Clio Türkiye

CT Bilgi => Teknik Bilgiler => Konuyu başlatan: Bfsm - 16 Şubat 2018, 09:42

Başlık: Frene basinca cit diye ses
Gönderen: Bfsm - 16 Şubat 2018, 09:42
Herkese hayirli aksamlar baktim form sessiz biseler yazayim :D sorunum frene basinca konsoldan hatta tahminim yolcu hava yastiginin otaraflardan ben oyle tahmin ediyorum cit cit diye ses geliyo sanki bisey devreye giriyo atesleme yapiyo yada kisa devre yapiyo gibi kablolari birbirine surtersinya oyle bi ses 2000 rte hb abs yok bu ne olabilir daha araci bakima sokamadim maddiyattan dolayi oyuzden burada biraz bilgi toplayayimda ustaya gittigimde surda su ariza burda bu ariza var diyebileyim madiyati biraz duzelttimi ilk isim
Bogazkelebegi temizligi
Termostat deisimi
Subap ayari
( buji .buji kablosu.hava filitresi bunlari kendim halletmeyi dusunuyorum)
Direk bunlari hallet dicem extradan bise cikarmasin diye
Baska tavsiyesi olan varsa paylasirsa sevinirim
Başlık: Ynt: Frene basinca cit diye ses
Gönderen: elkmuh - 16 Şubat 2018, 09:48
Debriyajın sol üst tarafında elektronik kartlar var , oradan da gelme ihtimali var . Özellikle rampa aşağı ayağımı gazdan çekip cut off a girdiğinde bende dediğim yerden bir röle sesi duyuyorum ama 10 senedir bu ses var . Büyük ihtmal enjeksiyonu kesen oralarda fren müşürünün tetiklediği bir röle olduğunu düşünüyorum , sorun çıkarmadığından hiç araştırmayı düşünmedim .
Bu arada boğaz temizliği ve termostat değişimini kendinde yaparsın , termostatı yuvası ile beraber ol. Plastik olduğundan oda yorgun oluyor .
Başlık: Ynt: Frene basinca cit diye ses
Gönderen: Sukruemetli - 17 Şubat 2018, 12:04
Bende o ses arada sırada rolantide beklerken frene basıp bıraktim mi oluyor artarak yükselip sonra azaliyor ve geciyor.