Gönderen Konu: bu fiyatı hak ediyormu tartışılır sizce?  (Okunma sayısı 984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
Ynt: bu fiyatı hak ediyormu tartışılır sizce?
« Yanıtla #30 : 14 Aralık 2017, 09:29 »
Bu memlekette şişe su 50 kuruş tuvalet 1 lira yazıyordu geçen facebook da . Çok gülmüştüm. İş yerimde çalışan çok eski ağabeylerim var . Aldıkları maaşı harcamakla bitiremediklerini söylüyorlar eskiden . Hemde çok kişiden duydum bu lafı . Ya bu memleketten bereket kalktı ya da memleketin ekonomisi iyice .....a battı .
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2017, 09:31 Gönderen: elkmuh »
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimiçi Vetekno

• 900cc
  • **
« Yanıtla #31 : 14 Aralık 2017, 09:52 »
Bu memlekette şişe su 50 kuruş tuvalet 1 lira yazıyordu geçen facebook da . Çok gülmüştüm. İş yerimde çalışan çok eski ağabeylerim var . Aldıkları maaşı harcamakla bitiremediklerini söylüyorlar eskiden . Hemde çok kişiden duydum bu lafı . Ya bu memleketten bereket kalktı ya da memleketin ekonomisi iyice .....a battı .
Paranın alım gücü azaldı desek abi :)

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #32 : 14 Aralık 2017, 10:18 »
Ben sigortam olmadığı için = çalışmadığım için yaaaaniii PARAM olmadığı için devlet tarafından ayda 50 tl 9 aydırda 450 tl sağlık hizmeti veriyoruz diye borçlandırıldığım bir hükümetle aynı ülkeyi paylaşıyorum. Kaç kere hastane sağlık ocağına gittin deyin 9 aydır 4 kere. Kaç kere ilaç aldın deyin 3 kere. Kaç para ilaç parası odedim 150  tl.
Hani sağlık hizmeti ücretsizdi ??? Ulan hırsızlar siz beni borçlandırmasanız ben o parayla özel bir hastanede neredeyse check-up yaptirabiliyorum bee. Biz vatandaşını sömüren sömürge bir yönetimle yaşıyoruz. Ülkenin gelir kaynağı vatandaşını sömürmek olmuş algı vergi diyoruz hala. Tarım hayvancılık ticaret bitmiş hiçbirşey kalmamış her kurum özelleştirilmiş heryer satılmış durumda.bütçe açığı çıktıkça vergiler cezalar artirilarak çalınan paralar kapatılmaya çalışılıyor. Adam Ankaraya park yapıyorum diye 3 Milyon liraya dinozor getiriyor bilmem kaç tane. Peki dinozorun taş.....ını kim yiyor = vatandaş. Şaka gibiyiz şaka. Nasıl göremez bunlara halk yaa nasıl bir zihniyet sahibisiniz..... Meclisten hükümet lehine bir tane araştırma soruşturma önergesi geçmiyor yaa. Bilmem kimin oglu yurtdışında para aklamak vergi kaçırmak için şirket kurmuş soruşturma önergesi veriliyor meclisten red kararı. Bilmem kimin eniştesi 3 milyon dolar para aktariyor sorusturma  kararı red alıyor. Demekki bunların hepsi gerçek arkadaş adamlar araştırılmasını duyunca bile aslan kesiliyorlar. Bence kandırıldık diyelim en iyisi biz.  ;D
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2017, 10:22 Gönderen: Sukruemetli »
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #33 : 14 Aralık 2017, 10:21 »
Yalnız arkadaş şu arabaya şu para verilirmi demiş biz konuyu siyaset meydanı yaptık ha. Geriye dönüp bir baktım gülesim geldi. :))
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı duhanzs

• 3000cc
« Yanıtla #34 : 15 Aralık 2017, 09:47 »
Farklı bir konuda daha bilgilendirmek istiyorum:
Ülkemizi sevmeyen gidemiyor, çünkü ülkemizde yattığın yerden para kazanıyorsun ve hanede sadece 1 kişi çalışarak yaşayabiliyorsun.
Diğer ülkelerde bunlar yok imkansız !

