Gönderen Konu: Vatana millete hayirli olsun (motor)  (Okunma sayısı 4350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vetekno

• 900cc
  • **
Ynt: Vatana millete hayirli olsun (motor)
« Yanıtla #30 : 08 Ağustos 2017, 01:53 »
Sıfır araba almayı düşünmüyorsa bir insan yeni bir ikinci el araba yeni bir bilinmezlik deryasıdır her zaman . Bu noktada yeni araba almaya mecalim olmadığı için herkesin daha arabayı modellemiyor musun be yaaaa geyiklerine hiç takmadan yıllardır arabamı kullanmaya devam ediyorum .
Evet yeni bir bilinmezlik ama servis bakımlı yüksek model bir aracı yetkili serviste expere sokup almak mantıklı olabilir. Gerekirse bir müddet otomobilsiz devam :)

Çevrimdışı Vetekno

• 900cc
  • **
« Yanıtla #31 : 08 Ağustos 2017, 01:55 »
Sonuçta sanayii ürününün ömrü 10 yıl

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #32 : 08 Ağustos 2017, 02:10 »
Sonuçta sanayii ürününün ömrü 10 yıl
Bana manyak diyebilir bazıları ama beni finansal olarak fazla yormayacak küçük arızalar çıkartan bir arabayı hiç arıza çıkarmayan bir arabaya her zaman tercih ederim . Ben arabayla uğraşmaktan altından kalkabileceğim tamirleri kendim yapmaktan beceremediklerimi de hem yaptırıp hem öğrenmekten acayip zevk alan bir insanım . Bu yüzden asla sıfır araba almam herhalde . Yakında bir golden shot deneyip külbütör kapağını açıp subap ayarı yapmayı deneyeceğim , bu konuda uzun zamandır okumadığım döküman , izlemediğim video kalmadı , kim tutar beni , en kötü ihtimal çakarım subapları :)
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2017, 02:12 Gönderen: elkmuh »
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı Vetekno

• 900cc
  • **
« Yanıtla #33 : 08 Ağustos 2017, 02:25 »
Boş zamanlarda uğraşmak eğlenceli oluyor doğrudur.Subap ayarı benim yapmışlığım var. Daha önce ustalar yaparken yaptığım gözlemler ve okuduğum dökümanlarla yaptım.

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #34 : 08 Ağustos 2017, 03:40 »
Su cikti abi motordanda bilmiyorum. Simdi sanayideyim daha once kapak actinmi bu arabada dedi usta bende qcilmadi dedim. Daha once acilmis ust kapakmi ne
Kapak acmamış sembol gördügüm an forumdan emekliligimi isterim artık. Kimi görsem mutlaka bir kere conta yakmiştir clio ile yada üst kapak çatlatmiştir. Araba hararetin H sini duyunca başlıyor sanayiye doğru sinyal vermeye. ;D
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #35 : 08 Ağustos 2017, 03:47 »
Bana manyak diyebilir bazıları ama beni finansal olarak fazla yormayacak küçük arızalar çıkartan bir arabayı hiç arıza çıkarmayan bir arabaya her zaman tercih ederim . Ben arabayla uğraşmaktan altından kalkabileceğim tamirleri kendim yapmaktan beceremediklerimi de hem yaptırıp hem öğrenmekten acayip zevk alan bir insanım . Bu yüzden asla sıfır araba almam herhalde . Yakında bir golden shot deneyip külbütör kapağını açıp subap ayarı yapmayı deneyeceğim , bu konuda uzun zamandır okumadığım döküman , izlemediğim video kalmadı , kim tutar beni , en kötü ihtimal çakarım subapları :)

Hüseyin abi subapları çakman için sentil çakısı yerine tornavida ile falan ayar yapmaya çalişman lazim. :)) en fazla ayar kacirirsin o sekilde fazla kullanirsan hararet yaptirirsin o.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #36 : 08 Ağustos 2017, 04:17 »
Kapak acmamış sembol gördügüm an forumdan emekliligimi isterim artık. Kimi görsem mutlaka bir kere conta yakmiştir clio ile yada üst kapak çatlatmiştir. Araba hararetin H sini duyunca başlıyor sanayiye doğru sinyal vermeye. ;D
Mevzu sembol mevzu değil bence , yıllanmış araba bakım ister parça değişimi ister, ben eşek gibi binmeye devam ederim diyenin sonu sanayinin güzel yollarıdır . Bence 100 000 km de bir silindir kapak contasını da değiştirmek lazım ayrıca .
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2017, 07:43 Gönderen: elkmuh »

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #37 : 08 Ağustos 2017, 07:42 »

Hüseyin abi subapları çakman için sentil çakısı yerine tornavida ile falan ayar yapmaya çalişman lazim. :)) en fazla ayar kacirirsin o sekilde fazla kullanirsan hararet yaptirirsin o.
Şu senin meşhur şifalı emme 0.20 , egzoz 0.25 i yapacağım bakalım , bir de biz bakalım neye dermanmış :)

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #38 : 08 Ağustos 2017, 08:45 »
Şu senin meşhur şifalı emme 0.20 , egzoz 0.25 i yapacağım bakalım , bir de biz bakalım neye dermanmış :)
Abi tavsiye ederim benim usta lpgli olanlara böyle yapiyoruz demisti memnunum bende çekis performans yakit konusunda.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #39 : 08 Ağustos 2017, 11:11 »
Bu arada konu sahibinden yeni mesaj gelmedi , acaba ne oldu bitti [member=5621]cihankrkya12[/member]
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2017, 11:12 Gönderen: elkmuh »