Gönderen Konu: Yeni Renault Clio 4 Artık Sizlerle  (Okunma sayısı 34399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burak S.

• Yönetici
    • Burak Sarı
Yeni Renault Clio 4 Artık Sizlerle
« : 10 Ekim 2012, 07:37 »
Yeni Renault Clio 4, 30.000TL ile 42.500TL arasında değişen fiyatlarla artık Renault bayilerinde..

Dinamik Tasarım
Ekim 2010’daki Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan konsept otomobil DeZir’in ruhunu taşıyan Yeni Clio “tutku” kavramını, heyecanı ve tarzı yansıtyor. Enerjik çizgilerinden her ayrıntısında kendini gösteren dışa vurumcu kişiliğine kadar, her şey onun çekiciliğine katkıda bulunuyor.
Tıpkı bir heykel gibi tasarladığımız Yeni Clio neredeyse insani bir cazibeye sahip bir tutku nesnesi. Kaslı bir beden gibi, aracın kavisleri konsept modelden yayılan dinamizmi ifade ediyor. Görünüşünde gözü rahatsız eden hiçbir köşe ve çıkıntı yok; sadece  araca yaklaşma ve ona dokunma arzusu veren kıvrımları ve yuvarlak hatları gözü okşuyor.

Multimedya

Yeni Renault Clio’nun cömertliği,  sınıfında bir ayrıcalık yaratıyor: Multimedya, Navigasyon, yepyeni Akustik Özel Hoparlörler, Renault Bass Reflex Sistemi ve daha pek çok özellik.Ön Konsola Entegre 7” Dokunmatik ekran Renault R-NAV Multimedya sistemi, pratik ve teknolojik uygulamalara erişim sağlıyor: Navigasyon, Radyo, USB iPod uyumlu Audio Bağlantı Girişi ve Bluetooth® teknolojisi sayesinde eller serbest telefon bağlantısı ve müzik dinleme.

Motor
Yeni Renault motorlarında, doğrudan otomobil yarışlarında kullanılan yenilikçi teknolojiler kullanılıyor. Bu motorlar standartları değiştiriyor, eksiksiz bir sürüş keyfiyle birlikte, Yeni Clio’nun tüketim ve düşük CO2 emisyonlarında rekor kırmasını sağlıyorlar.

Konfor
Elektronik Klima: Partikül filtreli elektronik klima, kirlilik düzeyini algılar ve gerektiğinde kabin içinde daha sağlıklı bir hava dolaşımı için dış hava girişini engeller.
Uzun veya büyük eşyaların taşınmasını kolaylaştırmak için 1/3-2/3 katlanan arka koltuk sırtlığı tüm ekipman seviyelerinde standart olarak sunulmaktadır.
Yağmur sensörü yağmurun şiddetine göre hızını ayarlayarak, otomatik yanan farlar ise hava karardığında veya bir tünele girdiğiniz zaman devreye girerek üstün bir görüş seviyesi sağlar.
Elektrikli yan aynalar buğu çözme özelliği ile donatılmıştır.

Teknoloji
Anahtarsız giriş, çalıştırma, uzaklaştığında otomatik kilitleme özelliği ile Eller Serbest Renault kartını sadece yanınızda taşısanız yeterli!
Park manevralarını kolaylaştıran arka park sensörleri, engele yaklaştıkça artan sesli uyarı sistemi ile donatılmıştır.
Yokuşta kalkış destek sistemi (Hill Holder), yokuşta kalkış sırasında, size manevra süresi bırakmak için fren basıncını otomatik olarak 2 saniye daha tutar.
Ön Konsola Entegre 7” Dokunmatik ekran Renault R-NAV Multimedya sistemi, pratik ve teknolojik uygulamalara erişim sağlıyor: Navigasyon, Radyo, USB iPod uyumlu Audio Bağlantı Girişi ve Bluetooth® teknolojisi sayesinde eller serbest telefon bağlantısı ve müzik dinleme.
Renault Bass Reflex, Akustik Özel Hoparlörler ile pesleri mükemmel şekilde veren yepyeni bir ses sistemidir.
Direksiyondan Kumandalı  Hız Ayar ve Sınırlayıcı ile seçtiğiniz hızı sabitlemek artık çok kolay. Ayrıca sadece bir butona basarak etkinleştirebileceğiniz Eko Modu ile yakıt tüketiminizi %10’a kadar azaltmak mümkündür.

Kullanışlılık
7 Litre kapasitesindeki Torpido gözü 1.5 Litrelik bir su şişesini koyabileceğiniz kadar büyük.
Ön Kol Dayama size sürüşte en üst performans sağlamakla kalmayıp cep telefonu gibi küçük eşyalarınız içinde mükemmel bir saklama gözüdür.
Yeni Clio sınıfının en üst düzeyinde 300 dm3’lük bagaj hacmi sunuyor.

Güvenlik
Yeni Clio, ilk ekipman seviyesinden itibaren segmentinde en donanımlı güvenlik ekipmanları sayesinde (ESP, Hız Ayar ve Sınırlayıcı, Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları) EuroNCAP çarpışma testlerinden en yüksek seviye olan 5 yıldız aldı.
Sürücü, yolcu ön ve baş, göğüs yan hava yastıkları.
Arka yan koltuklarda 3 tespit noktasıyla ISOFIX çocuk koltuklarının güvenli ve güvenilir şekilde yerleştirilmesini sağlar.
ABS ile birlikte sunulan Acil Fren Destek Sistemi (AFU) özelliği maksimum frenleme gücü sağlayarak durma mesafelerini azaltır.
Elektronik Denge Programı (ESP) ve Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR) özellikle zorlu yol şartlarında aracın mükemmel şekilde dengede kalmasını sağlar.