O hayran olduğumuz zengin ülkelerde çalışanlar 8 saatlik mesaide hakkaten çalışıyor, azıcık kaytaran hemen işten atılıyor, hata yapan işten atılıyor, bir kaç kez çişe giden bile işten atılıyor...

O ülkelerde herşeye vergi var; mobilya alsan ek vergi ödüyorsun, ikinci TV yi alsan ek vergi ödüyorsun, eve yatak alsan vergi ödüyorsun, hem de bir kere değil emlak vergisi gibi düzenli olarak...
Evlerindeki bilgisayara bile sürekli vergi ödüyorlar, bilmiyor musunuz ?
O evler niye boş sanıyorsunuz, kadınlar tüm dünyada aynı fıtrata sahip, fırsatını bulsalar o evleri yerden tavana mobilya ile döşerler, ama döşeyemiyorlar çünkü öyle şeylere para harcayınca, Devlet hemen tepelerine çöküyor, madem bu kadar şey alabiliyorsun demek paran var o halde vergini artırdım diyor.

Evet gelirleri fazla, arabalar ucuz ama hayat o kadar pahalı ki hanede sadece bir kişi çalışarak hayatta kalmaları imkansız !
İlk olarak anne baba 18-25 yaşları arasında sizi evden atıyor. Hemen iş bulup birkaç bekar ortak ev tutuyorsunuz, tek kişi tek başına ev tutamaz ! Evlenince de hem erkek hem kadın ikisi de çalışmak zorunda yoksa ev masraflarını karşılayamazlar !
Çocuk 16 yaşını geçince hemen çalışmaya başlıyor, çünkü 2 kişi çalışarak 3. kişinin masraflarını karşılayamıyorlar, ancak evin masraflarına paraları yetiyor !

Şimdi Bize bakalım:

1- Sekiz saat mesainin yarısında boş boş vakit geçirmeyen var mı, etrafınızda ?
2- İhtiyaç dışı harcamalarımızın hangisi için devlete sürekli vergi ödüyoruz ?
3- Kaç yaşına kadar anne babamızdan harçlık aldık ? Etrafınızda hanedeki herkesin çalıştığı kaç tane komşumuz var ?

Hangı ülkede yada ne kosullarda yasıyorsunuz?

ben sokaga adım attıkca vergı oduyorum. sene 2007 aldıgım para 2200tl aylık
sene 2017 aldıgım para 2300tl aylık sımdı soruyorum aynı parayla ben 10yıldır yerımde sayarken bana yerınde kalan zam almayan bırsey soylesene yada vergısı olmayan ...

benı annem babam evden kovmadı ama 14yasında durumumuz ıyıyken ıse basladım.
gecen bır baktım 3bın kusur gundur sıgortalıyım daha yasım 30. 42de gunum 7000 gunden dolucak ama ben bırde yaş beklıcem.

yurt dısında tanıdıklarım var adamlar audı fabrıkasında o 8 saatı calısıp prada guccı gb yerlerden alısverıs edıp mercedese bınıp turkıyeye her tatılınde arabayla gelıyor.
bense ay sonu nasıl gelır bebege bez nası yeter ayda bır bursaya gıdıyoruz onuda en ucuz nasıl gıderım dıye hesaplıyorum

hıcbır ulkede ötv yı %60dan alıp ustune bırde kdv eklemıyorlar.
hıc bır ulkede 1tl ıcın tınercıler adam bıcaklamıyorlar.
bence bır kez daha dusun dostum sen yada evden sokaga bır cık..
1998 Tofaş Şahin S 1.6
2003 Clio 2 1.6
2012 Vw Polo 1.6 TDI
2008 Hyundai Getz 1.5 Vgt

Çevrimdışı blazex

• 900cc
  • **
  • Black
« Yanıtla #35 : 21 Ocak 2018, 11:07 »
Öncelikle o dediğiniz araç haketmiyor. Bunu belirtmek isterim.

Yapılan yorumlara gelince ,

Ben 8 saat 3 vardiya şeklinde çalışıyorum. Sabah-akşam-gece , devlete vergi de ödüyorum. Hastaneden randevu alıyorum 15-20 gün sonraya. Gidiyorum sabahın köründe sıraya. Muayene mi oluyorum yoksa sallanıyormuyum ordan çıkyıorum eczaneye bir bakıyorum ilaç 10 lira muayene ücreti 30 lira. toplam 40 lira. Bu ne diyorum '' Önceki muayene ücretleriniz '' mecbur ödüyorum.

Aylığımı alıyorum 7-8. aydan sonra hop vergi kesintisi olmuş. Maaşım düşmüş. Bordromu inceliyorum bakıyorum 200 tl - 300 tl vergi kesilmiş her ay. ( SGK matrahı vs hariç )

Elektriğe zam gelmiş. Harcadığım elektrik ücreti 45 tl fatura toplamı 70 TL
Suya zam gelmiş . Harcadığım su tutarı 45 tl fatura toplamı 70 TL
Dogalgaza zam gelmiş. Harcadığım tutarı 70 tl fatura toplamı 120 TL

Motorlu taşıtlar vergisine zam gelmiş ilk 6 ay taksidini ödedim.
Emlak vergisine zam gelmiş , mazota zam gelmiş , benzine zam gelmiş, köprü ve otoyollara zam gelmiş. Trafik cezalarına zam gelmiş. Kıymetli evraklara zam gelmiş.

Ben bunların hepsini asgari ücretle yapıyorum. Ve geçinmeye çalışıyorum. Ülkenin gelir dağılımındaki adaletsizliği görmeyenler bal-kaymak kısmını yiyen kesimlerdir.

Ben çok insanlar biliyorum. Sabahtan akşama kadar Madolarda - Starbuck larda , AVM lerde gezen. Altında BMW si sakalı da uzatmış dar paça pantolon ve beyaz yada kırmızı spor ayakkabılı AK çocukları. Babası ya müteahittir yada belediyenin teşkilatın çalışanı. Facebookunda instagramında yediği yemek resimleri arabada müzik dinleme videoları tatil resimleri 15 Temmuzda sokağa çıkanlar tankların önüne duranlar bunlar mıydı acaba ? Düşünün
1 tane limonataya 10 TL veren 1 tane kahveye 20 TL veren , adını söyleyemediğim tatlıları saymıyorum bile.
Biz işe giderken traş oluruz. 

Almanyada 50 Euroya bilmem kaç kilo et tavuk kıyma sucuk alınırken bizim burda 1 kilo bile et alamadığımız zaman ( 50 Euro kaç TL yapar hesabı yapanlar ) kalbinizi kırarım.
Yunanistanda Hyundai i20 10 bin Euro ( Ekonomik durumu en yakın ülke gösterdim ) iken ülkemizde 65-70 bin TL ise
http://www.hyundai.gr/hyundai-i20/

( 10 bin Euro * 4.60 la niye çarmadın diyenler bu yazdıklarımı kaideye almasın çizgifilm izlesinler. )

Neyin kafasını yaşıyorsunuz . Biraz kendinize gelin. Daha sayamadığım bir sürü şey var.

ZZ

Çevrimdışı hknco

• 1500cc
« Yanıtla #36 : 21 Ocak 2018, 11:36 »
Öncelikle o dediğiniz araç haketmiyor. Bunu belirtmek isterim.

Yapılan yorumlara gelince ,

Ben 8 saat 3 vardiya şeklinde çalışıyorum. Sabah-akşam-gece , devlete vergi de ödüyorum. Hastaneden randevu alıyorum 15-20 gün sonraya. Gidiyorum sabahın köründe sıraya. Muayene mi oluyorum yoksa sallanıyormuyum ordan çıkyıorum eczaneye bir bakıyorum ilaç 10 lira muayene ücreti 30 lira. toplam 40 lira. Bu ne diyorum '' Önceki muayene ücretleriniz '' mecbur ödüyorum.

