Gönderen Konu: Yakıt artısı  (Okunma sayısı 509 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı byx

• Uzman
Ynt: Yakıt artısı
« Yanıtla #10 : 10 Kasım 2018, 08:17 »
Gaz teli dogru ayarlanamamis olabilir.gaz kelebek kapali pozisyonda olmasi lazim gaza basmas iken siz kelebege yogunlasin.ilk olarak sonra da diger dediklerime zaten 0.0 cutt off da olmasi gerekir oyle olmamasi gaz birakilmadi anlamina geliyor.cavo marka bizim araclara ugun gaz teli var oldukca iyi urundur ucuzdur gerekli ise degistirin.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı burak031

• 0cc
  • *
« Yanıtla #11 : 12 Kasım 2018, 09:31 »
Gaz teli dogru ayarlanamamis olabilir.gaz kelebek kapali pozisyonda olmasi lazim gaza basmas iken siz kelebege yogunlasin.ilk olarak sonra da diger dediklerime zaten 0.0 cutt off da olmasi gerekir oyle olmamasi gaz birakilmadi anlamina geliyor.cavo marka bizim araclara ugun gaz teli var oldukca iyi urundur ucuzdur gerekli ise degistirin.
Bir de gozden kaçırdığım bir nokta olmuş hocam. Benim araçta katalizör yerine orta susturucu takmislardi. Bende onu söktürüp bir katalizör taktırdım. 2. El. Yakıt artısı sebebi bu olabilir mi

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #12 : 12 Kasım 2018, 09:38 »
Kat.saglam ise hayir zarari degil de yarari olur.

Çevrimdışı burak031

• 0cc
  • *
« Yanıtla #13 : 18 Kasım 2018, 02:30 »
her şeye baktırdım ama bir türlü yakıt artışının sebebini bulamadım. rolanti dalgalanması geçmedi. galiba rolanti motoru değişecek. ama birşey fark ettim hava filtresi kutusunun arkasında elektronik bir parça var. üzerine yeşil bir fiş ve birde gaz kelebeğinin oradan gelen bir ince hortum takılı. ben bu yeşil soketi parçadan çıkarında aracın rolanti dalgalanması düzeliyor. ibre 7,5 de sabit kalıyor. ama göstergede resmini eklediğim arıza ışığı yanıyor. o yeşil kabloyu takınca arıza ışığı sönüyor fakat dalgalanma başlıyor. bir de ben bujileri sökünce resimde gösterdiğim yere biraz vurdum birbirine yaklaştırdım. yakıt artışı bundan olur mu?

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #14 : 18 Kasım 2018, 02:41 »
Buji tirnak araligi egmissiniz anlasilan.
Ariza tespit cihazina baglatmiyormusunuz.? Bahhsettiginiz parca map sensoru.daha once bu sikayetleriniz yokmuydu.? Bujileriniz tek tirnakmi.?

Çevrimdışı burak031

• 0cc
  • *
« Yanıtla #15 : 18 Kasım 2018, 03:04 »
Buji tirnak araligi egmissiniz anlasilan.
Ariza tespit cihazina baglatmiyormusunuz.? Bahhsettiginiz parca map sensoru.daha once bu sikayetleriniz yokmuydu.? Bujileriniz tek tirnakmi.?
daha önce benim hiç bir şikayetim yoktu. tek sorunum kartel contasından yağ kaçırmasıydı. onunda sebebi katalizör yerine susturucu takılmış. onunda üzerinde koruma olmadığı için zamanla sıcaklıktan dolayı conta iyice gevreyip parça parça olmuş. neyse conta değişti ve bende ikinci el bir katalizör buldum onu taktırdım. normalde rolanti düşüktü 7 nin altındaydı ama hiç bir dalgalanma yoktu. bende tamire getirmişken boğaz kelebeğini ve rolanti motorunu temizlettim. bende bu arada bujileri söküp baktım ve baş kırımlarına hafif vurarak eğdim arası açık gibi geldi. daha sonra aracı çalıştırdık başka işlem yapılmadı. ilk çalışmada araç soğuk olduğu için rolanti 10 seviyesindeydi ve herhangi bir sorun yoktu. araç ısındıkça rolanti düştü ve 5-7 arası bazende 5 in altına inecek şekilde dalgalanma ve kesiklik yapmaya başladı. bütün yapılan işlemler bunlar

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #16 : 18 Kasım 2018, 03:19 »
Siz bujileri degistirin once.ben cift tirnak tan verim aliyorum.sizin arac oncesinde sorunsuz ise tek tirnak ise onu takacaksiniz anlasilan.sonra kelebegi sokturup kontrol edin manifold contasi egilmismi v.b bakin.rolanti valfi oringi degistirin.teli tam kapali kelebege takilmasina dikkat edin.
cihazi olan bir yerde yapmanizi tavsiye ederim.nerede ikamet ediyorsunuz.?

Çevrimdışı burak031

• 0cc
  • *
« Yanıtla #17 : 18 Kasım 2018, 03:56 »
Siz bujileri degistirin once.ben cift tirnak tan verim aliyorum.sizin arac oncesinde sorunsuz ise tek tirnak ise onu takacaksiniz anlasilan.sonra kelebegi sokturup kontrol edin manifold contasi egilmismi v.b bakin.rolanti valfi oringi degistirin.teli tam kapali kelebege takilmasina dikkat edin.
cihazi olan bir yerde yapmanizi tavsiye ederim.nerede ikamet ediyorsunuz.?
iskenderun hocam. aslında daha önce de 1,6 rxt vardı ben onda da çift tırnak kulannıyorum gayet memnundum. bu aracı aldığımda bujiler yeni değişmişti renault tek tırnak takılıydı bende bir daha ki sefere değiştiririm diye çift tırnak almadım. anlaşılan cihaza bağlatmak şart

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #18 : 18 Kasım 2018, 04:05 »
Sizin arac 1.6 8v rxt degil anlasilan.
O halede 1.4 16v

Çevrimdışı burak031

• 0cc
  • *
« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2018, 08:34 »