Gönderen Konu: Hangi ustaya gitmeliyim?  (Okunma sayısı 370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahbaz

• 0cc
  • *
Ynt: Hangi ustaya gitmeliyim?
« Yanıtla #10 : 15 Ocak 2018, 06:32 »
ısı sensörü desiğiniz hangisi ? yukarıda denizin dediği sensör var yatay duran sensör geçmeli sert çektinizmi gelir bı emme manifoldundaki sensör iat yani intakeairtempereture birde motor suyu sıcaklığını algılayan sıcaklık sensörü var oda ect yani enginecoolantemperature oda basit sökülüyo yalnız onu sökünce soğutma suyu akıcak ona göre önleminizi alın akarla kokarla uğraşmam derseniz herhangi bi yer değiştirir yerini ve sensörü göstern takılacak deyin hallederler umuyorum :)
Hararet göstergesinin de bağlı olduğu ısı sensörü
Baya araştırdım
Benim araçta ilk çalıştırmada sürekli stop etme problemi vardı.
Renault servisinde çalışan bi abiyle konuştum ısı müşürünü değiştirmemi söyledi.
Internettende bu arızanın oluşumubu ve sonuçlarını araştırdım. Isı müşürü arızası sonucunda katalizörde arızalanıyormuş ki benimkide bozuldu sesinden anladım.
Yarın değiştireceğim bakalım çözülür Inşallah.
Eğer çözülürse ayrıntılı bir şekilde sorunu ve çözümünü yazarım.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi byx

• Uzman
« Yanıtla #11 : 15 Ocak 2018, 08:40 »
Baya araştırdım
Renault servisinde çalışan bi abiyle konuştum ısı müşürünü değiştirmemi söyledi.
Internettende bu arızanın oluşumubu ve sonuçlarını araştırdım. Isı müşürü arızası sonucunda katalizörde arızalanıyormuş ki benimkide bozuldu sesinden anladım.

Siz aracinizi ariza tespit cihazina baglayin hararet (isi musuru) kadrana hararet bilgisini ecu ya ise 98 99 dercede fan acma komutu verir.
Eger kadranda yukari asagi oynama yok ise fan istikrarli aciyor ise arizali olmama ihtimali yuksek. ki  cihazla bakmak lazim.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2018, 08:42 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #12 : 15 Ocak 2018, 11:28 »
Baya araştırdım

Katalizörün ya da katalitik konvertörün miadının dolmasının hiçbir sensörle alakası yoktur . Zaten miatlı bir malzeme olması ile birlikte LPG bu zımbırtının daha kısa vadede canına okumaktadır.
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı zined22

• 1800cc
« Yanıtla #13 : 17 Ocak 2018, 12:59 »
Hararet müşürü ile stop etmenin ne ilgisi olabilir ki ? benim gösterdiğim ısı müşürü benimde aracım ilk çalıştırmada düşük devirde çalışıyor bende ucuz diye ilk bu ısı sensörünü değiştirdim ama hala ilk çalıştırmada düşük devir ve stop etme var gaza 20/30 sn basılı tutunca düzeliyor araba ısındıktan sonra da düzgün çalışıyor sadece motor soğukken sabahları çalıştırırken gaz vermezsem stop ediyor. Çözersen bilgilendirirsen sevinirim