Gönderen Konu: Silindir kapak contası sorunu  (Okunma sayısı 778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
Silindir kapak contası sorunu
« : 27 Eylül 2017, 01:04 »
Arkadaşlar babamın broadway inde su eksiltme sorunu var. Suyu tamamlıyorsun , hararet sorunu yok , su kaçıran yer yok , gezip geldikten sonra bakıyorsun arabanın altı göl olmuş bekledikten sonra. Babam genleşme kabından taşırdığını söylüyor, motorcu ustası da conta yanık diye teşhis koymuş , babam durumu sallamaya devam ediyor tabi . Ben suya kompresör verdiğini tahmin ediyordum ama bunun stop dan sonra olmasına anlam veremiyordum . Aşağıdaki videoda arkadaş tüm bu durumlara çok güzel açıklama yapmış . [member=6483]Sukruemetli[/member] sana da yabancı gelmeyecektir :)

https://m.youtube.com/watch?v=bwoab9xVX84
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2017, 01:04 Gönderen: elkmuh »
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı mertcankirar

• 900cc
  • **
  • Herşey unutulur ilkler kalır.Clio 1.4i RTA 2001
Ynt: Silindir kapak contası sorunu
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2017, 12:34 »
gecenlerde aynı sorun bi arkadaşın clio sunda oldu cogu usta kapak contası dedı ama devirdaim cıktı devırdaımı degıstırdık 3 bin km yaptı sorun yok park edınce eksıltme vardı sureklı bu sorunuda halletmış olduk
Clio candır.Gerisi heyecandır.

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2017, 12:41 »
Arkadaş olaya çok güzel bir açıklama getirmiş ağzına sağlık yalnız yağa su karıştırma olayı kapak contasının yara aldığı patladığı yerle alakalı. Yağ kanalı tarafindan patlayınca kartere su basıyor silindirlerin oldugu kenarlardan patlayinca eksozdan atıyor suyu.Benim conta yandiginda 3 usta anlamadi 4. ustaya gittik adamda bakti bakti yok ya dedi conta degil dur bakiyim bir dedi fan açsın yedek su deposu acık bekliyoruz bir fan açtı yedek depo fokur fokur hmm conta yanık dedi ama fan acmadan hic fokurdama kaynama olmuyordu. Benim conta 4.silindire yakın kenardan patlamış cürümüştü egsozdan su atiyordu.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2017, 12:42 Gönderen: Sukruemetli »
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı mertcankirar

• 900cc
  • **
  • Herşey unutulur ilkler kalır.Clio 1.4i RTA 2001
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2017, 12:59 »
dedıklerın aslında conta belırtısı ama bızım arkadasın aracındada yedek su deposu fokurdayıp taşma yapıyordu yanlız hocam bu sorunda kalktı ortadan
Clio candır.Gerisi heyecandır.

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2017, 09:51 »
Arkadaşlar babamın broadway inde su eksiltme sorunu var. Suyu tamamlıyorsun , hararet sorunu yok , su kaçıran yer yok , gezip geldikten sonra bakıyorsun arabanın altı göl olmuş bekledikten sonra. Babam genleşme kabından taşırdığını söylüyor, motorcu ustası da conta yanık diye teşhis koymuş , babam durumu sallamaya devam ediyor tabi . Ben suya kompresör verdiğini tahmin ediyordum ama bunun stop dan sonra olmasına anlam veremiyordum . Aşağıdaki videoda arkadaş tüm bu durumlara çok güzel açıklama yapmış . [member=6483]Sukruemetli[/member] sana da yabancı gelmeyecektir :)

https://m.youtube.com/watch?v=bwoab9xVX84
Genlesme kabi kapaginin contasini kontrol edin.devirdaim zaten v kayisina bagli rahatca anlarsiniz cakirdama varmi.?
Arabanin alti gol olmus durumda diyorsunuz park edeince kaputu kaldirip bekleyin bakalim nerden atacak acaba.? Tabi ne kadar beklemeniz gerekir bilemiyorum.bir yerlerde kucuk delik var ise hava yapiyor olabilir basinc ile kaciriyor olabilir.hava basilarak kacak tespiti yaptirabilirsiniz mesala.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2017, 09:53 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #5 : 27 Eylül 2017, 10:24 »
Genlesme kabi kapaginin contasini kontrol edin.devirdaim zaten v kayisina bagli rahatca anlarsiniz cakirdama varmi.?
Arabanin alti gol olmus durumda diyorsunuz park edeince kaputu kaldirip bekleyin bakalim nerden atacak acaba.? Tabi ne kadar beklemeniz gerekir bilemiyorum.bir yerlerde kucuk delik var ise hava yapiyor olabilir basinc ile kaciriyor olabilir.hava basilarak kacak tespiti yaptirabilirsiniz mesala.
Ah araba bende olacak anasını ağlatırım , ihtiyarların her şeyi kıymetli oluyor . İkna etmekde güç oluyor .
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.