalı konumda iken şoför tarafında ki cam düğmelerini kapalı konumda basılı tutarsam hararet göstergesi sona doğru çıkıyor ve sona dayanıyor. Bırakınca normal seviyeye düşüyor. Neden olabilir ki ?

Benim eskimekten delinmişti tabi antifiriz koyunca. Kale marka aldım gayet memnunum ama onun inceleride oluyor onlar pek iyi degil. Valeo vardı ikisini karşilastırmıştık kutularindan çıkarip. Petek kalınlıgı aralarının sıklığı %90 aynıydı. Bu arada benim klimalı olandan orjinal petek 800 liraydı.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı burak031

• 0cc
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2017, 11:08 »
Benim eskimekten delinmişti tabi antifiriz koyunca. Kale marka aldım gayet memnunum ama onun inceleride oluyor onlar pek iyi degil. Valeo vardı ikisini karşilastırmıştık kutularindan çıkarip. Petek kalınlıgı aralarının sıklığı %90 aynıydı. Bu arada benim klimalı olandan orjinal petek 800 liraydı.
Klimalı olandan derken tam anlamadım hocam. Ayrı ayrı mi oluyor

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2017, 11:10 »
Gözünü seveyim bakır radyatör olacak , çaktıracaksın lehimi devam mis gibi . Aliminyum radyatör ü kim çıkardıysa halt etmiş .
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı grimlord

• 1400cc
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2017, 11:31 »
Kale radyatörü 150 liraya alıp değiştirdim bende, benimki de delikti. Bu şekilde sürmeyin, conta yakabilirsiniz. Araçta su kalmıyor çünkü.
Benim araca kangoo 1.9 radyatörü uymuştu misal. 2 sıra petek daha fazlaydı hatta, daha iyi soğutur diye büyüğünü taktık :)

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2017, 11:53 »
Araci lifte alip baktirdinizmi.? Sadece radyatormu tahrip olmus.? İnsallah oyledir.alt tarafi iyice kontrol ettirmek de fayda var.karter korumasi sac dir (baska birsey takilmadi ise) mukavemetli dir is yapar.radyator olarak Arkadaslarin dedigi gibi kale marka alabilirsiniz klimali klimasiz model farki vardir.siz klimali lacaksiniz.
Diger sorun ise iyi bir oto elektrikci bulun baktirin.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2017, 11:54 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı duhanzs

• 3000cc
« Yanıtla #8 : 12 Aralık 2017, 11:21 »
gecmıs olsun maalesef oluyor boyle seyler kale radyotor ıyıdır.
aldıktan sonra guncel fıyatta paylasırsanız dıger arkadaslar ıcın ıyı olacaktır.
1998 Tofaş Şahin S 1.6
2003 Clio 2 1.6
2012 Vw Polo 1.6 TDI
2008 Hyundai Getz 1.5 Vgt

Çevrimdışı burak031

• 0cc
  • *
« Yanıtla #9 : 12 Aralık 2017, 02:41 »
Suan icin fiyat araştırıyorum 170 sen başlıyor 270 e kadar çıktı kale. Nasıl is anlamadım