Gönderen Konu: CAM BUHAR ENGELLEME  (Okunma sayısı 5291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı urkmezf

• Yeni Üye
CAM BUHAR ENGELLEME
« : 13 Kasım 2016, 12:54 »
Merhabalar arkadaşlar kış ayları ile birlikte soğuk havalar araç için nem dengesini sağlamak oldukça zordur. Yeni nesil araçlarda bu teknolojinin nimetleri ile aza indirgenmiş durumda. Klimalı araçlar ön cama hava vererek görüş açısını açıyor, ama buda sıkıntılı oluyor arabayı ısıtırken sıcağı kapatıp klima açıyoruz. Yada araba kullanırken camları az aralıyoruz. Açıkçası herkesin bu konu için kendine göre bir alternatifi vardır. Traş jeli kullanıldı ve bunu bende denedim anlık olarak çözüm olabiliyor ama geniş zamanlı ben fayda alamadım. Benimde bu konu hakkında birçok site birçok forumda kendi çapımda araştırmam oldu bunu sizinle paylaşmak isterim. Konuyu okuduktan sonra herkesin yazı üzerine elbet bir tezi olacak fikri de olacak tabi ki ; sizde konu altına düşüncelerinizle katkıda bulunabilirsiniz.
  **Cam Buhar Engelleme için gerekenler;
*Pet Shop dan Silikalı Kristal Kedi Kumu
*Eski 1 çift çorap
*Çorapları rahat doldurmak için Koli bandı rulosu yada herhangi geniş bir bant rulosu
  **Yöntem ;
*Resimde de görüldüğü gibi eski çorapların birinin içini koyabildiğimiz kadar silikalı kedi kumunu koyup bağlıyoruz. Diğer çorapla tekrar üzerinde geçirip aracımızın ister torpido üzeri iste ön koltuk altına koyabilirsiniz. Ürün kokulu bir ürün değil ve ürünü kullandığınızda faydasını gördüğünüzde umarım görürsünüz bende ilk defa denedim. Bu ürünü petek üzerinde ısıtarak yada evde mikro dalgada biraz bekleterek tekrardan kullanabilirsiniz. FİKİR: Torpido üzerinde kullanma imkanı varsa renkli güzel çoraplarla başlarına kurdele yada renkli iplerle şekil verip güzel bir aksesuar gibi de kullanabilirsiniz.
AMAÇ: Arkadaşlar başta paylaştığım gibi daha önce bu yöntemi deneyen arkadaşlar ARAÇ İÇİ NEM DENGESİNİ SAĞLAMAK VE BUHAR TEŞKİL EDECEK NEMİ EN AZA İNDİRGEMEK.
Umarım faydasını görürsünüz bende deneyip göreceğim ve size de konu ile ilgili geri bildirim yapacağım herkese mutlu günler.

« Son Düzenleme: 19 Kasım 2016, 03:31 Gönderen: urkmezf »

Çevrimdışı byx

• Uzman
Ynt: Araç içi cam buhar engelleme
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2016, 12:18 »
İlginc bir yontem.
Nem alici bazi urunler var belli bir sure sonunda micro dalga firinda tekrar kullanilir hale geliyordu.
Denedikten sonra tecrubenizi bekliyorum.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2016, 10:11 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı headdat

• 0cc
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2016, 10:00 »
 Elektronik aletlerin kutusundan nem alıcı paketler çıkardı ben de onları biriktirirdim. Yerlerini bulabilirsem bir deneyeyim. Bu arada piyasada satılan slica nem alıcıları aracında kullananlar deneyimlerini paylaşırsa güzel olur.

Çevrimdışı urkmezf

• Yeni Üye
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2016, 11:22 »
Arkadaşlar havaların soğuması nedeniyle yaptığım bu yöntem şuan için geçerli 1 haftadır bu sistemi kullanıyorum gayet başarılı daha yağışlı havaların ardından takibe devam edeceğim ve sizlere tekrar bilgi vereceğim.

Çevrimdışı urkmezf

• Yeni Üye
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2016, 11:26 »
İlginc bir yontem.
Nem alici bazi urunler var belli bir sure sonunda micro dalga firinda tekrar kullanilir hale geliyordu.
Denedikten sonra tecrubenizi bekliyorum.

şuan için başarılı konu altına yazdım 1 hafta gayet iyi durumda kullandım cama buğulanma yok evet bunlarda mikro dalga ve ev peteği olur onun üzerine koyup yenilenebilir olarak kullanabiliyorsunuz.

Çevrimdışı urkmezf

• Yeni Üye
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2016, 11:29 »
Elektronik aletlerin kutusundan nem alıcı paketler çıkardı ben de onları biriktirirdim. Yerlerini bulabilirsem bir deneyeyim. Bu arada piyasada satılan slica nem alıcıları aracında kullananlar deneyimlerini paylaşırsa güzel olur.

Aynen dostum bu ayakkabı kutularında olan malzeme gibi bişey silikalı ürün ama hacim olarak yeterli olur mu bilmiyorum ben 3,8 litre aldım 4 çorap falan oluyor maliyeti bana 8 lira eski çoraplarım cabası tabi denenebilir bir teknoloji tavsiyemdir . 2 aracımız var clio ve palio ikisindede aynı gün koyduk ve şuan ikisinde de buğulanma sorunu yok teşekkürler.

Çevrimdışı headdat

• 0cc
  • *
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2016, 09:38 »
Tecrübelerini paylaştığın için biz teşekkür ederiz. Kedilere mama siparişi verirken slica kum siparişi de vereyim.