Gönderen Konu: motor su eksiltiyor  (Okunma sayısı 6684 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir

• Moderatör
  • kadir@cliotr.com
    • cliotr
motor su eksiltiyor
« : 05 Kasım 2012, 01:19 »
aracım clio 2 1.2 16 v  lpg li
yaklaşık 1 hafta clio yu normal kullandığım halde , su kabından 2 cm kadar su eksilmesi oldu..
ustamla  motor üzerinde inceleme yapmıştık   ve lpg beynine giden sıcak su hortumun başında biraz oksitlenme görmüştük ve hortumun civatasını sıkmıştık.ama yine eksiltmeye devam etti.. bugun yol yapıp motor sıcakken baktığımda aynı yerde su kalıntılarınıda görebildim.ve sorunu tam olarak bulmuş oldum.. sorun hortum ve beyinden çıkan plastik borunun değşimesi ile çözülecek..

clio 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v *
clio 3 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v ov*
symbol 1.2 16v *
megane 2 hb 1.6 16v ov

Çevrimdışı çağlayan

• 3000cc
  • caglayan@cliotr.com
Ynt: motor su eksiltiyor
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2012, 07:37 »
evet sorunun yeri en azından belliymiş ustam . hele bizim motorlarda (K4M) motora el girmiyor kol girmiyor birde lpg olunca temelli görünmüyor ... eski aracım unoda motor alt koruma levhası yoktu .. direk su nereden damlıyorsa onun üstünden kaçak bulunuyordu .. fakat bunu da yapamıyoruz .. bir çok şeyi sökmek gerekiyor .. anlayacağınız zor ve tehlikeli bir iş bu su işi

Ne oldu sen bişey yapamadınmı daha, bi vida sık bari ey üye :P
http://www.facebook.com/caglayanER

lacetti 1.6 16v 110 bg 》 dead
golf tsi 1.6 8v 105 bg 》 dead

Çevrimdışı Oğuzhan

• 1200cc
  • 4ever cLio
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2012, 07:53 »
Sorunu bulman iyi olmuş kadir abi. Çağlayan'ın dediği gibi karmakarışık bizim motor aksam'ı.
1 ay öncesine kadar benımde su kaçırıyordu ilk yaptıgım iş radyator çatlak giderici toz döktüm, ogunden sonra kaçak olmadı...

Çevrimdışı çağlayan

• 3000cc
  • caglayan@cliotr.com
« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2012, 08:59 »
ben o işlere pek güvenmiyorum . sorun neyse kökten çözmek lazım .. çünkü uzun yolda veya motoru çok sıkıştırınca o yara açılırsa büyük sorun yaratır .. aman toza moza güvenmeyin ..

Ne oldu sen bişey yapamadınmı daha, bi vida sık bari ey üye :P
http://www.facebook.com/caglayanER

lacetti 1.6 16v 110 bg 》 dead
golf tsi 1.6 8v 105 bg 》 dead