Gönderen Konu: Clio'nun Kronik Sorunlarından Krank Sensörü  (Okunma sayısı 43916 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burak S.

• Yönetici
    • Burak Sarı
Ynt: Clio'nun Kronik Sorunlarından Krank Sensörü
« Yanıtla #10 : 19 Ocak 2013, 10:05 »
konuna yanıt yazdım..:)
krank sensörü görevini yapmazsa kontağı çevirdiğinizde "gır gır gır gır" eder. başka bir tepki alamazsınız..
"Bu nasıl?" demeden önce mutlaka Forum Kullanımı'nı inceleyin!

Vasiyetimdir!
tabutumu 4 kişi taşısın, öndekiler 1.60cm, arkadakiler 1.90cm olsun. maksat kafa basık dursun..

Çevrimdışı crayz_metin

• 0cc
  • *
« Yanıtla #11 : 20 Ocak 2013, 11:34 »
Sabah arabayı çalıştırdım yok yine olmadı gır gır gır yapıyor çalışmıyor. Akü kutup başını söktüm taktım yine olmadı sonuçç aynı. Bayağı aradım şu krank sensörünün yerini ama bulamadım. Motorun resmini çektim. Aynı motora sahip olan biri şu krank sensörünün yerini bana resim üzerinde işaretlerse veya gösterirse şuralarda diye söylerse minnettar kalıcam.

Çevrimdışı Burak S.

• Yönetici
    • Burak Sarı

Vasiyetimdir!
tabutumu 4 kişi taşısın, öndekiler 1.60cm, arkadakiler 1.90cm olsun. maksat kafa basık dursun..

Çevrimdışı crayz_metin

• 0cc
  • *
« Yanıtla #13 : 20 Ocak 2013, 08:28 »
konuyu senin için güncelledim..
http://forum.cliotr.com/tecrubeler/clio'nun-kronik-sorunlarindan-krank-sensoru/
Teşekkürler.

Bu arada bilmeyen varsa bilgisi olsun diye yazıyorum. Fotoğraftaki üst tarafta bulunan soket fanın bağlı olduğu soketmiş.

Araç çalışırken bu soketi çıkartığınızda fan çalışır. Benim birkeresinde aracın fan açmama durumu olmuştu. Usta öyle demişti. Gerçektende soketi yerinden çıkarttığında fan çalışıyor taktığımızda ise duruyordu yani önceden olduğu gibi motor sıcaklığı belli bir ısıya ulaştığında çalışıyordu.
Usta o söketi çıkarttığında fan çalışmıyorsa fan müşürün yanmıştır gibi birşey söylemişti diye hatırlıyorum. Fan müşürünün çalışıp çalışmadığını o soketi çıkarttığımızda anlıyabiliyormuşuz heralde. Fan açmama gibi bir sorun başınıza gelirse Soketi yerinden çıkartıp fanın çalışmasını sağlıyabilirsiniz.
Bu arada bazen soketin metal kısımlarının temizlenmesi gerekiyor. Ne hikmetse benim araçta daha önceden oluşan fan açmama sorunu o soketi söküp taktıktan sonra düzelmişti :)

Çevrimdışı çağlayan

• 3000cc
  • caglayan@cliotr.com
« Yanıtla #14 : 20 Ocak 2013, 08:35 »
Teşekkürler.

Bu arada bilmeyen varsa bilgisi olsun diye yazıyorum. Fotoğraftaki üst tarafta bulunan soket fanın bağlı olduğu soketmiş.

Araç çalışırken bu soketi çıkartığınızda fan çalışır. Benim birkeresinde aracın fan açmama durumu olmuştu. Usta öyle demişti. Gerçektende soketi yerinden çıkarttığında fan çalışıyor taktığımızda ise duruyordu yani önceden olduğu gibi motor sıcaklığı belli bir ısıya ulaştığında çalışıyordu.
Usta o söketi çıkarttığında fan çalışmıyorsa fan müşürün yanmıştır gibi birşey söylemişti diye hatırlıyorum. Fan müşürünün çalışıp çalışmadığını o soketi çıkarttığımızda anlıyabiliyormuşuz heralde. Fan açmama gibi bir sorun başınıza gelirse Soketi yerinden çıkartıp fanın çalışmasını sağlıyabilirsiniz.
Bu arada bazen soketin metal kısımlarının temizlenmesi gerekiyor. Ne hikmetse benim araçta daha önceden oluşan fan açmama sorunu o soketi söküp taktıktan sonra düzelmişti :)

bu fotoğraf aracın tam olarak neresi metin ?

Ne oldu sen bişey yapamadınmı daha, bi vida sık bari ey üye :P
http://www.facebook.com/caglayanER

lacetti 1.6 16v 110 bg 》 dead
golf tsi 1.6 8v 105 bg 》 dead

Çevrimdışı crayz_metin

• 0cc
  • *
« Yanıtla #15 : 20 Ocak 2013, 08:53 »

Burak göstermiş şu kısımda bulunuyor ok ile gösteriyor.

Çevrimdışı crayz_metin

• 0cc
  • *
« Yanıtla #16 : 20 Ocak 2013, 08:54 »
Bu arada ben krank sensörünü söktüğümde sensörün pim'li olan kısmı plastikti sanki :S Plastikti diye atırlıyorum hatta temizliyecektim plastiği nasıl temizliyeyim ki dedim :S

Çevrimdışı crayz_metin

• 0cc
  • *
« Yanıtla #17 : 20 Ocak 2013, 08:58 »

Bahsettiğim fan soketinin ucu bu fotoğrafta görünüyor işaretledim.
Krank sensörü ise bunun hemen altında bulunuyor

Çevrimdışı Burak S.

• Yönetici
    • Burak Sarı
« Yanıtla #18 : 20 Ocak 2013, 09:32 »
ilk mesaja bakmani oneririm..

Vasiyetimdir!

Çevrimdışı çağlayan

• 3000cc
  • caglayan@cliotr.com
« Yanıtla #19 : 20 Ocak 2013, 09:40 »
ilk mesaja bakmani oneririm..

o fotoğraftan anlayamadım .. benim araçta durum biraz farklı sanırım aynı yerde değil ..

Ne oldu sen bişey yapamadınmı daha, bi vida sık bari ey üye :P
http://www.facebook.com/caglayanER

lacetti 1.6 16v 110 bg 》 dead
golf tsi 1.6 8v 105 bg 》 dead