Gönderen Konu: Ecudaki enjeksiyon bağlantı hatasi  (Okunma sayısı 155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ersin0687

• Yeni Üye
Ecudaki enjeksiyon bağlantı hatasi
« : 10 Haziran 2018, 04:34 »
Merhaba arkadaşlar 2001 Clio 1.4 16 v otomatik aracından gün geçmiyor ki yeni hatalar arızalar çıkmasın ben o ay 500-1000 TL harcamayim neyse sıkıntı şudur ki araç yolda giderken bazen vuruntu şeklinde bazen normal şekilde arizaya geçip gaz yemiyor gitmiyor sanzuman vites atmıyor aç kapa yapınca bazen düzeliyor bazende duzelmiyor bobin buji bagaz kelebeji yağ su elden geçti bilgisayarda hata tam şu şekilde çıkıyor (11d enjeksiyon bağlantı can bilgisi) yanlış hatırlamıyorsam otomatik vites bağlantısında çıktı bilgisayarda ve bende böyle olduğu zaman otomatik vites beynini oynuyorum kabloları falan duzeliyor genellikle usta lehimler gevsemistir lehim attiralim dedi gittik beyinci lehim olmaz bunlara dedi arıza ne diyoruz yapınca gel diyor bu şekilde başına gelen varmı bayramda yola cikacam nasıl gitcem böyle bilmiyorum

Çevrimdışı ersin0687

• Yeni Üye
Ynt: Ecudaki enjeksiyon bağlantı hatasi
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2018, 12:11 »
Bir fikri olan yokmu bu çıkmaz  yoldan

Çevrimdışı byx

• Uzman
Ynt: Ecudaki enjeksiyon bağlantı hatasi
« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2018, 06:38 »
Ariza tam olarak oto.vitesten mi motordanmi.?
Orjinal clip cihazina baglatmaniz iyi olur.!
Ariza tespiti icin.siz oto.vites beyninin soketlerine kurcalayinca arac calisiyor ise anlasilan tesisat veya beyinde sorun var.? Lehimler gevsemez soketten dolayi egik baski altinda kasmis sekilde kalirsa isininca hafif de olsa soguk lehim dedigimiz durum olmus olabilir.bu durumda dikkatlice lehim atmak da fayda var.eger mumkunse beyinci denilen (ecu tamiri yapan) elektronikci ile gorusun.ellerinde ayni ecu dan olabilir.deneyerek bakabilirsiniz.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.