Gönderen Konu: Clio 2 Debriyaj Teli Değişimi  (Okunma sayısı 755 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
Clio 2 Debriyaj Teli Değişimi
« : 06 Temmuz 2017, 10:17 »
Arkadaşlar daha önce kullanmış olduğum bir renault 9 broadway in debriyaj telinin kopması sonucu yolda kalmıştım . Bu yüzden şu an kullandığım aracımın bagajında yedek bir debriyaj teli bulunduruyorum . Fakat şöyle bir inceleme yaptığımda bir şeyleri söküp dağıtmadan bu değişimi yapmak zor gözüküyor . İki ihtimal var bu durumda . Ya üstten aküyü ve akünün durduğu kaideyi söküp buradan tel değişimi yapmak ya da alttan karter muhafazasını sökerek yapmaya çalışmak ki yolda kalınca bunu yapmak çok zor . Bu konuda hiç tecrübesi olanlar var mı ?
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
Ynt: Clio 2 Debriyaj Teli Değişimi
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2017, 09:11 »
Var ... Sabri abi nam-ı değer byx. ;D
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı meganes ist

• Uzman
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2017, 10:57 »
fransız aracında bir şeyi sökmeniz için 10şeyi sökmeniz gerekir,devriyaj teli niye kopar orasını anlamadım ama alet edavat varsa yolda değişir,devriyaj pedalınız sert ise baskıyı değiştirin dahada yumuşar yada telli debriyajdna kurtulayım hidrolik debritaj araç alıyim derseniz honda toyota alın sıfır sorun :))
car1:dacia logan mcv
car2:nnm ies
HERKEZE KARDEŞ DEME ANNEN HIZLIYMIŞ DERLER !

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2017, 11:23 »
Var ... Sabri abi nam-ı değer byx. ;D
:) :)
Estahfurullah
Meganese katiliyorum malesef oyle oluyor.
Aslinda konu sahibi dogru tespit yapmis 2 sekilde mudahale edilebilir ki yazdiklari dogrudur.
Sanzimandan ucunu cikradiktan sonra erisebilmek icin biraz mucadele gerekli.şase baglantisi
Olan korugu sokme zor olan is sonrasi zaten pedala takiliyor bildiginiz gibi.bence baski balata degisir iken telide degistirmek gerekir.orjinali mevcut.gaz telinin ki yok ama debriyaj teli var.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2017, 11:24 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2017, 08:54 »
Ne akla hizmetse anlamıyorum . Babamın broadway ine bakıyorum , her şey gayet kolay sökülebilir bir durumda kaput altında , etrafı bomboş , clio  da daha fazla sıkıştırılmış kaput altına herşey , megane da ise artık elini kolunu sokamaz duruma getirmişler resmen . Geçen bir megan ı olan arkadaşın ön far ampülünü değişmek için 3 kişi arabanın başında düşündük nasıl oraya ulaşılır diye .
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı helebi

• 0cc
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2017, 10:04 »
youtube da video var o konuda: golf ile megane far ampulu değiştirme yarışması yapıyorlar, golf 55 saniyede değiştirilirken, megane 45 dakikada ancak değiştirebiliyorlar.

Çevrimdışı mertcankirar

• 900cc
  • **
  • Herşey unutulur ilkler kalır.Clio 1.4i RTA 2001
« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2017, 12:50 »
Ne akla hizmetse anlamıyorum . Babamın broadway ine bakıyorum , her şey gayet kolay sökülebilir bir durumda kaput altında , etrafı bomboş , clio  da daha fazla sıkıştırılmış kaput altına herşey , megane da ise artık elini kolunu sokamaz duruma getirmişler resmen . Geçen bir megan ı olan arkadaşın ön far ampülünü değişmek için 3 kişi arabanın başında düşündük nasıl oraya ulaşılır diye .

aslında uzanmanıza gerek yoktu çamurluk ıclerınde kapak var sokuluyor far ampulleri değişiyor tabi modelden modele değişiklik gösterebilir ama abimin 2004 dynamic böyle
Clio candır.Gerisi heyecandır.