Gönderen Konu: Markaların Mazotları Arasındaki Farklar  (Okunma sayısı 1146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
Ynt: Markaların Mazotları Arasındaki Farklar
« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2017, 09:36 »
BEnzin dizel farketmez hep Shellden alıyorum. Opetten benzin aldım arabanın gücü abartısız 15 hp düştü.
Yakıtı Shell den akılı kelden alacaksın derler :) Keller için yeni duyduğum bir laf : Maden olan yerde ot bitmezmiş :)
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2017, 09:37 Gönderen: elkmuh »
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
« Yanıtla #11 : 23 Aralık 2017, 09:39 »
İs yerimde transit ducato hyundai blue var hepsinede tek istasyondan opet ten aliyoruz.muthis sirkulasyonu oan bir yer.ama bp den kango aracimiza aliyorum bazen banada iyi gibi geliyor.

Uzun zamandır kullandığımız BP'yi Konyanın en eski istasyonundan alıyorum. Adamlar son derece bakımlı ve dürüstler aracımızın durumundan da belli. Her opet bir değil demek ki burada bir istasyon var hala daha çalışıyor nasıl oluyor bu anlamadım sulu gaz sattığı tespit edilmişti onu da duyunca opetin önünden geçmiyorum  ;D

Çevrimdışı grimlord

• 1400cc
« Yanıtla #12 : 24 Aralık 2017, 12:04 »
Uzun zamandır kullandığımız BP'yi Konyanın en eski istasyonundan alıyorum. Adamlar son derece bakımlı ve dürüstler aracımızın durumundan da belli. Her opet bir değil demek ki burada bir istasyon var hala daha çalışıyor nasıl oluyor bu anlamadım sulu gaz sattığı tespit edilmişti onu da duyunca opetin önünden geçmiyorum  ;D

Ucuz parfüm bile basıyorlar gaza. Tahmin edemeyeceğimiz kadar hile hurda dönüyor yakıt işinde :)

Çevrimdışı machinisteros

• 1200cc
« Yanıtla #13 : 24 Aralık 2017, 11:36 »
Bakima 4 5 bin kaldi ise alakasi yok.havalarin sogumasi etkendir.
Bakim demis iken ne zaman yaptirdiniz.? 10 bin km yada yil hangisi once gelirse yapilmali.hatta 8 bin km de bir yag fitre degistirmeniz erken bakim yapmaniz cok daha saglikli olur tavsiyemdir.
Bakımı Eylül ün 3. Haftası yaptırmıştım. Üç ay olmuş, 7000 km oldu diyebilirim.
Bakıma kadar ön poryaları ve balataları değiştirmeyi düşünüyorum.
Hatta daha acil olan muayene var onu bile yaptıracak vakit bulamıyorum. Hafta içi bir tam gün arabaya ayırmak için izin yapacağım artık, ne için çalışıyorsak.
Dediğim gibi hava koşulları aynı olsaydı sırf ölçüp denemek için Shell ve PO düşünüyordum.
If you keep doing what you have always been doing then you will keep getting what you have always been getting.

Çevrimdışı machinisteros

• 1200cc
« Yanıtla #14 : 24 Aralık 2017, 11:43 »
Toprağım Konyada gözü kapalı güvenebildiğim tek şirket Yılmaz petrol. Yılmaz Kulluk. Eskiden sadece BP açardı, sonra Lukoil de açmaya başladı. Yıllardır istasyonları kitap gibi tertemiz düzenlidir. Hatırlarsan yıllar önce istasyonlar hedite, promosyon yarışına girmişti. O yıllarda Yılmaz petrol hiç girmedi bu yarışa.
Bir de bu bahsettiğin hileli istasyon hangisiymiş bilrlim de kazara girmeyelim.
Dediğin gibi depoyu sonuna kadar tüketmemek lazım ama benim amacım ölçmekti.
If you keep doing what you have always been doing then you will keep getting what you have always been getting.

