!!

Clio Türkiye'ye Hoşgeldiniz

Clio Türkiye'de; Sıkı Arkadaşlıklar Edinebilir, Kapsamlı Bilgiler, Haberler, Etkinlikler, Kampanyalar,
Resimli ve Videolu Uygulamalar Bulabilirsiniz. Ayrıca Clio'nuz İle İlgili Her Konuda Yardım Alabilirisiniz.

Hatırlatma: Forum içerisinde kullanacağınız resimlerinizi Clio Türkiye Resim'e yükleyin!..

Gönderen Konu: bu fiyatı hak ediyormu tartışılır sizce?  (Okunma sayısı 494 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi elkmuh

• 2000cc

• Araç: Symbol 1.4 RNA

• İsim: Hüseyin

• Üye ID: 7649
  • CT Puanı: 77

Ynt: bu fiyatı hak ediyormu tartışılır sizce?
« Yanıtla #30 : 14 Aralık 2017, 21:29:39 »
Bu memlekette şişe su 50 kuruş tuvalet 1 lira yazıyordu geçen facebook da . Çok gülmüştüm. İş yerimde çalışan çok eski ağabeylerim var . Aldıkları maaşı harcamakla bitiremediklerini söylüyorlar eskiden . Hemde çok kişiden duydum bu lafı . Ya bu memleketten bereket kalktı ya da memleketin ekonomisi iyice .....a battı .
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2017, 21:31:39 Gönderen: elkmuh »

Linkback: http://forum.cliotr.com/?topic=11440.0.html

Lütfen duruş anından kalkışlarda da sinyal vermeyi ihmal etmeyelim .

Çevrimdışı Vetekno

• 900cc
  • **

• Araç: Clio 1.4 RTA

• İsim: Vedat

• Üye ID: 7098
  • CT Puanı: 11

« Yanıtla #31 : 14 Aralık 2017, 21:52:13 »

Bağlantıyı görmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın
Bu memlekette şişe su 50 kuruş tuvalet 1 lira yazıyordu geçen facebook da . Çok gülmüştüm. İş yerimde çalışan çok eski ağabeylerim var . Aldıkları maaşı harcamakla bitiremediklerini söylüyorlar eskiden . Hemde çok kişiden duydum bu lafı . Ya bu memleketten bereket kalktı ya da memleketin ekonomisi iyice .....a battı .
Paranın alım gücü azaldı desek abi
Resmi görmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Çevrimiçi Sukruemetli

• 1400cc

• İsim: Şükrü

• Üye ID: 6483
  • CT Puanı: 61

« Yanıtla #32 : 14 Aralık 2017, 22:18:21 »
Ben sigortam olmadığı için = çalışmadığım için yaaaaniii PARAM olmadığı için devlet tarafından ayda 50 tl 9 aydırda 450 tl sağlık hizmeti veriyoruz diye borçlandırıldığım bir hükümetle aynı ülkeyi paylaşıyorum. Kaç kere hastane sağlık ocağına gittin deyin 9 aydır 4 kere. Kaç kere ilaç aldın deyin 3 kere. Kaç para ilaç parası odedim 150  tl.
Hani sağlık hizmeti ücretsizdi
Ulan hırsızlar siz beni borçlandırmasanız ben o parayla özel bir hastanede neredeyse check-up yaptirabiliyorum bee. Biz vatandaşını sömüren sömürge bir yönetimle yaşıyoruz. Ülkenin gelir kaynağı vatandaşını sömürmek olmuş algı vergi diyoruz hala. Tarım hayvancılık ticaret bitmiş hiçbirşey kalmamış her kurum özelleştirilmiş heryer satılmış durumda.bütçe açığı çıktıkça vergiler cezalar artirilarak çalınan paralar kapatılmaya çalışılıyor. Adam Ankaraya park yapıyorum diye 3 Milyon liraya dinozor getiriyor bilmem kaç tane. Peki dinozorun taş.....ını kim yiyor = vatandaş. Şaka gibiyiz şaka. Nasıl göremez bunlara halk yaa nasıl bir zihniyet sahibisiniz..... Meclisten hükümet lehine bir tane araştırma soruşturma önergesi geçmiyor yaa. Bilmem kimin oglu yurtdışında para aklamak vergi kaçırmak için şirket kurmuş soruşturma önergesi veriliyor meclisten red kararı. Bilmem kimin eniştesi 3 milyon dolar para aktariyor sorusturma  kararı red alıyor. Demekki bunların hepsi gerçek arkadaş adamlar araştırılmasını duyunca bile aslan kesiliyorlar. Bence kandırıldık diyelim en iyisi biz. 
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2017, 22:22:25 Gönderen: Sukruemetli »

Clio 2 1.4i RNA

Çevrimiçi Sukruemetli

• 1400cc

• İsim: Şükrü

• Üye ID: 6483
  • CT Puanı: 61

« Yanıtla #33 : 14 Aralık 2017, 22:21:43 »
Yalnız arkadaş şu arabaya şu para verilirmi demiş biz konuyu siyaset meydanı yaptık ha. Geriye dönüp bir baktım gülesim geldi.

Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı duhanzs

• 3000cc

• Araç: Diğer

• İsim: Duhan

• Üye ID: 308
  • CT Puanı: 83

« Yanıtla #34 : 15 Aralık 2017, 09:47:48 »

Bağlantıyı görmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın
Farklı bir konuda daha bilgilendirmek istiyorum:
Ülkemizi sevmeyen gidemiyor, çünkü ülkemizde yattığın yerden para kazanıyorsun ve hanede sadece 1 kişi çalışarak yaşayabiliyorsun.
Diğer ülkelerde bunlar yok imkansız !

O hayran olduğumuz zengin ülkelerde çalışanlar 8 saatlik mesaide hakkaten çalışıyor, azıcık kaytaran hemen işten atılıyor, hata yapan işten atılıyor, bir kaç kez çişe giden bile işten atılıyor...

O ülkelerde herşeye vergi var; mobilya alsan ek vergi ödüyorsun, ikinci TV yi alsan ek vergi ödüyorsun, eve yatak alsan vergi ödüyorsun, hem de bir kere değil emlak vergisi gibi düzenli olarak...
Evlerindeki bilgisayara bile sürekli vergi ödüyorlar, bilmiyor musunuz ?
O evler niye boş sanıyorsunuz, kadınlar tüm dünyada aynı fıtrata sahip, fırsatını bulsalar o evleri yerden tavana mobilya ile döşerler, ama döşeyemiyorlar çünkü öyle şeylere para harcayınca, Devlet hemen tepelerine çöküyor, madem bu kadar şey alabiliyorsun demek paran var o halde vergini artırdım diyor.

Evet gelirleri fazla, arabalar ucuz ama hayat o kadar pahalı ki hanede sadece bir kişi çalışarak hayatta kalmaları imkansız !
İlk olarak anne baba 18-25 yaşları arasında sizi evden atıyor. Hemen iş bulup birkaç bekar ortak ev tutuyorsunuz, tek kişi tek başına ev tutamaz ! Evlenince de hem erkek hem kadın ikisi de çalışmak zorunda yoksa ev masraflarını karşılayamazlar !
Çocuk 16 yaşını geçince hemen çalışmaya başlıyor, çünkü 2 kişi çalışarak 3. kişinin masraflarını karşılayamıyorlar, ancak evin masraflarına paraları yetiyor !

Şimdi Bize bakalım:

1- Sekiz saat mesainin yarısında boş boş vakit geçirmeyen var mı, etrafınızda ?
2- İhtiyaç dışı harcamalarımızın hangisi için devlete sürekli vergi ödüyoruz ?
3- Kaç yaşına kadar anne babamızdan harçlık aldık ? Etrafınızda hanedeki herkesin çalıştığı kaç tane komşumuz var ?

Hangı ülkede yada ne kosullarda yasıyorsunuz?

ben sokaga adım attıkca vergı oduyorum. sene 2007 aldıgım para 2200tl aylık
sene 2017 aldıgım para 2300tl aylık sımdı soruyorum aynı parayla ben 10yıldır yerımde sayarken bana yerınde kalan zam almayan bırsey soylesene yada vergısı olmayan ...

benı annem babam evden kovmadı ama 14yasında durumumuz ıyıyken ıse basladım.
gecen bır baktım 3bın kusur gundur sıgortalıyım daha yasım 30. 42de gunum 7000 gunden dolucak ama ben bırde yaş beklıcem.

yurt dısında tanıdıklarım var adamlar audı fabrıkasında o 8 saatı calısıp prada guccı gb yerlerden alısverıs edıp mercedese bınıp turkıyeye her tatılınde arabayla gelıyor.
bense ay sonu nasıl gelır bebege bez nası yeter ayda bır bursaya gıdıyoruz onuda en ucuz nasıl gıderım dıye hesaplıyorum

hıcbır ulkede ötv yı %60dan alıp ustune bırde kdv eklemıyorlar.
hıc bır ulkede 1tl ıcın tınercıler adam bıcaklamıyorlar.
bence bır kez daha dusun dostum sen yada evden sokaga bır cık..

1998 Tofaş Şahin S 1.6
2003 Clio 2 1.6
2012 Vw Polo 1.6 TDI
2008 Hyundai Getz 1.5 Vgt

Bu Konuya Benzer Konular

Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
13 Yanıt
17814 Gösterim
Son İleti 28 Mayıs 2014, 15:55:37
Gönderen: uygarkuloglu
28 Yanıt