Gönderen Konu: pasta.cila .boya koruma hakkında her şey  (Okunma sayısı 21918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir

• Moderatör
  • kadir@cliotr.com
    • cliotr
Ynt: pasta.cila .boya koruma hakkında her şey
« Yanıtla #10 : 16 Haziran 2013, 07:01 »
pasta 30 lira civarı ..cila 10 liraa 30 lira arası ..boya koruma 30 lira ve üzeri ..
kendin yapacaksın paran cebinde kalacak .. bir pasta ile 5 araç pasta yapabilirsin...

clio 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v *
clio 3 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v ov*
symbol 1.2 16v *
megane 2 hb 1.6 16v ov

Çevrimdışı Clio-413

• 3000cc
  • Be Yourself!!
« Yanıtla #11 : 16 Haziran 2013, 07:20 »
toplamda 60 tl max gider malzemelere hani bezidir falan filan da cok asırı yapmanı tavsiye etmem cünkü pasta yapmak demek aracın boya kalınlıgı teknik kelime ile mikron değerini düşürür buda boyayı hassas hale gelir normal bi boyaya taş geldiğinde ezerken mikronu düşük boyada taş vs gibi sert cisim darbeleri boyayı komple söker saçtan
Megane II Faz II Expression Plus HB :)

Çevrimdışı bordo beyaz

• 1600cc
« Yanıtla #12 : 16 Haziran 2013, 07:37 »
Annen bugün araba ike mezarlık ziyaretine gitmiş orada sağ arka kapı tarafı ile marşpiyer(ne söyliye bildim nede yaza bildim :) orayı göcertmis kapıyı hellettim öpücükle düzeldi ama ince siyah cizikler var hani belki pasta giderir diye sordum yoksa pasta yapmayıdüsünmüyorum
Française noble

Bir Clio'n varsa vardır.Yoksa yoktur. Sorun etmene gerek yok ;)

Çevrimdışı Clio-413

• 3000cc
  • Be Yourself!!
« Yanıtla #13 : 16 Haziran 2013, 08:13 »
Annen bugün araba ike mezarlık ziyaretine gitmiş orada sağ arka kapı tarafı ile marşpiyer(ne söyliye bildim nede yaza bildim :) orayı göcertmis kapıyı hellettim öpücükle düzeldi ama ince siyah cizikler var hani belki pasta giderir diye sordum yoksa pasta yapmayıdüsünmüyorum

siyah plastik çizikleridir o zaman büyük ihtimal alır fazla bastırmadan dairesel uygula alır merak etme
Megane II Faz II Expression Plus HB :)

Çevrimdışı blowoff

• Uzman
« Yanıtla #14 : 11 Temmuz 2013, 11:36 »
arkadaşlar boya koruma hakkında gidip ünlü merkezlere 500tl vermeye gerek yok aynı ürünler internette satılıyor.. aracınızı güzelce yıkadıktan sonra kil uygulaması ile temizliyoruz ve boyayı cilaya hazır hale getiriyoruz... aracınızın çizik durumuna göre ürün uyguluyoruz.. bazı ürünler ince çizikleri alır bazı ürünler derin çizikleri aşındırma oranları farklıdır..çizikleri giderdikten sonra  katı wax denilen ürünü uyguluyoruz.. az bir oranda bölge bölge dairesel hareketlerle uyguluyoruz sonra biraz kurumaya bırakıyoruz wax tebeşir tozu gibi olunca mikrofiber bez ile temizliyoruz...işlem bu kadar...

benim kulandığım ürünler :

1- kil
2- autoglym srp
3- fk 1000 p katı wax
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2013, 11:40 Gönderen: blowoff »
10.5 Bandırma