Gönderen Konu: Clio 1.5 dci sahiplerine ciddi/önemli uyarı  (Okunma sayısı 314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı themusthe

• Yeni Üye
Clio 1.5 dci sahiplerine ciddi/önemli uyarı
« : 10 Haziran 2018, 04:22 »
Merhabalar. Foruma yeni katıldım. Katılma amacım benim düştüğüm duruma başkalarının düşmemesi için  insanları uyarmak. 2006 model 1.5 dci clio alize sahibiyim. Aracım tüm bakımları zamanında yapılmış performansı yol tutuşu konforu harika bir araç. 230000km de. Kötü yakıt almam sonunda benziklikten çıktıktan 5dk sonra aracım motor arızası verdi. Servis baktı kendi ustam baktı başka bir ustaya daha danıştım ama nafile. 1. Piston erimiş. Tek açıklaması kötü yakıt. Komple motor yapılıyor şu an. Siz siz olun yakıt alırken 2 kere düşünün. 1 kere başka yerden yakıt aldım ve düştüğüm durum bu. Benden size tavsiye. Kazasız belasız iyi günler iyi seyirler dilerim.

Çevrimdışı Sukruemetli

• 1600cc
Ynt: Clio 1.5 dci sahiplerine ciddi/önemli uyarı
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2018, 01:30 »
Öncelikle çok geçmiş olsun demek istiyorum. Gerçekten üzüldüm umarım kazasız belasız güzelce toplanır motor. Yalnız bir kereliğine yakıt almakla olduğuna eminmisiniz yada ful.depomu aldınız. Evveliyatı olabilir diye düşünüyorum. Garip gördüğünüz hiç bir tepkime olmadımı araçta.
Clio 2 1.4i RNA

Çevrimdışı elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2018, 06:33 »
Bu yakıttan çok enjektör işemesine benziyor bence . Zamanında isuzu kamyonumuza babam yoldan resmen reçel kıvamında yakıt almış . Yolda menziline varana kadar defalarca söküp bir yerleri temizlemek zorunda kalmış . Memlekete varınca da depoyu oksijenle kestirip yıkatmıştık .Demem o ki bir defalık kötü yakıttan olması bu durumun biraz zor.
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı cikmayedekparca

• Yeni Üye
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2018, 03:26 »
abi ankaradaki çıkmacıları aradım sonuncuda buldum
https://www.cikmaparcacin.com/category/renault-cikma-yedek-parca/
çıkma yedek parça satan firmalar var alayı

Çevrimdışı hknco

• 1500cc
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2018, 04:44 »
Öncelikle çok geçmiş olsun demek istiyorum. Gerçekten üzüldüm umarım kazasız belasız güzelce toplanır motor. Yalnız bir kereliğine yakıt almakla olduğuna eminmisiniz yada ful.depomu aldınız. Evveliyatı olabilir diye düşünüyorum. Garip gördüğünüz hiç bir tepkime olmadımı araçta.

Yakıttan 1 defadan böyle olsa o benzinlikten 100 araç yakıt alsa 80 i motor indirir.  İddia ve teşhis çok mantıklı değil. He yanlış yakıt konulsa mesela dizele benzin gibi tamam.  Geçmiş olsun. Bloğu neden söktüler ki?  Acaba subaplar ile ilgili mi bir sıkıntı var.