Gönderen Konu: Jant hakkında fikirleri alalım  (Okunma sayısı 749 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı machinisteros

• 1200cc
Jant hakkında fikirleri alalım
« : 29 Mart 2018, 11:01 »
Merhaba arkadaşlar,
malum clio2 sedan aracım var. Aldıktan kısa süre sonra 4 adet kışlık lastik almıştım. Kışlıklar aracın üzerindeki saç jantlara takıldı.
Kış bitiyor, 2 adet yazlık lastik alacağım.
Aracın üzerindeki saç jantlar baya paslanmış, kapak belli etmese de benim hoşuma gitmiyor içime sinmiyor.

Şöyle bir düşüncem var, gerekli mi gereksiz mi? değer mi değmez mi? bir fikir verir misiniz?
Yazlık lastik alırken 4 tane de çelik jant alıyım orta halli. Çıkan saç jantları kumlamaya veriyim, sadece bijonları göbeğini örten küçük kapaklardan alıyım, sonra arabanın rengiyle aynı renge boyatayım ve kış için beklesinler. Kış geldiğinde yeni saç kapaklı, arabanın rengiyle aynı renk olan jantlar hoş olmaz mı?
Yazın da çelik jantlar.

Ne dersiniz arkadaşlar?
If you keep doing what you have always been doing then you will keep getting what you have always been getting.

Çevrimdışı Ufuktpl3

• Yeni Üye
Ynt: Jant hakkında fikirleri alalım
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2018, 11:32 »
Elindeki çantlarla takas yapıp üstüne bir miktar para vererek alırsan maliyeti düşürürsün kışa girerken 50 lira vererek sök tak yaptırabilirsin. Sonuç olarak senin isteğine bağlı o kadar para dökmeye değmez bence.
2001 clio 1.4 rxt 16v 98 bg hatchback

Çevrimdışı machinisteros

• 1200cc
« Yanıtla #2 : 30 Mart 2018, 10:34 »
+
If you keep doing what you have always been doing then you will keep getting what you have always been getting.

Çevrimiçi byx

• Uzman
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2018, 10:47 »
İyi durumda 2.el orjinal sac jant aldim.temizleyip sprey ile boyadim yeni jant kapaklari da almistim.kisliklari bu janta taktim celik jantlar da yazlik lastikler takili.
Lastik sok tak yapmak istemiyorum ve lastikler jant da iken daha guvenli saklaniyor.
Benim tavsiyem begeni ve butceye gore celik jant alin yazliklar icin.sac jantlari da isterseniz komple mat siyaha boyayin ve guzel bir kapak ile (orn:bod marka cok guzel kapaklari var) kullanabilirsiniz.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı machinisteros

• 1200cc
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2018, 11:27 »
İyi durumda 2.el orjinal sac jant aldim.temizleyip sprey ile boyadim yeni jant kapaklari da almistim.kisliklari bu janta taktim celik jantlar da yazlik lastikler takili.
Lastik sok tak yapmak istemiyorum ve lastikler jant da iken daha guvenli saklaniyor.
Benim tavsiyem begeni ve butceye gore celik jant alin yazliklar icin.sac jantlari da isterseniz komple mat siyaha boyayin ve guzel bir kapak ile (orn:bod marka cok guzel kapaklari var) kullanabilirsiniz.
Benim hayalim de buna yakın zaten Sabri üstad.
Şunu soruyum. Jantları nasıl temizledin, benim jantlar paslanmış artık, pas durmaz artar. Sende pas var mıydı?
Kumlama iyi fikir midir,  zararı var mıdır acaba.
Boya işine gelince, sprey boya ne kadar sağlamdır, basınçlı suyu yada güneşi görünce pul pul dökülmez mi?
Ben kumlamadan sonra arabanın renginde fırın boya yaptırıyım diyordum, vernikli falan. Rengi tutturamamak da var tabi.
Bir de bahsettiğin kapak için görsel atar mısın. Sadece bijonlarını ve göbeği mi örtüyor,  yoksa 50 tl ye takım satılan bildiğimiz plastik kapaklar mı
« Son Düzenleme: 30 Mart 2018, 11:29 Gönderen: machinisteros »

Çevrimiçi byx

• Uzman
« Yanıtla #5 : 31 Mart 2018, 02:19 »
Kumlama yapilabilinir tabiki eger zimparalamak yetmeyecekse.?
Ben hafif zimpara attim 20 ser dk araliklarla mat siyah ile boyadim.6 aydir kullaniyorum bir sorun yok.
Temizlik astar ve firin boya elbetteki mukemmel olur.
Benim bahsettigim kapaklar bildigin jant kapagi.!
Ben bu modeli kullaniyorum.

Çevrimdışı machinisteros

• 1200cc
« Yanıtla #6 : 31 Mart 2018, 08:58 »
Anladım.
Zımpara yaparken lastikler jantın üzerinde takılımıydı?
Sadece bijonları ve göbeği örten saç kapaklar varya onlardan bulabilir miyim bizim araçlara uygun.
Takip ettiğim bir youtube kanalı var. Adam aynı bizim düşündüğümüz gibi saç jantını füme rengine boyattı, saç kapak aldı. Onunki 5 bijonluydu.

Çevrimiçi byx

• Uzman
« Yanıtla #7 : 31 Mart 2018, 05:25 »
Anladım.
Zımpara yaparken lastikler jantın üzerinde takılımıydı?
Sadece bijonları ve göbeği örten saç kapaklar varya onlardan bulabilir miyim bizim araçlara uygun.
Takip ettiğim bir youtube kanalı var. Adam aynı bizim düşündüğümüz gibi saç jantını füme rengine boyattı, saç kapak aldı. Onunki 5 bijonluydu.
Jantlar bosta iken yapmistim.
Sac jant icin O sekilde kapak malesef gormedim.