Gönderen Konu: İkaz stop lambasi sonmuyor  (Okunma sayısı 606 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bfsm

• 0cc
  • *
İkaz stop lambasi sonmuyor
« : 20 Ocak 2018, 06:07 »
Ekranda stop lambasi devamli yaniyo bilgisayara soktuk bise bulamadi parca deistircez dedi baktik sonmuyo baska parca deistircez dedi ben istemedim ama stop ariza isigi devamli yaniyo daha once basina gelen varmi

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
Ynt: İkaz stop lambasi sonmuyor
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2018, 06:13 »
El freni swich ine bak takili kalmiş olmasın.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı Bfsm

• 0cc
  • *
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2018, 06:17 »
El fireniyle alakasi yok hidrolikten soketi sokunce el fireni ikazida yaniyo ekranda sadece stop lambasi yaniyo

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2018, 07:00 »
Bence bu hususta yetkili servise gidin . Onu bunu değiştirelimle bu arıza bulunmaz . Elektrik planları üzerinden yürünerek sorun çözülmeli ki sanayide öyle bütün arabaların elektrik planlarına sahip vizyon sahibi elektrikçi sanmıyorum ki olsun . Çünkü bu dökümanlar malesef bedava değil . Bende bütün planlar var clio ya dair ama bunları hem okuyup hemde çözebilmeniz için elektrikçi olmanız lazım .
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı Bfsm

• 0cc
  • *
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2018, 07:03 »
Aracin kitapcigi var ama izmirde usta varmi onu bulmak lazim servis biraz pahalliya gelir gibime geliyo

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2018, 07:11 »
Aracin kitapcigi var ama izmirde usta varmi onu bulmak lazim servis biraz pahalliya gelir gibime geliyo
Söylediğim kitap aracın kullanıcı kitabı değil . Bunlar servislerin kullandığı aracın incik boncuk her haltını detay detay gösteren kitaplar . Service repair manual diye geçiyor .
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2018, 07:12 Gönderen: elkmuh »

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2018, 07:16 »
Cliolarda bazi araclar da el freni cekince yalnizca el fren ikazi bazilarinda ise stop ve el freni ikazi ayni anda yanar.
Stop.yalnizca yanar ise (hararet ile)  aracta orn:hararet gibi buyuk ariza var anlamina gelir.size tavsiyem yetkili veya ozel servis ortaminda reno orjinal cihazi olan clip cihaziyla detayli tarama yaptirmaniz.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2018, 07:16 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı Bfsm

• 0cc
  • *
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2018, 09:49 »
Karabaglarda renault ozel servisine gittim cetinyol renault ozel servisi diye orada bilgisayara bagladi arizalari sildi orasini kurcaladiburasini kurcaladi bise bulamadi iki parca deiscek dedi eger lamba sonmesse kara duzen sirayla parca deiscek dedi bende hayirli isler deyip ciktim oradan   acaba lpg ile ilgili bir ariza olabilirmi lpg calismiyor cunku gosterge komple gitti isik falan yanmiyo lpg gostergesinde  lpg de bi problem olsa stop isigini yakarmi acaba  aractada hareretle ilgili hic biseye rastlamadim hareret gostergesi gayen normal calisiyo gosterge normal seviyesine gelince duruyo su kabindada. Eksilme yok

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2018, 10:00 »
Karabaglarda renault ozel servisine gittim cetinyol renault ozel servisi diye orada bilgisayara bagladi arizalari sildi orasini kurcaladiburasini kurcaladi bise bulamadi iki parca deiscek dedi eger lamba sonmesse kara duzen sirayla parca deiscek dedi bende hayirli isler deyip ciktim oradan   acaba lpg ile ilgili bir ariza olabilirmi lpg calismiyor cunku gosterge komple gitti isik falan yanmiyo lpg gostergesinde  lpg de bi problem olsa stop isigini yakarmi acaba  aractada hareretle ilgili hic biseye rastlamadim hareret gostergesi gayen normal calisiyo gosterge normal seviyesine gelince duruyo su kabindada. Eksilme yok
Lpg ile alakali oldugunu sanmiyorum.ama lpg elektrigi yanlis yerden alinmis v.b oldu ise bilemem.bakmak lazim.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2018, 10:00 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #9 : 20 Ocak 2018, 10:31 »
[member=6483]Sukruemetli[/member] arkadaş izmirli . Bildiği adam gibi bir elektrikçi vardır belki. Elektrik planları işyerindeki bilgisayarımda kalmış , aslında bakıp size bir yol göstermek isterdim .
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2018, 10:49 Gönderen: elkmuh »