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
« Yanıtla #15 : 24 Aralık 2017, 04:17 »
Toprağım Konyada gözü kapalı güvenebildiğim tek şirket Yılmaz petrol. Yılmaz Kulluk. Eskiden sadece BP açardı, sonra Lukoil de açmaya başladı. Yıllardır istasyonları kitap gibi tertemiz düzenlidir. Hatırlarsan yıllar önce istasyonlar hedite, promosyon yarışına girmişti. O yıllarda Yılmaz petrol hiç girmedi bu yarışa.
Bir de bu bahsettiğin hileli istasyon hangisiymiş bilrlim de kazara girmeyelim.
Dediğin gibi depoyu sonuna kadar tüketmemek lazım ama benim amacım ölçmekti.

Ankara Yolundaki Opet Nadir Avcan. Ölçme bir daha zaten az yakar bizimkiler napcan  ;D

Çevrimdışı duhanzs

• 3000cc
« Yanıtla #16 : 25 Aralık 2017, 10:18 »
Aracı ılk aldıgımda bp den aldım kötu bır koku yaydı egzoz cıkısında esım cok sıkayet ettı hep arabada bır sorun var gb dusundu.Sonra shell den aldım onda bıraz duzeldı ama hafıf bır tıtreme rolantıde seyretmeye basladı kaldıkı vw aracımda shell dısına cıkmazdım. en son opet denedım arabanın cekısı bıraz arttı gb hemde ısınırken daha kolay ısındı ne alakası var bılemıyorum ama. bırde bır donemler lukoıl alıyordum hem gs bonus %5 ındırımlı hemde yakıtı sankı bıtmıyordu ama her yerde bulamıyorum adamları baya arastırmıstım o donem bunlar rusyanın en onde gelen 3 fırmasından bırı ama arkadaslarda soylemıs benzıncıden benzıncıye cok sey döner.
1998 Tofaş Şahin S 1.6
2003 Clio 2 1.6
2012 Vw Polo 1.6 TDI
2008 Hyundai Getz 1.5 Vgt

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
« Yanıtla #17 : 26 Aralık 2017, 12:50 »
Aracı ılk aldıgımda bp den aldım kötu bır koku yaydı egzoz cıkısında esım cok sıkayet ettı hep arabada bır sorun var gb dusundu.Sonra shell den aldım onda bıraz duzeldı ama hafıf bır tıtreme rolantıde seyretmeye basladı kaldıkı vw aracımda shell dısına cıkmazdım. en son opet denedım arabanın cekısı bıraz arttı gb hemde ısınırken daha kolay ısındı ne alakası var bılemıyorum ama. bırde bır donemler lukoıl alıyordum hem gs bonus %5 ındırımlı hemde yakıtı sankı bıtmıyordu ama her yerde bulamıyorum adamları baya arastırmıstım o donem bunlar rusyanın en onde gelen 3 fırmasından bırı ama arkadaslarda soylemıs benzıncıden benzıncıye cok sey döner.

Aynen bp koku yapıyor biraz mazot katkılarından dolayı sanırım. Kokusuz solvent duydum bilmiyorum kullanan firma var mi ?

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #18 : 26 Aralık 2017, 02:31 »
Beyler siz 4-5 litrelerden bahsediyorsunuzda bizim 2013 symbol bakimdan ciktiginda bile 8-8.5 lt nin altina düsmüyor sehir ici. Ne iş anlamadım.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı duhanzs

• 3000cc
« Yanıtla #19 : 26 Aralık 2017, 05:13 »
1.4 motorda normal yakıtın dusmemesı hele benzınlıyse. ama motor nekadar buyurse yakıt dusuyor. ınsanların aklında hep tersı var ama bu olay daha yenı kırılmaya basladı yenı nesıl araba markaları ıcın sımdı 1,0 motorda 135beygır koydunmu senden benden az yakıyor adam. eskıden 1.6 motorda 110bg 90bg koyuyorlardı
1998 Tofaş Şahin S 1.6
2003 Clio 2 1.6
2012 Vw Polo 1.6 TDI
2008 Hyundai Getz 1.5 Vgt