Gönderen Konu: Periyodik bakım clio 3  (Okunma sayısı 89 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Byseus

• Yeni Üye
Periyodik bakım clio 3
« : 31 Mayıs 2019, 03:39 »
Selamlar

2008 clio 3 faz 1 aracım var 83000 civarı km ve 1500 km sonra bakım yapmam gerekecek. Geçen yıl mazot yağ hava polen filtrelerini yağını ayrıca ön balataları değiştirdim. İşlemi özel serviste yaptırdım fakat parçaları mümkün mertebe orjinal almak istesemde temin edemediklerimiz muadil olmak zorunda oldu örneğin fren balatası gibi. Şimdi balata ses yapıyor ciyak ciyak.. Bende bu sene Reno serviste yaptırsam mı diye düşünüp arayıp fiyat aldım balata hariç 1000 TL gibi bir rakam olacağını söylediler balata için ise ayrıca 400 civarı ücret alınacağını söylediler. Bu çok fazla geldi bana. Dışarıdan ürünleri internet ortamından sipariş edip almayı düşündüm ancak aldığım ürünlerin orjinal mi değil mi anlayamıyorum. Ayrıca hangi yağ markası hangi polen filtresi hangi hava filtresi vs vs periyodik bakım gereken parçaların hangi marka olacağını bilemiyorum. Valeo marka fren balatası bakıyorum renault genelde o markayı kullanır diye n11 de 95 lira civarı var ancak sahte mi yoksa gerçek mi güvenemiyorum. Bu parçaları ben gönül rahatlığı ile nereden nasıl temin edebilirim?

Çevrimiçi Vetekno

• 900cc
  • **
Ynt: Periyodik bakım clio 3
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2019, 09:38 »
Parça filosu önerebileceğim bir site. Aracınızın Şasi nosu ile internet sitesinde arama yapıp orijinal ve muadil birebir uyumlu parçaları temin edebilirsiniz.

Çevrimdışı grejuva

• 1200cc
Ynt: Periyodik bakım clio 3
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2019, 02:28 »
www.renaulttoptancısı.com gözün kapalı güvenebilirsin aracıma triger seti dahil tüm orjinal parcaları bu siteden aldım ürünler elime ulaştıktan sonra bulunduğum ildeki renault servisini arayıp parca kodlarını vereiğimde parçanın üretim tarihine kadar çıkıyor son derece günenilir bir site tavsiye ederim.