Gönderen Konu: Şıkırti sesi  (Okunma sayısı 366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bfsm

• 0cc
  • *
Şıkırti sesi
« : 25 Şubat 2018, 10:42 »
Slm arkadaslar benim aracta sorunlar bitmiyor.:)) arac ronaltide calisirken o ses gelmiyor ama viteste  araci hareket ettirmeye baslayinca motordan şıkirti sesi geliyor alt takimdan deil motordan el fireni cekip gaza basinca gene geliyo teker ruman deil yani o ses gene geliyo şırrrrr diye bir ses aracta cekiste falan sorun yok ve  devir kacta olursa olsun ayni ritimde

Çevrimiçi byx

• Uzman
Ynt: Şıkırti sesi
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2018, 11:39 »
Slm arkadaslar benim aracta sorunlar bitmiyor.:)) arac ronaltide calisirken o ses gelmiyor ama viteste  araci hareket ettirmeye baslayinca motordan şıkirti sesi geliyor alt takimdan deil motordan el fireni cekip gaza basinca gene geliyo teker ruman deil yani o ses gene geliyo şırrrrr diye bir ses aracta cekiste falan sorun yok ve  devir kacta olursa olsun ayni ritimde
Kalorifer kisminda su sesi gibi şırlama mi.?
Aksi takdirde motordan dir.gevsek vida v.b olmadi allah korusun subap sirlama yapar.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2018, 11:39 Gönderen: byx »
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı Bfsm

• 0cc
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Şubat 2018, 01:06 »
Subap ayarini yeni yaptirdim su seside deil vida oksa arada kesilmezmi bostayken gaza bastigimda ses gelmiyo ama hareket ederken viteste yani hareket halinde geliyo hizlanayim ayagimi gazdan cekeyim ses kesiliyo tekrar basinca ses devam  sesi nasil tarif etsem bilemedim video yukleniyomu buraya bi ara cekip yollasam

Çevrimiçi byx

• Uzman
« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2018, 03:02 »
Aslinda bu tarz sikayetler isi bilen  usta tarafindan dinlenilerek yorumlanmali.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı Bfsm

• 0cc
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2018, 06:16 »
sorunda orda zaten usta bulmak mesele ;D