Gönderen Konu: Clio'nun Kronik Sorunlarından Krank Sensörü  (Okunma sayısı 45206 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugur87

• Yeni Üye
Ynt: Clio'nun Kronik Sorunlarından Krank Sensörü
« Yanıtla #60 : 19 Aralık 2015, 09:51 »
Evet vurdurarak çalıştırıyorum çalışmadığı Zaman. Peki bu dediğin olay Nasıl olacak ya o nerde yaptırabilirim ve yapılması gereken nedir ?

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #61 : 19 Aralık 2015, 10:14 »
Mail.attim (becerebildiysem) bi bakin lutfen.
Clio rxt 2000 mod.1.6 8v 90 bg.

Çevrimdışı Olcayy59

• Yeni Üye
« Yanıtla #62 : 26 Nisan 2017, 10:05 »
herkese iyi akşamlar. 2002 1.4 16v benzinli cliom var. triger baskı balata devir daim kayışı değiştikten sonra araç çalışırken rolanti sıfıra iniyor ve silkeleme yapıyor sürekli. yaptırdığım yere götürdüm bujilerini falan değiştirdik. bobinlerde falan sıkıntı yok değiştirip denedik. kelebekten falan dedik en son ama facebooktaki gruptan sağ olsun bir arkadaşımız bana krank pozisyon sensörü dedi. yani kronik bi sıkıntı olduğundan bahsetti ve sorunun bundan kaynaklandığını belirtti. sizin yorumlarınızı da okuduktan sonra bu saatte aşağıya inip aracın kaputunu kaldırıp bulmaya çalıştım fakat bulamadım :D şuan resmen heyecandan uyuyamayacak dereceye geldim. aracın tek bu sorunu kaldı. bu da düzelince çok güzel olucak arabam. fransız modeli olduğu için ben resimdekilerden pek bulamadım yerini.

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #63 : 26 Nisan 2017, 10:28 »
Hosgeldiniz kendiniz tanitan bir konu acmaniz iyi olur.!
Resime dikkatli bakin.motorun sag alt tarafinda akunun karsisina geliyor.! Tek soketli kucuk bir parca sanzimandaki acikliktan volan dislisini okuyan parca.ariza tespit cihazina baglatin aracinizi.!

Çevrimdışı Olcayy59

• Yeni Üye
« Yanıtla #64 : 26 Nisan 2017, 10:34 »
Ben sizin resminizde göremedim demedim ki ? Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın kendi aracımda bulamadım arıza tespit cihazına 2 kez soktum aracı fakat herhangi bir sorun görünmedi.

Çevrimdışı byx

• Uzman
« Yanıtla #65 : 26 Nisan 2017, 10:41 »
Estagfurullah yanlis degil.
Sizin aracin motoru biraz daha genistir bu resimdekine gore.ama lokasyon ayni yer.
Yukaridan asagiya bakin motorun sag tatafindan hortumlari (motor.soguk iken) hafifce saga sola kastirin gorursunuz.hava filtre hortumunu sokebilirsiniz.bazen arizaya dusmez.tekeleme mars almama vitesi bosa atinca debriyaj fren yapinca stop ederse.veya surus aninda  kesik kesik  tak tak tak yapar ise arizalidir kroniktir...orjinali 90 100 tl var yok kablo da 30 40 arasi iscilik basit.yerini tspit edince 2 adet vida ile tutuyor tek soketli.parcayi sokun kabloyu kesin yeni kabloyu guzelce lehimleyin izlole edin makaron elektirik bandi gibi.tamamdir.(eger sorun o parcada ise)
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2017, 10:42 Gönderen: byx »

Çevrimdışı ceromony

• Yeni Üye
  • hakancengiz26ss@gmail.com
    • clio türkiye
« Yanıtla #66 : 07 Haziran 2017, 10:56 »
karank sensoru arızalıysa,bildigim kadarıyle mars basar,fakat araç calışmaz

Çevrimdışı EKREM

• Yeni Üye
« Yanıtla #67 : 25 Eylül 2017, 11:04 »
Volen  sensörlü arızasıda aynı araç çalışmıyor usta parçayı bulamam motor aksanıyla satılır dedi kaza lı bir araçtan söküp bulduk anca şimdi sıkıntı yok ama volen  sensörünün söket girişi arızalıydı

Çevrimdışı meganes ist

• Uzman
« Yanıtla #68 : 26 Eylül 2017, 12:42 »
Volen  sensörlü arızasıda aynı araç çalışmıyor usta parçayı bulamam motor aksanıyla satılır dedi kaza lı bir araçtan söküp bulduk anca şimdi sıkıntı yok ama volen  sensörünün söket girişi arızalıydı
amca konu tarihine baktınmı?? ilk önce kendinizi tanıtın sonrada konuların tarihine bakın 3-5 senelik postları güncellemeyin
car1:dacia logan mcv
car2:nnm ies
HERKEZE KARDEŞ DEME ANNEN HIZLIYMIŞ DERLER !