Gönderen Konu: Vatana millete hayirli olsun (motor)  (Okunma sayısı 4593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vetekno

• 900cc
  • **
Ynt: Vatana millete hayirli olsun (motor)
« Yanıtla #60 : 10 Ağustos 2017, 06:46 »
Güle güle kullanın

Çevrimdışı ahmet27

• 1400cc
« Yanıtla #61 : 10 Ağustos 2017, 08:40 »
Hayirli olsun. Allah pisman etmesin. Kaza bela vermesin. Gelismeleri takipteyiz. Baskibalata deistimi ?

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #62 : 10 Ağustos 2017, 08:47 »
Hayırlı olsun , kazasız belasız kullanın inşallah. Peki dost işi tamir fiyatı parça hariç ne oldu ?
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı cihankrkya12

• 1500cc
« Yanıtla #63 : 10 Ağustos 2017, 10:08 »
800 arkadaşa verdim % 50 çalıştıgı için 400 gitti ona 400 de dükkan sahibine. rektefiyecide 700 aldı. 100 tl de tornacıya verdim. 350 tl de balıkesire kaynaga gitti ona verdim. parça fiyatları hakkında pek bilgim yok dükkan sahibine sordum hesapladınızmı parça fiyatlarını diye işleri cok oldugu için çıkaramamış. sen sıkıntı etme onları dedi bana oda olmasa zaten motor falan yapamazdık allah razı olsun parçacıdan.
baskı balata değişmedi 2 ustada baktı sorun yok bunlarda dedi.gerekiyosa değiştirelim dedim ama.

aklımda olan şeyleri yazıcam.

triger seti.
piston + sekman alındı ( pistonlar yuvayımı ne yemiş 0,55 mi ne kalını alındı dedi arkadaş.
balatalar değişti.
yağ pompası.
4 adet çift tırnak buji.
conta takımı.
yağ yağ filtresi.
hava filtresi.
volan dişlisi.
arka sağ cam krikosu aldım onu kendim değiştiricem.
ha bide subap bişeyi alındı contasımıydı neydi.

ana yatak ve bi yatak takımı daha alındı adı aklımda deil.

aklıma gelenler bunlar bu parçaları aldık.

motor yapılırken benim yaptırdıgım yerin çaprazında bi adama sordum. 5000 tl ye yaparız falan dediler.

arkadaş durumumu bildigi için zaten uygun fiyata yaptı. işten cıktıktan sonra motor işi cıktı üstüne.

« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2017, 10:11 Gönderen: cihankrkya12 »

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #64 : 10 Ağustos 2017, 11:09 »
800 arkadaşa verdim % 50 çalıştıgı için 400 gitti ona 400 de dükkan sahibine. rektefiyecide 700 aldı. 100 tl de tornacıya verdim. 350 tl de balıkesire kaynaga gitti ona verdim. parça fiyatları hakkında pek bilgim yok dükkan sahibine sordum hesapladınızmı parça fiyatlarını diye işleri cok oldugu için çıkaramamış. sen sıkıntı etme onları dedi bana oda olmasa zaten motor falan yapamazdık allah razı olsun parçacıdan.
baskı balata değişmedi 2 ustada baktı sorun yok bunlarda dedi.gerekiyosa değiştirelim dedim ama.

triger seti.
piston + sekman alındı ( pistonlar yuvayımı ne yemiş 0,55 mi ne kalını alındı dedi arkadaş.
balatalar değişti.
yağ pompası.
4 adet çift tırnak buji.
conta takımı.
yağ yağ filtresi.
hava filtresi.
volan dişlisi.

motor yapılırken benim yaptırdıgım yerin çaprazında bi adama sordum. 5000 tl ye yaparız falan dediler.

arkadaş durumumu bildigi için zaten uygun fiyata yaptı. işten cıktıktan sonra motor işi cıktı üstüne.
Rektifiyeci kim ? 700 lira niye alıyor , 400 lira alan senin arkadaşın+ 400 lira alan dükkan sahibi ne işi yapıyor da yaptığı iş rektifiye sayılmıyor ?
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2017, 11:23 Gönderen: elkmuh »
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #65 : 10 Ağustos 2017, 11:27 »
Gecmis olsun.dikkat ederek kontrol ederek kullainn sizintilara karsi.! Yag filtre degisimini erken yapin ve sizinti olmadigina emin iseniz  organik antifiriz ile saf su karisimi yaparak degistirin radyator suyunu' iyice havasini aldiginiza emin olun.full sentetik yag kullanmanizi tavsiye ederim 5w40 mobil orjinal filtre ile mutlaka degistirin.5 6 bin kmde bir degisim yapar sicak motorda zaman zaman sıkıstırırsaniz da iyi olur. Son olarak subap ayari kac kac yapildi.? Ve 1000 km sonra tekrar kontrol etmekte fayda var bilginize.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2017, 12:11 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #66 : 10 Ağustos 2017, 11:40 »

triger seti.
balatalar değişti.
yağ pompası.
4 adet çift tırnak buji.
conta takımı.
yağ yağ filtresi.
hava filtresi.
volan dişlisi.

Hayırlı olsun kazasız belasız bin kardeşim. Rektefiyeci ile üst kapağı kaynatan fazla almış. Rektefiyeci gömlek çakmamış sonuçta çünkü 0.55 mm buyuk piston almışsın piston alıştırmış yatak değiştirmiş hakkı en fazla 500 . Kaynakçınında hakkı en fazla 200 tornacı dedigin üst kapağı traşlayan mı yoksa onu kaynakçımı yaptı ? Ben çıkma kapak aldım gerçi geçen yazdı bir kere traşlanmıştı. Benimkinin son hakkı oldugu icin ve tüm kanalları tıkandığı için hurdaya ayırdık.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2017, 11:41 Gönderen: Sukruemetli »
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı cihankrkya12

• 1500cc
« Yanıtla #67 : 11 Ağustos 2017, 01:19 »
Tornaci sadece egzoz manifolduna kaynak yapti ve motoru sokerken egzoz manifoldunun civatalari kaynamis onlari soktu bide volant dislisini sokup takti ve sol motoru tutan seye 4 tane yeni vida deligi yapti yayla vidalar bostaymis 100 tl verdim tornaciya. Rektefiyeci ilk bas 880 tl dedi sonra 700 ver yeter dedi bende anlamadim. Iste 1000 km olunca gel dedi arkadas ben 1000 km olmadan gitcem bidaha 2 kez 5000 km de yag yag filtresi degiscekmis sonra 10000 km de degiscekmis hep oyle dedi. Allah nazar degdirmesin insallah

Çevrimdışı cihankrkya12

• 1500cc
« Yanıtla #68 : 11 Ağustos 2017, 01:21 »
Sikistirirsaniz derken motorumu skstraym. Zaten araci aldim cok faekli geldi gaz tepkimesi falan. Performansi cok cok artmis.

Çevrimdışı cihankrkya12

• 1500cc
« Yanıtla #69 : 11 Ağustos 2017, 01:23 »
Benim arkadasim calistigi dukkanda %50 ile calisiyomus yaptigi isin yarisini dukkan sahibine veriyor o yuzden 400 o aldi 400 u dukkan sahibine verdi