Gönderen Konu: Ses Sistemi İçin Önerileriniz  (Okunma sayısı 211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eke86

• 0cc
  • *
Ses Sistemi İçin Önerileriniz
« : 06 Mart 2018, 09:43 »
arkadaşlar merhaba. yavaş yavaş ses sistemine el atayım diyorum. öyle çok yüklü bir şey istemiyorum. sadece sesi net ve temiz alayım bana yeter. yavaştan amfi, bas vs alayım diyorum ama ses sistemi hakkında zerre bilgim yok  :)) pahalıya kaçmadan tavsiyeleriniz neler olur? bir de direksiyondan kumanda olayının bağımlısı olduğum için teybi değiştirmeyi pek düşünmüyorum. bu teyple çok iyi ses alamayacağımı da biliyorum. amfi için de bir aparat almam lazım onu da biliyorum :) aslında elimde eski aracımdan kalma navitech marka bir teyp var fakat sesi falan bir pioneer değil tabi ki. bir de şimdilik başlangıç olarak önler için aşağıdaki linkteki hoparlörler için ne dersiniz? biraz faydası olur mu? ileride amfi alacak olduğumda kullanabilir miyim? kısacası hayrına bir el atın da ufaktan başlayalım  :hi:

https://urun.n11.com/hoparlor/pioneer-ts-g1320-f-13cm-250-watt-oto-hoparlor-P233989765

ya da

https://urun.n11.com/hoparlor/pioneer-ts-g1332i-13-cm-240w-kapi-hoparloru-P217108492

Çevrimdışı grimlord

• 1400cc
Ynt: Ses Sistemi İçin Önerileriniz
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2018, 10:46 »
Selamlar, dediğiniz gibi orjinal teyple tatminkar ses almanız zor. Amfi çıkışı yok ve amfisiz güzel kaliteli ses almak zor.

Attığınız linkteki üründen var benim kapılarda, gayet memnunum. Temiz bir ses veriyor ancak çokta birşey beklemeyin. ( en azından orjinal hoparlörden kaliteli)

Fiyat pahalı bu arada, ben 85 liraya almıştım.

Amfi çıkışlı bir teyp aldığınızda bu hoparlörleri besleyebilirsiniz, sıkıntı olmaz.

Ben pioneer teyp + attığınız linkteki hoparlörler + sony mono amfi ( subwooferı beslemesi için) ve jbl 20 cm subwoofer kullanıyorum.
HB arabada subwooferdan gerçekten güzel ses alınıyor. Öyle apaçi tarzı müzikler dinlemem, sadece rock ve diğer müzik türlerinde bassı daha net duyayım diye taktım. GAyet memnunum, öyle baş falan ağrıtmıyor :)

İleride 4 yada 5 kanal amfi alırsanız hoparlör ve subwoofer takviyesi yapabilirsiniz.
Başka sorunuz varsa yanıtlayabilirim :D

Çevrimdışı eke86

• 0cc
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2018, 11:32 »
Selamlar, dediğiniz gibi orjinal teyple tatminkar ses almanız zor. Amfi çıkışı yok ve amfisiz güzel kaliteli ses almak zor.

Attığınız linkteki üründen var benim kapılarda, gayet memnunum. Temiz bir ses veriyor ancak çokta birşey beklemeyin. ( en azından orjinal hoparlörden kaliteli)

Fiyat pahalı bu arada, ben 85 liraya almıştım.

Amfi çıkışlı bir teyp aldığınızda bu hoparlörleri besleyebilirsiniz, sıkıntı olmaz.

Ben pioneer teyp + attığınız linkteki hoparlörler + sony mono amfi ( subwooferı beslemesi için) ve jbl 20 cm subwoofer kullanıyorum.
HB arabada subwooferdan gerçekten güzel ses alınıyor. Öyle apaçi tarzı müzikler dinlemem, sadece rock ve diğer müzik türlerinde bassı daha net duyayım diye taktım. GAyet memnunum, öyle baş falan ağrıtmıyor :)

İleride 4 yada 5 kanal amfi alırsanız hoparlör ve subwoofer takviyesi yapabilirsiniz.
Başka sorunuz varsa yanıtlayabilirim :D
Tam aklımdakilere cevap oldu, çok teşekkür ederim çünkü bende aynı kafadayım :) o zaman önce bu hoparlörleri alayım (fiyat olarak daha araştırmadım, bakacağım), sonra direksiyon kumandası uyumlu teyp peşine düşeyim. Yavaş yavaş amfi, bas da gelir. Bu ara baskı balata falan için iyi para gidecek ufak ufak yapmam lazım. Bir de amfi seçerken kanal olayı nasıl olmalı? Bu yönde de bilgi verirseniz sevinirim

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 06 Mart 2018, 11:34 Gönderen: eke86 »

Çevrimdışı grimlord

• 1400cc
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2018, 12:31 »
Tam aklımdakilere cevap oldu, çok teşekkür ederim çünkü bende aynı kafadayım :) o zaman önce bu hoparlörleri alayım (fiyat olarak daha araştırmadım, bakacağım), sonra direksiyon kumandası uyumlu teyp peşine düşeyim. Yavaş yavaş amfi, bas da gelir. Bu ara baskı balata falan için iyi para gidecek ufak ufak yapmam lazım. Bir de amfi seçerken kanal olayı nasıl olmalı? Bu yönde de bilgi verirseniz sevinirim

Rica ederim. 4 hoparlör ve bir kutu bass için 4 kanal amfi gayet yeterli olur. Yüksek ses açsanız bile kalite bozulmaz. Jbl marka alabilirsiniz

Çevrimdışı eke86

• 0cc
  • *
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2018, 09:49 »
Rica ederim. 4 hoparlör ve bir kutu bass için 4 kanal amfi gayet yeterli olur. Yüksek ses açsanız bile kalite bozulmaz. Jbl marka alabilirsiniz
Tamamdır. Tekrar teşekkürler. Yüksek sese pek gelemiyorum zaten. Kaliteli olması yeter de artar bana :)

Çevrimdışı eke86

• 0cc
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2018, 09:39 »
Direksiyon kumandası ile uyumlu çalışan bildiğiniz teyp marka modeli var mı? Pioneer'da vardı galiba ama modelini bilmiyorum

Çevrimdışı Ufuktpl3

• Yeni Üye
« Yanıtla #6 : 29 Mart 2018, 02:39 »
Arkasında wired remote yani w/r çıkışı olması lazım. Çoğu kumandalı pioneer teypte bu çıkış mevcut. Selamlar.
2001 clio 1.4 rxt 16v 98 bg hatchback