Gönderen Konu: Yakıt hesaplama  (Okunma sayısı 1823 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı machinisteros

• 1200cc
Ynt: Yakıt hesaplama
« Yanıtla #60 : 19 Şubat 2018, 12:14 »
1.5 dci kullanıyorum. Daha arabam yokken bundan 3 sene evvel arkadaşlar demişti "sen 1.5 dizele binersin" diye. Kaderin cilvesi öyle de oldu.
Ben arabayla kolay kolay tapa gaz gitmem,  çok nadirdir. Genelde sakin kullanırım, dizel mantığını bilirim.
Ama gaza bastın mı da tepki verecek araba. Geçen yazdım leon lu orman çocuğunun biri kasren önüme kırdı ve kaçtı. Kovaladım ama ancak ışıkta yakalayabildim. İlçe yolculuklarımda sollayan değil sollanan oluyorum genelde. Bazen hızlı sollamam gerekiyor ama olmuyor. Bazen uzun yolda sollama hazırlığı yaparken dikiz aynada hızla geleni görünce bi kere daha düşünüyorum.
Yukarıdakileri niye saydım. Tamam araba yakar ama ihtiyaç halinde basınca yaksın.
Hüseyin abi diyecek yine hem az yaksın hem gitsin yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Ama demek istediğim o değil. Tasarruf ayağımızın altında, bazen tasarruf değil atiklik düşünüyor, istiyor insan.
If you keep doing what you have always been doing then you will keep getting what you have always been getting.

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #61 : 19 Şubat 2018, 01:20 »
1.5 dci kullanıyorum. Daha arabam yokken bundan 3 sene evvel arkadaşlar demişti "sen 1.5 dizele binersin" diye. Kaderin cilvesi öyle de oldu.
Ben arabayla kolay kolay tapa gaz gitmem,  çok nadirdir. Genelde sakin kullanırım, dizel mantığını bilirim.
Ama gaza bastın mı da tepki verecek araba. Geçen yazdım leon lu orman çocuğunun biri kasren önüme kırdı ve kaçtı. Kovaladım ama ancak ışıkta yakalayabildim. İlçe yolculuklarımda sollayan değil sollanan oluyorum genelde. Bazen hızlı sollamam gerekiyor ama olmuyor. Bazen uzun yolda sollama hazırlığı yaparken dikiz aynada hızla geleni görünce bi kere daha düşünüyorum.
Yukarıdakileri niye saydım. Tamam araba yakar ama ihtiyaç halinde basınca yaksın.
Hüseyin abi diyecek yine hem az yaksın hem gitsin yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Ama demek istediğim o değil. Tasarruf ayağımızın altında, bazen tasarruf değil atiklik düşünüyor, istiyor insan.
Chip tuning de çaktıralım mı :) Çok sevdiğim bir abim var oda yapar bu muhabbeti ifrit olurum . Benim için arabanın en önemli kriteri az yakmasıdır , sağdan sağdan giderim ben , siz makaslayın ya sola çıkıp tokatlayın gençler :)
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2018, 09:07 Gönderen: elkmuh »
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı addim27

• 0cc
  • *
« Yanıtla #62 : 19 Şubat 2018, 09:19 »
2011 1.5 dizel 85 hp araç var sahibinden de ilan no: 527494407 Bu aracın yakıt bilgilerinde şehir içi 5 litre ş.dışı 3.9 litre yazıyor.. şehir içi 5 litre mümkün müdür sizce? Bir de araç için istenen fiyat abartılı mı yoksa bana mı öyle geldi?

SM-C5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
« Yanıtla #63 : 19 Şubat 2018, 09:44 »
2007de senin arabanin expression modeli vardı babamda. Şirket çıkması 4-5 tane symbol 3 tanede connect almıştı bir galerici tanidik. Hepsi 150 -200 k arasi araçlar ama temiz kullanılmış bir kaçı bir kaçıda sıkıntiliydi. Symbolun birini aldik. Bakimini falan yaptirdik 2 sene kadar bindik. Yakıtı inanılmaz güzeldi şöyleki ben Hüseyin abiden daha sağdan gidiyordum az yaksin diye 2000 devirde vites degisimi falan filan. Tabi 180 k ya geldiginde enjektörler sinyal yapmaya başlayınca illa bana sat diyen bi esnafa satti babam o yakiti hic bir arabada yakalayamadik vesselam.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
« Yanıtla #64 : 19 Şubat 2018, 10:22 »

Toprağım bunlar tamamen ekonomi üzerine yapılmış arabalar. İstediğin kadar bas gitmez nasıl az yakar mantığı ile kisilabildigi kadar kısılmış kitapçığında maksimum 155 km yazıyor ben en son 135 gördüm sollama yapacaksan arkan tamamen boş olacak  ;D tokatlayım diyosan uzun yolda bi en az 110 beygir ve 1.6 motor olacak

