Gönderen Konu: Aracım su alıyot  (Okunma sayısı 248 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yusuf_28

• Yeni Üye
Aracım su alıyot
« : 01 Haziran 2018, 08:42 »
Merhaba arkadaşlar.. Ben aranıza yeni katıldım.. 4 ay önce 2003 1,5 dci clio aldım.. Hevesle aldığım arabamın b ineceğim diyerek tüm bakımlarını yaptırdım.. Aldıktan kısa süre sonra iç temizliğini yaparken ön tarafın su aldığını farkettim.. Önden iki tarafta su alıyor.. Baya su alıyor, süngerle çektiriyorum.. Altlarda bulunan elyaf izolasyonlar komple ıslanıyor..Bundan dolayı aşırı derecede camlar buğu yapıyor.. Şaşırdım ne yapacayiğımı.. Birkaç ustaya gösterdim bulamadılar.. En son elektrikçi usta ön göğüsü sökeceğiz dedi.. Artık hiçbir ustayada güvenmiyorum..Arabayı yıkadıktan sonra yolda giderken kasislerde,, rampalarda gaz verince ön taraftan bir yerden şıkır şıkır su sesi geliyor.. Acaba bir yerden su alırken birikme mi yapıyor biryer lerde.. Silecekleri söküp altındaki havuzu inceleyeceğim.. Tahliyeler açık.. .. Bulabilirsem kaçakları gidermeye çalışacağım.. Arabadan soğudum resmen.. Gebze de oturuyorum bildiğiniz iyi bir usta yada yardımcı olabilecek kimse varsa sevinirim.. İstanbul Anadolu yakasında olur.. Teşekkürler

Çevrimdışı byx

• Uzman
Ynt: Aracım su alıyot
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2018, 09:34 »
Araciniz su ekslime yapiyormu.?(okadar fazla olmaz ama )
Camurluk davlumbazlarinin orayi kontrol edin catlak v.b durum varmi.silecek havuzu sokulerek sag sol ve bazi serilerde orta bolumde de tahliye var iyice kontrol edin. on cama yan cama v.b su tutdugunuzda o kadar suyun nereden girdigini rahat tespit etmeniz gerek.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı Yusuf_28

• Yeni Üye
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2018, 09:52 »
Çamurluk dacvlumbazlarına bakmadım.. Silecek havuzlarının iki taraflı giderlere ve orta giderlere baktım sıkıntı yok..Yarın camcı ya gidip camı kontrol ettireceğiz..

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2018, 11:30 »
Birisi eline hortumu alıp su tutacak sizde arabanın içinde takip edeceksiniz durumu .
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı Yusuf_28

• Yeni Üye
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2018, 11:43 »
Öyle olacak büyük ihtimal.

Çevrimdışı memcho

• 1200cc
  • Akara Kokara Makara Tukara
    • Clio Türkiye
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2018, 08:40 »
Büyük ihtimal kalorifer radyatörünüz gitmiş ve komple göğüs sökülecek diyen doğru söylemiş çünkü o parça ancak o şekilde değişiyor. Parça ucuz ama işçiliği pahalı. Aynı sorunu clio symbol rna ile yaşadım aynı yerlerden bol miktarda su alma ve su eksiltme. Radyatör değiştirince sorun çözüldü.

Çevrimdışı king

• Yeni Üye
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2018, 01:35 »
buna benzer bir olay arkadaşımın başına gelmişti. Onda da dönüşlerde su sesi geliyordu. Usta ağaçların altına park ettiyseniz kanallar tıkanmıştır demişti. O da göğsü sökmekten falan bahsetmişti. Yaptırmadık. Sonra sattık arabayı :)