Gönderen Konu: Clio 1.4 dynamique kendi kendine gaz veriyor  (Okunma sayısı 1377 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Elfemsi44

• Yeni Üye
Clio 1.4 dynamique kendi kendine gaz veriyor
« : 25 Ekim 2017, 02:37 »
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım.1 ay önce Clio 1.4 dynamique 2004 model 98 hp aldım.Aracımdan memnundum fakat aldıktan 15 gün sonra çalıştırırken stop ışığının altındaki turuncu tel ızgara gibi olan arıza ışığı yandı motor arıza ışığınıda yaktı sönmesini bekledim marş basamadım kapatıp tekrar bekledim 2-3 kere fakat sönmeyince mecbur bastım marşa.Araç kendi kendine 2000-3000 devir gaz vermeye başladı gaza bastım sonuna kadar fakat hiç tepki vermedi mecbur o şekilde debriyajla bi 5km yol gittim aracı stop ettim tekrar çalıştırdım tel ızgara seklinde olan arıza yanmadı fakat motor arıza ısıgı yanık kaldı.Ara sıra bu şekilde yapmaya basladı aracım bazen 10-15 km gidiyorum kendi kendine gaz verme olayını kesmiyor.gazdada benzinde de aynı sekılde.Bilgisayara bağlattım boğaz kelebeği temizlenicek dedi usta gaz potansiyometrisi gibi bi şey cıktı.Neyse yoğunluktan falan yaptıramadım 800 km yol gittim bir kere bile yapmadı .Zonguldak tan giresuna geldim.Bazen sabahları bazen akşamları çalıştırırken yapıyor yine.son 4-5 gündür havalar güneşli hiç yapmıyor.Sorun sizce ne olabilir kafayı yicem satacam arabayı en sonunda kelebegı temızletsem gecer mı kı

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
Ynt: Clio 1.4 dynamique kendi kendine gaz veriyor
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2017, 03:13 »
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım.1 ay önce Clio 1.4 dynamique 2004 model 98 hp aldım.Aracımdan memnundum fakat aldıktan 15 gün sonra çalıştırırken stop ışığının altındaki turuncu tel ızgara gibi olan arıza ışığı yandı motor arıza ışığınıda yaktı sönmesini bekledim marş basamadım kapatıp tekrar bekledim 2-3 kere fakat sönmeyince mecbur bastım marşa.Araç kendi kendine 2000-3000 devir gaz vermeye başladı gaza bastım sonuna kadar fakat hiç tepki vermedi mecbur o şekilde debriyajla bi 5km yol gittim aracı stop ettim tekrar çalıştırdım tel ızgara seklinde olan arıza yanmadı fakat motor arıza ısıgı yanık kaldı.Ara sıra bu şekilde yapmaya basladı aracım bazen 10-15 km gidiyorum kendi kendine gaz verme olayını kesmiyor.gazdada benzinde de aynı sekılde.Bilgisayara bağlattım boğaz kelebeği temizlenicek dedi usta gaz potansiyometrisi gibi bi şey cıktı.Neyse yoğunluktan falan yaptıramadım 800 km yol gittim bir kere bile yapmadı .Zonguldak tan giresuna geldim.Bazen sabahları bazen akşamları çalıştırırken yapıyor yine.son 4-5 gündür havalar güneşli hiç yapmıyor.Sorun sizce ne olabilir kafayı yicem satacam arabayı en sonunda kelebegı temızletsem gecer mı kı
Sorun herhangi bir noktadan vakum kaçağı da olabilir , rölanti valfi arızası da olabilir . Başka noktalarda olabilirse de tarifinizin faili genelde bunlar çıkar . Boğaz kelebeğini ve rölanti valfini kendiniz temizleyebilirsiniz , internette bu hususta çok bilgi mevcut , düzelirse ne ala , düzelmezse en ucuz yöntem olan valfi değiştirmekle devam edebilirsiniz arıza aramaya. Yazmayı da unuttum , aracınız LPG li ise benzinde de bu arızaları veriyor mu ? Vermiyorsa LPG sisteminde sorun olabilir ki orası daha çetrefilli.
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2017, 03:14 Gönderen: elkmuh »
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı Elfemsi44

• Yeni Üye
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2017, 03:18 »
lpg de var lpg dede yapıyor benzinde de malesef ama farkettiğim havanın soğuk olduğu günlerde yağmurlu olduğu günlerde çok sıklaşıyor

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2017, 04:07 »
lpg de var lpg dede yapıyor benzinde de malesef ama farkettiğim havanın soğuk olduğu günlerde yağmurlu olduğu günlerde çok sıklaşıyor
Yalnız rölanti valfinin arıza lambası yaktığını duymadım , krank devir sensoru de arıza tespitinde çıkmıyor diyorlar, bence bu iki zımbırtıya ait kabloları kontrol ettirin , gerekirse değiştirin.
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimiçi byx

• Uzman
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2017, 11:41 »
Oncelikle hosgeldiniz.
Ariza isigi yanmasi ve potansiyometre arizasi gorunuyor diyorsunuz ! E o zaman ilk yapilacak islem bogaz kelebek temizligi.kelebek contalarin kontrolu sonra adaptasyon.sorun devam ederse rolati valfi ve potansiyometre degisecek.
Emme manifold contalarinin kontrolunude yaptirin.1.4 16v araclarda oringler den kacirabilmesi daha cok olur.gaza basinca tepki vermemesi potansiyometre dir.zaten ariza kaydi cikmis.! Kafayi yiyecek bir durum yok.al bin arabasi nerede ise yok fix yapilmasi gereken bakimlari yapin aracinizi taniyin.her arizada araba satilmaz ama siz bilirsiniz.sabirli olun dogru ustayi bulun ve geregini yaptirin.
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2017, 11:42 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı grimlord

• 1400cc
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2017, 01:40 »
Satacak birşey yok, doğru yerdesiniz. Buradaki anlatılanları uygulayın, sorun çözülür. Ustalar az yontmadı beni bu sorun yüzünden, hiç birşey bilmiyordum :D

Çevrimdışı meganes ist

• Uzman
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2017, 07:49 »
arkadaş bi uğramış çıkmış :))
car1:dacia logan mcv
car2:nnm ies
HERKEZE KARDEŞ DEME ANNEN HIZLIYMIŞ DERLER !

Çevrimiçi byx

• Uzman
« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2017, 09:24 »
arkadaş bi uğramış çıkmış :))

:) :) :) sanirim oyle.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı Ufukayaz2424

• Yeni Üye
Clıo 2004 sabah çalışma sorunu
« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2019, 09:08 »
Araç motor soğuk iken çalışmasında sorun oluyor. Sabahları ilk çalışmada gaz pedalını bazen tanımıyor defalarca pompalıyorum çalışması için yoksa stop ediyor. Az gaz verince devir kafasına göre çıkıp iniyor. Mekik çekiyor resmen. Sonra zor bela ısınınca araç düzenli rolantıda hiç bişey yokmuş gibi çalışıyor
« Son Düzenleme: Bugün, 10:10 ÖÖ Gönderen: Ufukayaz2424 »