Gönderen Konu: YETER ARTIK İLLALLAH DEDIRTTI BU ARABA  (Okunma sayısı 900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
Ynt: YETER ARTIK İLLALLAH DEDIRTTI BU ARABA
« Yanıtla #20 : 17 Mart 2018, 11:47 »
Tesisatin herhangi bir yeri sorunlu olabilir.(en sıkıntı olan is malesef) detayli kontol edecek usta bulmak zor.
kronik olmasa da (dizel kullanip da krank sensoru arizali olan biri vardi forumda) ben dizelde krank sensorunu pek duymadim ama var dediler.eger var ise direkt ona da yogunlasin.sizin aracta orn: klima rolesi arizasi baska bir soruna da sebep olmus olabilir.(koltuk isitmadan dolayi) sorun olmustu sanirim.? Reno orjinal clip cihazi ile mutlaka kontrol ettirin.y.servise giderseniz egr iptali oldugunu soyleyin.bakalim ne yorum yapacaklar.

Klimadan dolayı bir hafta önce veya biraz daha fazla orijinal clip cihazı ile sorgulama yapıldı ve hiçbir arıza çıkmadı servis benim aracı tanıdı iyice egr olmadığını onlar söyledi bana zaten de bakalım pazartesi tekrar makineye bağlayacağız artık

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #21 : 18 Mart 2018, 12:46 »
İnşallah bu işin altından yakıt pompası çıkmaz ki dizelin en korkutucu arızası.
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #22 : 18 Mart 2018, 12:54 »
İnşallah bu işin altından yakıt pompası çıkmaz ki dizelin en korkutucu arızası.
Dizel de pompa enjektorler ve turbo aynen dediginiz gibi sorunu biraz pahalidir.
Ama teshis konulsa iyi olacak.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı ahmet27

• 1400cc
« Yanıtla #23 : 18 Mart 2018, 02:38 »
Rolanti vfi olmasada mazot basinc musuru var :) oda rolanti valfine benzer is yapar. Ilk krank sensorumu acaba dedim. Temazssizlikla stop etme sorunu  olabilir. Ama sanayi bakmistir. Enjektor kablolarina bi bakin yırtılma  kisa devre gibi birsey sozkonusu olursada aninda stop eder. Stop edince ekranda ne tür  bir ışık  yaniyor? Sabah ilk marsda aliyorsa mazot pompa ve  enjektor gibi gelmedi bana. Stop edinceekranda elektrik ariza isareti yaniyormu?

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı hknco

• 1500cc
« Yanıtla #24 : 18 Mart 2018, 09:33 »
İlk cihaza bağlamak lazım. Hata kodlarını görmek gerekir. Sonrasında diğer aşamalara geçmek lazım. Çoğu ham usta hemen şundandır , bundandır diyor.

inşallah tez zamanda çözülür.

Çevrimdışı machinisteros

• 1200cc
« Yanıtla #25 : 18 Mart 2018, 01:20 »
İki önceki mesajda söylendiği gibi mazot pompasından olacağını sanmıyorum. Pederin dizel araç sabahları marşa basınca geç alıyordu, önce soğuktan dedik fakat havalar ısınmasına rağmen devam etti. Meğer sorun yakıt pompasındaymış.
Bu arada tecrübe edilmiş bilgi. Yakıta çok dikkat edilmiş bir araba dahi olsa 15 yıl sonra gayri ihtiyarı yakıt yolları, pompası, valfler vs tıkanabiliyor.
Toprağım senin sorun yine elektrik gibi geliyor bana. Geçen tesisatı yenilediğini yazmıştın, biryerlerde kablo montajında gözden kaçan hata olabilir. Sensörlere giden kablolarda temazsızlık, kablo sıyrılması, ıslanma olabilir.
If you keep doing what you have always been doing then you will keep getting what you have always been getting.

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
« Yanıtla #26 : 18 Mart 2018, 02:39 »
Bence de pompa ve enjektör değil çünkü tek marşta çalışıyor bir de sürekli yapmıyor iki gün yapmadı cumartesi sabah yaptı akşam dönerken hiçbir şey yapmadı araba. Bana da biraz enjektör kabloları veya elektriksel bir problem olduğu. Hemen beyine bağlıyorlar beyin bir hafta önce orijinal clip cihazı ile sorgulandı temiz çıktı. En doğrusunu yetkili servis çözecek sanayiye gidip kurcalatmayacam

Çevrimdışı MrTamer

• 0cc
  • *
« Yanıtla #27 : 21 Mart 2018, 11:34 »
hocam naptınız acaba işiniz çözüldümü bilgi sahibi olalım bizde.
2001 1.4 16 Valf RXT Sarı Kız
2005 1.5 Dci Alize

Çevrimdışı dervis42

• 1200cc
« Yanıtla #28 : 24 Mart 2018, 11:00 »
Rail basınç müşürüymüş sorun serviste taktilar pert olmuş bir symbolden söküp taktılar şimdilik iş görür dediler ve bugün  0 km Hyundai i20 style paket aldım aracımı da 21.500 liraya saydılar verdim kurtuldum.  :)

Çevrimdışı gngrali

• Yeni Üye
« Yanıtla #29 : 28 Nisan 2018, 11:00 »
Aynı sorunu bende yaşadım derviş rolanti dengesizliği ve kafasına göre arada stop edişi motorcuya götürdüğümde sorunu tespit edemeyip karbüratör e yönlerdirdi orda bi test yaptılar sübap ın biri çalışmadığı tespit edildi ve tekrar motorcuma gittiğimde parçayı değiştirtim sıkıntı ortadan kaltı