Gönderen Konu: Vatana millete hayirli olsun (motor)  (Okunma sayısı 4351 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cihankrkya12

• 1500cc
Ynt: Vatana millete hayirli olsun (motor)
« Yanıtla #40 : 08 Ağustos 2017, 11:24 »
Abi smd girrbildm. Iste motr kapgi balikesire gitti yarin gelcek. Rektefiyeci garanti verdi bisey olursa masraflar benden diye. Butun parcalari aldik zaten conta takimi yatak ana yatak yag pompasi volan dislisininde disleri kirikti onuda yeni aldik. Vujiler trigwr seti falan baya bisey aldik parcalarin parasini onumuzdeki ay vericem zaten. Rektefiyeci ve ustanin parasini vericem

Çevrimdışı cihankrkya12

• 1500cc
« Yanıtla #41 : 08 Ağustos 2017, 11:24 »
Yarin sabah tekrar sanayiye gitcem ustanin basinda durcam bogaz kelebegi emme manifoltu falan da temizlencek.

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #42 : 08 Ağustos 2017, 11:29 »
Abi smd girrbildm. Iste motr kapgi balikesire gitti yarin gelcek. Rektefiyeci garanti verdi bisey olursa masraflar benden diye. Butun parcalari aldik zaten conta takimi yatak ana yatak yag pompasi volan dislisininde disleri kirikti onuda yeni aldik. Vujiler trigwr seti falan baya bisey aldik parcalarin parasini onumuzdeki ay vericem zaten. Rektefiyeci ve ustanin parasini vericem
Blokta çatlak var diyorlardı , şimdi mevzu silindir kapağına mı döndü ? Peki krank mili işi ne oldu ?
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı cihankrkya12

• 1500cc
« Yanıtla #43 : 08 Ağustos 2017, 11:31 »
Onlari yapiyolardi abi bugun. Ben kapak blog falan diyomda karistiriyom ben onlari yarin size tam detayli yazicam ben. Bugun seyi yapiyolardi kutu gibi bisi 4 odacikta 2 ser tane kucuk piston vardi onu yapiyolardi

Çevrimiçi byx

• Uzman
« Yanıtla #44 : 08 Ağustos 2017, 11:56 »
Ben sizin isten bi sey anlamadim.
Blok catlakti elkmuh dedigi gibi.? Ne oldu simdi tamamen ne degisecek iyice ogrenin subaplar degisecek degilmi.?
Baski balata cok para degil parca olarak.idare eder degil mumkunse onuda degistirin bari.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı cihankrkya12

• 1500cc
« Yanıtla #45 : 09 Ağustos 2017, 12:28 »
yarın ben size detaylı yazıcam sabah gidicem zaten sanayiye. ilk defa böyle bir işe giriştigim için benim bile kafam karıstı valla.

abiler şimdi bi konu daha sorucam boşuna konu açmak istemedim.

ben bugün araba modifiye eşyaları satan bi arkadaştan 2 adet toyota corolla far buldum içinde mercekleride vardı. arkadaştan bunları aldım merceklerini falan söktüm içleri tertemiz. şu an eve geldim denedim 1 tanesinde ampul vardı çook iyi aydınlatıyor baya iyi yani 2 mercekte valeo marka. ancak merceklerden biri digerinden büyük foto cekicem birazdan telefonum şarj olsun. bu mercekleri aracıma takabilirmiyim acaba biri bi digerinden büyük.

Çevrimdışı cihankrkya12

• 1500cc
« Yanıtla #46 : 09 Ağustos 2017, 12:31 »
motor komple elden geçirdiler abi herhangi başka bişey varmı diye. birsürü dişli olan bi kutu vardı sanırım difransiyel oluyo onu temizliyodu usta bugün.

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #47 : 09 Ağustos 2017, 12:31 »
Onlari yapiyolardi abi bugun. Ben kapak blog falan diyomda karistiriyom ben onlari yarin size tam detayli yazicam ben. Bugun seyi yapiyolardi kutu gibi bisi 4 odacikta 2 ser tane kucuk piston vardi onu yapiyolardi
Senin tarif ettiğin silindir kapağı ve subaplar . O zaman tamire giden silindir kapağı değil motor bloğu , onda ne iş varmış çok merak ettim .

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #48 : 09 Ağustos 2017, 12:33 »
motor komple elden geçirdiler abi herhangi başka bişey varmı diye. birsürü dişli olan bi kutu vardı sanırım difransiyel oluyo onu temizliyodu usta bugün.
Yalnız sen adamlara arabanın şu kısmına bakın , şunu tamir edin diye talimat vermeyince görülen o ki ustalar durumdan bol bol vazife çıkartıp faturayı kabartıyor gibi.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2017, 12:33 Gönderen: elkmuh »

Çevrimdışı cihankrkya12

• 1500cc
« Yanıtla #49 : 09 Ağustos 2017, 12:39 »
su an internette bulup resmini koydum silindir kapagıymış. kırmızı ile yuvarlak yaptıgım yerde bulunan 2 büyük delikte ufak çatlaklar var o çatlaklar doldurulcakmıymıs kaynakmı yapılcakmış ne oyle dediler. onlar olmazsa su kaçar dedi adam.

biz zaten yatak için karteri söktügümüzde adam krank taşlancak dedi ölçüp. arkadaşta motor incek dedi bana. bende açılmışken başka bişi varmı yokmu bakılsın dedim hem rolanti sorunu da hallolur dedim. ben dedim yani. volan dişlileride kırıktı onlar değişicek