Gönderen Konu: 2001 Clio Seyir Halinde Stop lambası ve Akü lambası  (Okunma sayısı 232 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hburak

• Yeni Üye
Araç 1.4 16v clio 2. Bugün seyir halindeyken stop lambası ve akü lambası yanmaya başlad. Bununla birlikte direksiyon ağırlaştı hidrolik hafifliği gittiı. Işıkta beklerken stop edip tekrar çalıştırdık sıkıntı olmadı çalıştı araç ama sıkıntılar devam etti. Daha sonra 1-2 km gidip eve parkettik.  stop ettik çalışmadı. Şu an o vaziyette bekliyoruz . Sorun neden kaynaklı olabilir ?  :( :( :( :(

Çevrimdışı emrah

• 3000cc
Ynt: 2001 Clio Seyir Halinde Stop lambası ve Akü lambası
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2018, 09:33 »
araçta elektirik var mı ? belki akün bitti.araç marş alıyorda mı çalışmıyor ? anahtarı çevirince ses geliyor mu.?=

Çevrimdışı hburak

• Yeni Üye
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2018, 11:35 »
Elektrik var hocam araçta. Teyp radyo ışıklar vs hepsi yanıyor ama marş basmıyor. Tekrar deneme şansı oldu 1 kere yedi bir daha çalışamadı. Ses geliyor tık ediyor gidiyor. Akü bitmiş olsa seyir halindeyken lamba yanmaz diye düşünüyorum

Çevrimdışı emrah

• 3000cc
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2018, 12:32 »
Elektrik var hocam araçta. Teyp radyo ışıklar vs hepsi yanıyor ama marş basmıyor. Tekrar deneme şansı oldu 1 kere yedi bir daha çalışamadı. Ses geliyor tık ediyor gidiyor. Akü bitmiş olsa seyir halindeyken lamba yanmaz diye düşünüyorum

lamba yanmasıyla marş basması farklıdır akünün.lambalar yanar mesala ama marş basmaz.bı tık sesi bana akü gibime geliyor.başkasını aküsünü tak araca öle bir dene.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2018, 12:34 Gönderen: emrah »

Çevrimiçi elkmuh

• 3000cc
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2018, 08:41 »
Direksiyonun ağırlaşması V kayışınızda bir sıkıntı olduğunu gösteriyor ( kayışa bağlı hidrolik pompa )  . Tabi bu durumda alternatörde aynı kayışa bağlı olduğu için etkileniyor . Kayışınızı ve kasnaklarınızı- gergilerinizi bir kontrol ettirin .
Whatsapp grubumuz Hüseyin OGAN 0 532 248 48 39 Bütün arkadaşları bekleriz.

Çevrimdışı hknco

• 1500cc
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2018, 04:48 »
Araç 1.4 16v clio 2. Bugün seyir halindeyken stop lambası ve akü lambası yanmaya başlad. Bununla birlikte direksiyon ağırlaştı hidrolik hafifliği gittiı. Işıkta beklerken stop edip tekrar çalıştırdık sıkıntı olmadı çalıştı araç ama sıkıntılar devam etti. Daha sonra 1-2 km gidip eve parkettik.  stop ettik çalışmadı. Şu an o vaziyette bekliyoruz . Sorun neden kaynaklı olabilir ?  :( :( :( :(
  geç oldu ama araç çalışmayınca hidrolikte çaluşmaz.  Farlar yansa bile akü belli bir kuvvette olmazsa araç çaluşmaz sadece çıt çıt diye ses gelir.  3 ihtimal geliyor aklıma
1. V kayışı attı.
2. Akü bitti.
3. Alternatör bozuldu. Ama

Çevrimdışı Vetekno

• 900cc
  • **
« Yanıtla #6 : 12 Haziran 2018, 07:43 »
Hüseyin abi gerekeni söylemiş.Sorunu çözdünüz mü ? Vantilatör kayışını ve gergileri kontrol ettirin.

Çevrimdışı baro34

• 0cc
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2018, 01:38 »
Araç otomatikmi bende buna benzer bir olayla karşılaştım lambalar yanıyor ama anahtarı çevirince tık ediyor marş almıyordu akünün yanında bir sigorta kutusu var onun içinde normal sigortadan büyük sigorta var o atmış servise götürmüştüm 50 tl yaptılar