Gönderen Konu: clio4 edc hatası,acil yardım.  (Okunma sayısı 64 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ecz.tarık

• Yeni Üye
clio4 edc hatası,acil yardım.
« : 07 Ekim 2018, 08:51 »
merhabalar. aracım 2015 model 1.5 dci edc 90 bg clio 4. aracı sıfır olarak 2015 in aralık ayında satın aldım. aracım şuan 55 bin km de.  aracım vites d konumundayken durma noktasına kadar gelmeden 1. vitese düşürmüyor kendini 2. viteste kalıyor, tam durmadan tekrar hızlanmak için gaza bastığımda aracı 2. viteste kaldırmaya çalıştığında kötü bir ses çıkararak titreme yapıyor. aracı d modunda değilde manuel modda kullanırsam bu şekilde bir sorun yaşamıyorum. aracın hızı 15 km/h de iken hemen 1 e düşüyor fakat d modunda düşmüyor. bununla ilgili olarak 32 bin km de iken aracı servise götürdüm servis araçta bir sıkıntı olmadığını söyledi fakat benim ısrarlarımla garantiden kavrama baskı filan değişti. değişim yapıldıktan sonra ses kayboldu fakat araç halen 2 de kaklmaya devam ediyordu, yani probleme konu olan durum çözülmemişti.şuan 55 bin km de ve aynı problem yeniden oldu. garanti harici renault aynı parçanınj değişimine 12 bin tl istiyor. sizce bu sorunu çözmenin bir yolu varmıdır. veya bu problemle daha önce karşılaşan varmı. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı ufukaslan

• 3000cc
Ynt: clio4 edc hatası,acil yardım.
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2018, 12:14 »
Aracin yazilim versiyonunu guncellemeleri lazim .Yazilimini kontrol isteyin yada guncellesinler.
Renault  Clio 1.4 16 v RXT - 2001
Renult    Clio 1.5 dCi Grandtour Executive -2011
Nissan   Juke 1.5 dCi Sport Pack (   Loading......  )