Aylığımı alıyorum 7-8. aydan sonra hop vergi kesintisi olmuş. Maaşım düşmüş. Bordromu inceliyorum bakıyorum 200 tl - 300 tl vergi kesilmiş her ay. ( SGK matrahı vs hariç )

Elektriğe zam gelmiş. Harcadığım elektrik ücreti 45 tl fatura toplamı 70 TL
Suya zam gelmiş . Harcadığım su tutarı 45 tl fatura toplamı 70 TL
Dogalgaza zam gelmiş. Harcadığım tutarı 70 tl fatura toplamı 120 TL

Motorlu taşıtlar vergisine zam gelmiş ilk 6 ay taksidini ödedim.
Emlak vergisine zam gelmiş , mazota zam gelmiş , benzine zam gelmiş, köprü ve otoyollara zam gelmiş. Trafik cezalarına zam gelmiş. Kıymetli evraklara zam gelmiş.

Ben bunların hepsini asgari ücretle yapıyorum. Ve geçinmeye çalışıyorum. Ülkenin gelir dağılımındaki adaletsizliği görmeyenler bal-kaymak kısmını yiyen kesimlerdir.

Ben çok insanlar biliyorum. Sabahtan akşama kadar Madolarda - Starbuck larda , AVM lerde gezen. Altında BMW si sakalı da uzatmış dar paça pantolon ve beyaz yada kırmızı spor ayakkabılı AK çocukları. Babası ya müteahittir yada belediyenin teşkilatın çalışanı. Facebookunda instagramında yediği yemek resimleri arabada müzik dinleme videoları tatil resimleri 15 Temmuzda sokağa çıkanlar tankların önüne duranlar bunlar mıydı acaba ? Düşünün
1 tane limonataya 10 TL veren 1 tane kahveye 20 TL veren , adını söyleyemediğim tatlıları saymıyorum bile.
Biz işe giderken traş oluruz. 

Almanyada 50 Euroya bilmem kaç kilo et tavuk kıyma sucuk alınırken bizim burda 1 kilo bile et alamadığımız zaman ( 50 Euro kaç TL yapar hesabı yapanlar ) kalbinizi kırarım.
Yunanistanda Hyundai i20 10 bin Euro ( Ekonomik durumu en yakın ülke gösterdim ) iken ülkemizde 65-70 bin TL ise
http://www.hyundai.gr/hyundai-i20/

( 10 bin Euro * 4.60 la niye çarmadın diyenler bu yazdıklarımı kaideye almasın çizgifilm izlesinler. )

Neyin kafasını yaşıyorsunuz . Biraz kendinize gelin. Daha sayamadığım bir sürü şey var.

Arkadaşım bak şimdi

Vatanını seven şunları yapar :

1) Çok vergi verir. Mesela devlet ne diyor ÖTV var diyor. Veriyorsun sonra da senin vatanına daha bi bağlanman için ÖTV'nin %18 vergisini de senden alıyor. Niçin ? Senin için.
2) Uzun dönem askerlik yapar. Şimdi mesela garibanın kendini ispat edeceği yer neresi askeriye. 18 ay askerlik yaparsın bir ömür anlatırsın. Mesela bedelli yapsan. Ne diyeceksin bankaya girdim imza attım çıktım. Bak devletin seni nasıl düşünüyor ve anılar biriktirmeni sağlıyor.
3) Ne alırsan eski al ustalar kazansın. Mesela 2018 model Duster Almanya'da 10.000 avro bak bak . Ben alsam o arabayı sanayideki usta ne yiyecek. Oysa al ikinci el çıkma sanayiden. Paylaş ekmeğini yurttaşların ile. Yok yenisini alsan kapitalist sistem kazanır.
4) Düşünme . Kardeşim büyüklerimiz her şeyi düşünüyor sen düşünme yorum yapma. Bağır çağır gürültü yap. Kardeşine bile diklen ayrış aklına hangi ideoloji gelirse gelsin brilerini düşman et aklını körelt. Cehaletin konforunu yaşa.
5) Güzel kardeşim  hiç üzülme bu vergiler kalkacak. 2023'te tüm petrol kuyularımızı açacağız. Her yerden petrol fışkıracak tam diğer milletlerde azalmışken bizde bolluk olacak. Sık dişini sakin ol. He 2023'e sağ salim ulaşırsak 2050 deriz. Oraya da ulaşamayacağımız için bizim nesil gider  ;D