Çevrimdışı machinisteros

• 1200cc
« Yanıtla #65 : 19 Şubat 2018, 12:17 »
Chip tuning de çaktıralım mı :) Çok sevdiğim bir abim var oda yapar bu muhabbeti ifrit olurum . Benim için arabanın en önemli kriteri az yakmasıdır , sağdan sağdan giderim ben , siz makaslayın ya sola çıkıp tokatlayın gençler :)
Hüseyin abi bak profil fotoğrafı altında yaşım yazıyor.  :)
100 km de ortalama 4-4,5 lt yaktıran şoförüm ben.
Makas da atmam zaten,  gerek yok.
Ama trafikte usulüne göre cevap verilmesi gereken çok p.ç yok mu? Dedim ya kasten sağımdan girip önüme kırdı ve kaçtı. Suçlu olmasa kaçmazdı zaten. Konyada bütün Türkiye ye göre dönel kavşaklarda geçiş önceliği tersine işler.
Araba sollamaya çıkıyorum adam 300 mt geriden selektör yapıyor, sanırsın Ferrari
Kırmızı ışık yanıyor, 10 metre kaldı durmak üzereyim arkamdan selektör yapıyor.
Bütün bunları boşveremiyorum, hele canıma kasteder gibi önüme kıranı hiç düşünmem sonuna kadar giderim.
Dedim ya Hüseyin abi, bazı orman çocuklarına anladığı dilden cevap vereceksin.
Clio olsun 65 değil de 90 bg olsun
If you keep doing what you have always been doing then you will keep getting what you have always been getting.

Çevrimdışı machinisteros

• 1200cc
« Yanıtla #66 : 19 Şubat 2018, 12:23 »
Toprağım bunlar tamamen ekonomi üzerine yapılmış arabalar. İstediğin kadar bas gitmez nasıl az yakar mantığı ile kisilabildigi kadar kısılmış kitapçığında maksimum 155 km yazıyor ben en son 135 gördüm sollama yapacaksan arkan tamamen boş olacak  ;D tokatlayım diyosan uzun yolda bi en az 110 beygir ve 1.6 motor olacak
Toprağım yeni sembollerde basıyor. Çumraya ne zaman gidip gelsem Torku nun sembolleri vızır vızır geçiyor beni.
Ben 140 ı biraz geçtim, mesela bugün gelirken 140 ı gördüm,  10 dk falan o yolda 110-120 giderim bazen. Maksat araba depresyona girmesin. Yoksa 90 la giderim o yolu hep.
Dediğim gibi yeni semboller hatta duster lar bile vızır vızır geçiyor beni

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #67 : 19 Şubat 2018, 12:47 »
Hüseyin abi bak profil fotoğrafı altında yaşım yazıyor.  :)
100 km de ortalama 4-4,5 lt yaktıran şoförüm ben.
Makas da atmam zaten,  gerek yok.
Ama trafikte usulüne göre cevap verilmesi gereken çok p.ç yok mu? Dedim ya kasten sağımdan girip önüme kırdı ve kaçtı. Suçlu olmasa kaçmazdı zaten. Konyada bütün Türkiye ye göre dönel kavşaklarda geçiş önceliği tersine işler.
Araba sollamaya çıkıyorum adam 300 mt geriden selektör yapıyor, sanırsın Ferrari
Kırmızı ışık yanıyor, 10 metre kaldı durmak üzereyim arkamdan selektör yapıyor.
Bütün bunları boşveremiyorum, hele canıma kasteder gibi önüme kıranı hiç düşünmem sonuna kadar giderim.
Dedim ya Hüseyin abi, bazı orman çocuklarına anladığı dilden cevap vereceksin.
Clio olsun 65 değil de 90 bg olsun
Hayvanlarla muhatap olmak için onun seviyesine inmek lazım ki bizim gibi mayası sabırla şükürle tevekkülle yoğrulmuş anadolu insanları için yakışmayacak bir durum olduğunu düşünüyorum . Ha bende kızmıyorum , hemde çok kızıyorum , inip arabadan dalasım geliyor ama bunun hiç kimseye ve hiçbir şeye faydası yok . Ya sabır , lahavle vela kuvvete diyorum , çok kızarsam öküz oğlu öküz diyorum :)
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
« Yanıtla #68 : 19 Şubat 2018, 11:36 »
Toprağım yeni sembollerde basıyor. Çumraya ne zaman gidip gelsem Torku nun sembolleri vızır vızır geçiyor beni.
Ben 140 ı biraz geçtim, mesela bugün gelirken 140 ı gördüm,  10 dk falan o yolda 110-120 giderim bazen. Maksat araba depresyona girmesin. Yoksa 90 la giderim o yolu hep.
Dediğim gibi yeni semboller hatta duster lar bile vızır vızır geçiyor beni

Yeni symboller harika zaten torku bizimkinden daha yüksek e tabiki arada 25 beygir var az mi  :D ;D 90'lık koca herif onlar  :))