Gönderen Konu: hararet hakkında yardım...  (Okunma sayısı 246 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı samet3236

• 0cc
  • *
hararet hakkında yardım...
« : 24 Ağustos 2018, 01:50 »
Merhaba bende bi konuda yardımlarınızı rica edicem..

termostat kapağı ve termostadı değiştirdik suyu da biraz boşalttık yine antifrzli olarak koyduk ve fan sarı noktanın üstüne biraz çıktı açtı..
şuan kırmızı da termostat devreye giriyor ve sarıya kadar gelip fan devreye giriyor.
tamirci elektrikçiye yolladı oda direk senin fan 1 arzalı ilk kademe çalışmıyor dedi aldı eline kabloyu falan rolelerin oldugu yerde bişeyler denedi senin beyin arzalı fan rezistansı sağlam 1500TL dedi..
fan rezistansı arzalı değil direk beyinlik iş dedi.. öncesinde de pc ile bağlantı yapıp bakmıştık ve sarı çizgi 99 derece oluyordu..

bugün baska birine gittim oda aldı eline kabloyu falan bişeyler denedi rezistans sağlam önce kablolarının dirençlerini falan ölçücem sıkıntı yoksa olay beyin dedi..

beyinciye gittim anlattım bütün ustaların söylediklerini adam çıkardı sıfır beyini taktı yine sarı noktaya gelince açtı fanı.
ordan baska bi ustaya gönderdi 25 yıllık reno cu dedi.
tarif ettiği yere gittim direk kapıdan sordum 99 da fan açıyor ilk kademe açmıyormuş dedim yok öle bişey 99 da açar eğer düşüremezse 2. kademe devreye girer dedi..

şimdi çok karıştı ama anlayan olduysa diye soruyorum allah aşkına 99 derecede fan açması normalmi :D
Toplamda 4 kişi ile görüştüm ustaların 2 si normal dedi 2 si 99 da açtığı 2.kademe senin 1.kademe fan açmıyor dedi.
başına böyle saçma sapan bişey gelen varmı yaa :)

Çevrimdışı byx

• Uzman
Ynt: hararet hakkında yardım...
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2018, 04:57 »
Clio 2 ler 89 derecede termostat 99 derecede ise fan acar.!
Bu normal.! Sistemde hava kalmadigina emin olun.! Kadran testi aktif ise onu da yapin.! Yol bilgisayari varmi aracta.?
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı samet3236

• 0cc
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2018, 07:16 »
Kadran testi yok sanırım yol bilgisayarı yok bedeki model de

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2018, 01:17 »
Eger daha once kadranda daha altta fan aciyordu ise.!Hararet musurunu degistirmek gerekebilir.
Ama sizde termostat kutugunun uzerinde 2 adet sensor olmali.?
Eger oyle ise 1 tanesi hararet fan musuru 1 digeri ise kadrana verilen bilgidir.sizde 99 derecede (ariza tespitte gordugunuz) o halde diger musur arizali olsa gerek.silecek kolunda dugme yok degilmi.?
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.