Kısacası sakin ol anı yaşa mutlu ol. Cahil ol , araştırma , okuma , sorgulama, itaat et. '' Cehaletin Konforu''nu yaşa.

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #37 : 21 Ocak 2018, 11:44 »
Dün bir haber vardı gazetede . Eski basketbolcunun eşine aylık 27000 lira nafaka bağlanmış . Sıfırlarda hata yok kesinlikle . Toplumun aşağısı ve yukarısı arasındaki uçurum o kadar büyümüş ki kafayı yememek elde değil . Ulan bu adam emekliyken bile kaç para kazanıyor , benim emekli tazminatım kadar parayla her ay bu karı ne yapıyor ?
Biz herhalde böyle vergi altında ezilerek yönetilmeye ve sürünmeye müstahakız , benim başka türlüsünü aklım almıyor . Hak hukuk adalet diye diye nerelere geldi memleket , şaşmamak elde değil. 
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2018, 11:51 Gönderen: elkmuh »
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı duhanzs

• 3000cc
« Yanıtla #38 : 23 Ocak 2018, 09:33 »
bu arada bılmeyenlere soyleyeyım 2023te kuyu falan acacagımız yok yada maden gomu falan cıkmayacak.
anlasmalarda da bu yok zaten.sene 50kusurlerde sen petrol cıkarttın kımsede gık demedı bence olsa olsa 3,dunya savası cıktı cıkacak o bıttıgınde kazanır dunya hakımı oluruz teorısı bence yer alır.
1998 Tofaş Şahin S 1.6
2003 Clio 2 1.6
2012 Vw Polo 1.6 TDI
2008 Hyundai Getz 1.5 Vgt

Çevrimiçi emrah

• 3000cc
« Yanıtla #39 : 23 Ocak 2018, 01:29 »
Belli bir kesimi petrol çıkarmak yasak altın çıkarmak yasak anlaşmalar böle diye kandırıdılar.Oysa öle bir şey yok.Türkiye Petrol çıkartıyor altında yada hangı madeni istiyorsa onu çıkartabiliyor.

Batman, Adıyaman, Siirt, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin  petrol üretiminin en yüksek olduğu illerdir.Hemide kpss de soru olarak sorarlar Türkiyede petrol nerede çıkartır diye.senelik yaklaşık 16 milyon varil petrol üretim yapıyoruz.Petrol çıkarmak masraflı olduğu için daha çok çıkarmıyoruz.Bazılarına para lazım olduğu için böle şeylere harcamıyorlar.

araba mevzusu gibi üretmeden 2 araba parasına satıyorlar.Siz olsanız araba üretip ucuza vatandaşa satar mısınız ? Satmazsınız tabiki.Satarsanız sizin villalarınız,gemileriniz olmaz.

Hem yerli uçağımız var göklerde dediler.Halla fransa üretimi boinglerle uçuyor.Bunu söyleyenlerin uçağıda fransa üretimi.Yerli Füzemiz var dediler.Rusyada Füze satın aldılar.

Şu yıl yerli üretim olucak dediler.Sorsanız  2 yıldır sanki bu ülkeyi yönetiyorlar.Sen 16 yıldır bu ülkeyi yönet birde utanmadan 2020 den sonra şunu yapıcaz de.16 yıldır Yerli ne yaptın diye kimsede sormuyor ki 2020 de ne yapıcaksın derler adama.
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2018, 01:38 Gönderen: emrah »