Gönderen Konu: ilk kalkışta devir yükselip inme sorunu  (Okunma sayısı 1207 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
Ynt: ilk kalkışta devir yükselip inme sorunu
« Yanıtla #30 : 11 Mart 2018, 10:43 »
Alışıyoruz yavaş yavaş :)
Herseyin orjinali abi bunu bilir bunu söylerim. Arabaya binip inenden yedigin kalay bir dert bozuk yollarda yavas gittin arkadakinin kulagini tırım tırım çınlattigi ayri bir dert. Alışırsın alışırsın 5.70 kuruşa benzin almaya alıştında bunami alışamıcan.  :))
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #31 : 11 Mart 2018, 11:15 »
Herseyin orjinali abi bunu bilir bunu söylerim. Arabaya binip inenden yedigin kalay bir dert bozuk yollarda yavas gittin arkadakinin kulagini tırım tırım çınlattigi ayri bir dert. Alışırsın alışırsın 5.70 kuruşa benzin almaya alıştında bunami alışamıcan.  :))
Eskiden her hafta 40 liralık gaz , ay başında da 50 liralık benzin alıyordum . Şimdi her hafta 50 liralık benzin alıyorum . Nasıl hesap sence ?
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #32 : 12 Mart 2018, 08:39 »
Eskiden her hafta 40 liralık gaz , ay başında da 50 liralık benzin alıyordum . Şimdi her hafta 50 liralık benzin alıyorum . Nasıl hesap sence ?
Hesap guzel. Ama yaptigin km ayni degilmi lpg ile. Tarih degilde km ile kıyas yapsana abi.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #33 : 12 Mart 2018, 09:01 »
Hesap guzel. Ama yaptigin km ayni degilmi lpg ile. Tarih degilde km ile kıyas yapsana abi.
Şu an için öyle yapmam tam doğru sonuç vermez . Çünkü araba rodajda , en azından bir yıl kullandıktan sonra karşılaştırmak belki doğru olur ( Gerçi rodaj da olsa en iyi ihtimalle lpg den çok az fazla yakar tahminim , afaki derecede çok yakacağını sanmıyorum ) . Km hesabına bakarsak eskiden eve dahi sokacak kadar arabayla giderdim heryere nasıl olsa lpg li diye . Şimdi mümkün olduğu kadar arabayı merkezi bir yere bırakıp yürüme mesafesinde her yere yürümeye çalışıyorum . Yürümeyi unutmuş bünyeye iyi geldiğini söyleyebilirim , hem düşünmek hemde hava almak için çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2018, 09:03 Gönderen: elkmuh »

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #34 : 12 Mart 2018, 12:35 »
Şu an için öyle yapmam tam doğru sonuç vermez . Çünkü araba rodajda , en azından bir yıl kullandıktan sonra karşılaştırmak belki doğru olur ( Gerçi rodaj da olsa en iyi ihtimalle lpg den çok az fazla yakar tahminim , afaki derecede çok yakacağını sanmıyorum ) . Km hesabına bakarsak eskiden eve dahi sokacak kadar arabayla giderdim heryere nasıl olsa lpg li diye . Şimdi mümkün olduğu kadar arabayı merkezi bir yere bırakıp yürüme mesafesinde her yere yürümeye çalışıyorum . Yürümeyi unutmuş bünyeye iyi geldiğini söyleyebilirim , hem düşünmek hemde hava almak için çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Rodajdan sonra bir yoklaman lazim motoru abi sen yaparmisin bilmem ama 2000 km den sonra bir redline göster bence fırsat buldun mu eşek degilde tay oldugunu anlasin. Yoksa motor sağır kalmış lafını bilirsin eskilerden gercektende öyle oluyor. Bende yürümeyi seviyorum insanın zihni dinleniyor bebekten önce hanimla deli gibi 10 km ye yakin yurudugumuz oldu arada bir yere gitmemiz gerektigi zaman tabi artik bebek arabasiyla yururuz.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2018, 12:36 Gönderen: Sukruemetli »
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #35 : 12 Mart 2018, 02:11 »
Rodajdan sonra bir yoklaman lazim motoru abi sen yaparmisin bilmem ama 2000 km den sonra bir redline göster bence fırsat buldun mu eşek degilde tay oldugunu anlasin. Yoksa motor sağır kalmış lafını bilirsin eskilerden gercektende öyle oluyor. Bende yürümeyi seviyorum insanın zihni dinleniyor bebekten önce hanimla deli gibi 10 km ye yakin yurudugumuz oldu arada bir yere gitmemiz gerektigi zaman tabi artik bebek arabasiyla yururuz.
Ben clio ya göstermemişim 4000 devrin üstünü , buna hiç göstermem herhalde :)

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #36 : 12 Mart 2018, 03:38 »
Ben clio ya göstermemişim 4000 devrin üstünü , buna hiç göstermem herhalde :)
Abi saygiyla aniyoruz o zaman yapicak birsey yok. :))
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı helebi

• 0cc
  • *
« Yanıtla #37 : 12 Mart 2018, 05:48 »
arada bir deniyorum bizim otomatik 1.4 benzinliyi, farklı modları var...
İlk gazı kökleyince 5000 devirde vites atıyor, iki kez hızlıca gazı kökleyince 6000 deviri görmeden vites yükseltmiyor...
Nasıl bağırıyor, nasıl uğraşıyor ama Tork yok zavallıda, dizel değilki koltuğa yapıştırsın insanı... Yok canı yok, bağırıyor yırtınıyor ama gidemiyor zavallı...
Arada bir sınırları göstermek lazım... (çok kısa süreli tabiii)