Gönderen Konu: Araç gaz yemiyor  (Okunma sayısı 185 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fahri

• Yeni Üye
Araç gaz yemiyor
« : 02 Ocak 2019, 02:06 »
Arkadaşlar buraya yeni üye oldum ve yardımlarınızı bekliyorum. 2001 model clio 1.4 8v rna aldım 1 hafta bindikten sonra çok yaktığı için ve rampada bayılma olduğu için lpg ayarına götürdüm lpg ayarlayacak usta enjektörler fazla işiyor dedi ve beni motorcuya yönlendirdi sözüm ona motor ustası sibop ayarı yapılması gerek dedi bende tamam yap dedim usta olacak adam bana toplamda 450 lira masraf çıkardı yaptığı işlemler torna işi buji tk gaz kelebeği termostat kapağı sibop ayarı yapımı, bunlar yapıldıktan sonra araba daha iyi gider diye düşündüm ama maalesef araba ne benzinde nede lpg de yürüyor araç düzyolda bile kendini kasıyor gaz yemiyor boğuluyor gibi oluyor usta yüzünden arabayı kullanamıyorum kapının önünde yatıyor artık ustaya sordum saçma sapan şeyler söylüyor bana bunun sebebi konusunda yardım etmenizi bekliyorum artık ustalardan korkmaya başladım

Çevrimdışı byx

• Uzman
Ynt: Araç gaz yemiyor
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2019, 11:37 »
Subaplar kac kac ayarlandi.ariza twspit cihazi ile kontrol yapildimi.? Rolanti sabit kaliyormu dalgalanma varmi lpg yi bitirin yada vanadan kapatin.yalnizca benzinde kullanin bir muddet.sonra bakariz.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı Fahri

• Yeni Üye
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2019, 09:52 »
Sürekli benzinde kullanıyorum araç ilk çalışmada sıkıntı yok fakat motor ısındıktan sonra rolanti düşüyor ve motor kasmaya başlıyor, motor sıcakken gaza köklendim gaz yemedi, motor soğukkan hiçbir sıkıntısı yok

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2019, 10:34 »
Siz ariza tespit cihazina bahlatin aracinizi bakalim.emme isi sensoru, gaz kelebek potansiyometre,o2 sensoru  gibi bir sorununuz olabilir.mumkunse orjinal reno clip cihazi olan bir yerde kintrol ettirin.gerekirse soguk motor da ve sicak motor da ayri kontrol ettirin.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.