R-NAV Multimedya Navigasyon Sistemi
Ön Konsola Entegre 7” Dokunmatik ekran Renault R-NAV Multimedya sistemi, pratik ve teknolojik uygulamalara erişim sağlıyor: Navigasyon, Radyo, USB iPod uyumlu Audio Bağlantı Girişi ve Bluetooth® teknolojisi sayesinde eller serbest telefon bağlantısı ve müzik dinleme.

Yeni Turbo 90 bg Stop & Start Motor

Yeni Clio ile birlikte segmentinde referans olacak, sürüş keyfi ve yakıt tasarrufunu bir arada sunan iki yeni motor seçeneği bulunuyor. Yeni Clio, yeni benzinli ve dizel motorlar ve ekonomik sürüş yardım sistemleri sayesinde rekor tüketim ve sürüş keyfini bir arada sunuyor.
898 cm3 hacminde 3 silindirli 90 beygirlik bu turbo benzinli  motor bütün devirlerde etkin ivmelenme ve seri hızlanmalar sağlıyor. Sıklıkla vites değiştirmeleri engellemek amacıyla, maksimum torkun (135 Nm) %90’ı 1 650 d/dk’dan  itibaren etkin olarak sürüş keyfinizi en yüksek seviyeye çıkarıyor. Stop & Start fonksiyonu ile donatılmış Turbo 90bg Stop& Start motoru 4,5lt/100 km düzeyine düşürülmüş iddialı bir yakıt tüketimi sağlıyor. C02 emisyonu ise sadece 105 g/km’dir.

Yeni 1.5 dCi 90 bg Stop & Start Motor

Yeni Clio ile birlikte segmentinde referans olacak, sürüş keyfi ve yakıt tasarrufunu bir arada sunan iki yeni motor seçeneği bulunuyor. Yeni Clio, yeni benzinli ve dizel motorlar ve ekonomik sürüş yardım sistemleri sayesinde rekor tüketim ve sürüş keyfini bir arada sunuyor.
Yeni 1.5 dCi 90 bg Stop & Start tek kelimeyle sınıfının en iyisi! Karma parkurda 3,6 lt/100km tüketim ve 93 g CO2 emisyonu ve 220Nm torku ile, Yeni Clio sürüş keyfini de unutmadan çok iddialı bir yakıt tüketimi sağlıyor.

http://www.renault.com.tr/araba/binek/yeni-clio/genel-bakis/dinamik-tasarim

Editör Yorumu:
 jant seçenekleri 15", 16", 17"
hatta bütün tanıtımlarda gördüğümüz o rengarenk jantlar 17" imiş..
yahu nasıl taşıyacak o araba?
"Bu nasıl?" demeden önce mutlaka Forum Kullanımı'nı inceleyin!

Vasiyetimdir!
tabutumu 4 kişi taşısın, öndekiler 1.60cm, arkadakiler 1.90cm olsun. maksat kafa basık dursun..

Çevrimdışı çağlayan

• 3000cc
  • caglayan@cliotr.com
Ynt: Yeni Renault Clio 4 Artık Sizlerle
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2012, 07:47 »
bunu okurken clio 4 reklamı çıktı atv de çok heyecanlandım .. genelde ateş kırmızı rengi ön plana çıkıyor ama ben siyah isterdim ..

mavi de çok güzel bi renk olmuş rs 172 mavisi gibi .. siyah asaleti bambaşka .. jantların ise hiç birini beğenmedim :)
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2012, 08:22 Gönderen: çağlayan »

Ne oldu sen bişey yapamadınmı daha, bi vida sık bari ey üye :P
http://www.facebook.com/caglayanER

lacetti 1.6 16v 110 bg 》 dead
golf tsi 1.6 8v 105 bg 》 dead

Çevrimdışı kadir

• Uzman
  • kadir@cliotr.com
    • cliotr
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2012, 08:36 »
jantları son zamanlarda tıraşa bağladılar. fluance de meganede filan hep aynı.. tıraş..

clio 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v *
clio 3 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v ov*
symbol 1.2 16v *
megane 2 hb 1.6 16v ov

Çevrimdışı Gökhan ANK

• Uzman
« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2012, 08:52 »
Çift renk olayını beğenmedim.
Ama panjurdaki led çok güzel durmuş geçen sitedeki dizi videosunda da dikkatimi çekmişti.
RED JELLY BEAN

Eibach Sportline-Custom Marşpiyel-König Air 16" Bronze-Laguna Lip-DIY Amerikan Park

Çevrimdışı Bahtiyar1907

• Genel Yönetici
  • Symbol Fanatiği
« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2012, 08:58 »
paylaşım ıcın tesekkurler..

Çevrimdışı clio35

• 0cc
  • *
  • egemen
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2012, 09:56 »
egerki  bagaj 300lt  üzernde ise motor hacmi 898 cm3 olandan yılbasına doğru sipariş vermeyi düşünüyorum
...bizler serseri değil,içimizdeki tutkuyu,kendi aracımıza uygulayıp farklılığı seçen kişileriz...

Çevrimdışı Bahtiyar1907

• Genel Yönetici
  • Symbol Fanatiği
« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2012, 09:57 »
hayırlısı olsun egemen
hadı inşallah

Çevrimdışı kadir

• Uzman
  • kadir@cliotr.com
    • cliotr