Gönderen Konu: Sis farları açık kaldı, aracım kafayı yedi..  (Okunma sayısı 1595 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crabby

• Yeni Üye
Arkadaşlar arabamı parkettikten sonra sis farlarını kapatmayı unuttum ve birkaç saat açık kaldı. Sonrasında aracımı çalıştırmak icin kontagi açtığımda araç acayip bir şekilde farları yaktı silecekleri çalıştırdı göstergede ne kadar ışık varsa yaktı, sesli ikaz verdi vs.. Yani motor hariç hemen hemen neredeyse elektronik tüm aksamları kendi kendine calistirdi. Marşa bastığımda sadece ufak bir çık sesi sonra tamamen herşey kapandı. Bir daha denedim yine aynı sacmaliklar ve yine çalışmadı. Bende arkadaşın arabasından takviye kablosu ile aracımı çalıştırıp aküyü şarj ettim. Suan sıkıntı yok. Benim anlamadığım akü bitince yada zayıflayınca gösterge panelindeki akü ışığını yakmak yerine neden bütün bu sacmaliklari yapıyor? Benim aracım mi garip yoksa herkeste böylemi?

Diger bir sorum ise su;
Ben aracı aldığımda sis farları benden önceki sahibi tarafından taktırılmıştı. Ve sisler kontaga bağlı değil direk aküden güç alınmış harici bir butona bağlı. Bunu kontaga bağlama şansım varmı?

Çevrimdışı zined22

• 1800cc
Ynt: Sis farları açık kaldı, aracım kafayı yedi..
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2017, 08:26 »
sebebini bilmiyorum ama orjinal sislerde de kontağa bağlı değil sisler farlara bağlı farlarda zaten kontağı açmadan yanıyor ama sisler kontağa bağlanır

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2017, 08:46 »
Aracinizi ariza tespit cihazina baglatin.
Gerekirse akuyu degistirin.ecu bi sekilde kafayi yemis.
Sis acma kapama dugmesi isinip erime yapabilir'kontaga baglatabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2017, 08:47 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı meganes ist

• Uzman
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2017, 10:43 »
aracın aküsü zayıfladı diye bunlar yaşanmış anormal bir durum yok,göstergedeki akü ışığı akü zayıflayınca yada akü bitince yanmaz aracın alternatörü aküyü şarj etmediği zaman yanar aklınızda bulunsun
car1:dacia logan mcv
car2:nnm ies
HERKEZE KARDEŞ DEME ANNEN HIZLIYMIŞ DERLER !

Çevrimdışı ahmet27

• 1400cc
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2017, 11:40 »
Aracin akusu zayiflayinca veya bitince kafayi bozmasi normal. Sıkıntı  yapmayin. Ama sisleri kontaga baglamanizi siddetle tavsiye ederim.ve sigortasi yoksa onada baktirip bi sigorta baglayin. Nolur nolmaz ısınır. Allah korusun. Gecmis olsun.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı baro34

• 0cc
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2017, 10:23 »
Bence aracın sinirlenip sana kızdığı için bir anlık sinir krizi geçirmiş😂😂😂😂 sen neden açıp bırakıp gidiyorsun diye 😂😂😂

Çevrimdışı crabby

• Yeni Üye
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2017, 10:38 »
Tavsiye ve bilgiler icin teşekkürler arkadaşlar  :cool: