Gönderen Konu: Clio'nun Kronik Sorunlarından Krank Sensörü  (Okunma sayısı 53469 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı maintenance staff

• Yeni Üye
Ynt: Clio'nun Kronik Sorunlarından Krank Sensörü
« Yanıtla #50 : 29 Ekim 2015, 02:15 »
sonuç olarak sensörü söktüm 10mm lokma ile ve fişi kontak sprey ile sensörü de WD40 ile temizledim ve taktım. ilk start denemsi de mükemmel çalıştı.
resimler biraz sorunlu olablir. ilk resimde soğutma suyu müşürünün yeri belli kablosunu takiben hemen yanından bir kablo daha ayrılıyor kablo demetinden işte o kablo krank devir sensörünün kablosudur. sensörde biraz farklı resmini ekliyorum.
http://www.ebay.com/itm/Dacia-Duster-Renault-Clio-III-3-1-4-1-6L-2004-VDO-Crankshaft-Position-Sensor-/151747348672

• Yeni Üye
« Yanıtla #51 : 29 Ekim 2015, 02:20 »
sizlerin yardımı ile bu sorunuda hallettik. ama yerini bulana kadar göbeğim çatladı. defalarca aküyü,hava filtresinin kutusunu söktüm taktım. ve sonunda bir arkadaşımın tarifi üzerine yerini buldum. tekrar söylemem gerekirse egzoz manifoldunun yanına doğru kalıyor.
bilgilerinize

• Yeni Üye
« Yanıtla #52 : 30 Ekim 2015, 05:32 »
arkadaşlar bu sabah tekrar çalışmadı. anlaşılan temizlemek sorunumuzu çözmedi. sensörü yenisi ile değiştirmek için almaya gittim ancak sanayide parçacılarda yokmuş. yarın birtanesi getirtecek. 110 tl dedi. yarın değiştirince tekrar fotoları ile sizleri de bilgilendiririm.

• Yeni Üye
« Yanıtla #53 : 01 Kasım 2015, 11:04 »
arkadaşlar dün sensörü yenisi ile değiştirdim. kesinlikli yenisi ile değiştirilmesi gerek bir durum temizlemek sorunu çözmüyormuş. kusura bakmayın foto çekemedim.

Çevrimdışı nihatduru14

• Yeni Üye
« Yanıtla #54 : 03 Kasım 2015, 01:12 »
Merhaba Arkadaslar Konuya bir göz attim bu aksam basima gelen olayla alakali olabilecegini dusunuyorum.
Aracimi park ettim yarim saat sonra tekrar calistirmak istedim ama calismadi mars aliyor ama calismiyor vede 4 luler kendiliginden yaniyor sonuyor flan birkac denemeden sonra calisti ve sonradan teyp de kendini resetledi code istedi. Daha once bir iki sefer yine basima gelmisti mars basiyor ama calismiyor 4luler yaniyor. Sebep ne olabilir acaba ?

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #55 : 06 Kasım 2015, 01:51 »
Merhaba Arkadaslar Konuya bir göz attim bu aksam basima gelen olayla alakali olabileceginikusundaorum.
Aracimi park ettim yarim saat sonra tekrar calistirmak istedim ama calismadi mars aliyor ama calismiyor vede 4 luler kendiliginden yaniyor sonuyor flan birkac denemeden sonra calisti ve sonradan teyp de kendini resetledi code istedi. Daha once bir iki sefer yine basima gelmisti mars basiyor ama calismiyor 4luler yaniyor. Sebep ne olabilir acaba ?

Selam oto elektrikci baksa iyi olur ama.
Aku kutup baslari ve kablolari gevsek olabilir.teyp kod istemesi aku sokulunce olur.dortluler sinyal verip calismama durumu ford escord aracimda basima gelmisti sigorta kusunda ariza vardi tamir ettirdim sorun duzelmisti.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı myasar_olguner

• Yeni Üye
« Yanıtla #56 : 07 Aralık 2015, 01:38 »
Merhaba arkadaşlar ben de yeni üye oldum. İsmim Mehmetclio RTA 1,4 2000 model arabam var.  Benim sorunumda buradan okuduklarıma göre krank sensörü arızasına benziyor. Motor soğuk iken yaz kış farketmiyor arabayı ilk çalıştırdığımda marj basıyor ama ateşleme yapmıyor ancak 3 veya 4. marşta motor çalışıyor.  Motor ısındıktan sonra ise stop edip yeniden çalıştırdığımda bir seferde alıyor. Şimdiye kadar arabayı işimden dolayı ancak haftada bir kez veya iki kez kullanabildiğim için pek dert etmiyordum. Ama azda kullansam her seferinde gıy gıy ötmesi sinirimni bozmaya başladı.Araba konusunda da deneyimli değilim sizce krank sensörü arızası mıdır. Ne yapmalıyım. Bende sensörümü değiştireyim yoksa çıkarıp temizlemelimiyim. Yardımcı olursanız sevinirim.   

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #57 : 07 Aralık 2015, 01:59 »
Muhtemelen ama Ariza tespit cihazina baglatmaniz iyi olur.

Çevrimdışı ugur87

• Yeni Üye
« Yanıtla #58 : 19 Aralık 2015, 08:52 »
Merhaba arkadaşlar 2000 model 1.4 Clio 8 valf aracım var. Aynı sorunu bende yasıyorum fakat yenisi ile değiştirdik. Soketini de yeniledik fakat ara ara tekrar çalışmama yapıyor. Mars yeniledim sırf bu yüzden. Tek çözüm vurdurarak calışma oluyor. Elektrikçi ye gösterdim bana söylediği şey bir okuyor bir okumuyor elektrik gelmiyor diyor.  Bu konuda bilgi sahibi olan var mı ? Veya gerçekten işinin ehli bir usta tavsiyesi olan? Acil yardım lütfen

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #59 : 19 Aralık 2015, 09:33 »
Selam ariza tespit cihazina baglattinizmi.?
Nadirende olsa parca arizali olabilir.(basima geldi)
Ancak vurdurnca calisiyor demissiniz ama krank sensoru herdaim calisir.? (Ecu) beyine ve tesisata baktirmaniz iyi olur.