Gönderen Konu: lpg yakıt değerleriniz ?  (Okunma sayısı 103060 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hknco

• 1500cc
Ynt: lpg yakıt değerleriniz ?
« Yanıtla #270 : 06 Haziran 2018, 10:22 »
Arkadaşlar güncel tüketim verilerini paylaşalım malum fiyatlar her geçengün uçuyor

Depoyu fulleyemiyoruz ki ölçüm yapalım

Çevrimdışı memolikk

• Yeni Üye
« Yanıtla #271 : 22 Kasım 2018, 03:53 »
merhaba foruma yeni üye oldum
benim araç 2011 clio 3 1.2 grandtour lpg li araçım var yeni ağır bakımdan çıktı 3 ay oldu aracımı alalı bobin -bobin kabloları -  trigeri alternatör kayış setleri soğutma devirdaimi- radyatörü- manyetik kaptörü- debrayj setini- yağını suyunu -filtrelerini antifirizini herşeyini değiştirdiler sübap ayarı yapıldı ve teslim aldım
araç lpg de 15.3- yokuşlarda 14.5 ve sahil yolunda dragos sabihaya 11lt ile gösteriyor neden çok yakar acaba

Çevrimdışı hknco

• 1500cc
« Yanıtla #272 : 26 Ocak 2019, 07:48 »
Bayramdan sonra takıldığım başka bir forumda şöyle bir mesajım olmuştu :

1- Regülatör değişiminden sonra ( Herşeyini kendim değiştirdim )  lpg sistemi yine sorunsuz çalışmaya devam ediyor . Çok nadir arada gaza geçişlerde biraz hafif yollu çemkirme yapıyor , çoğu zaman mükemmele yakın.
2- Yakıt tüketimi yine mükemmele yakın ( LPG kalibrasyonunu kendim yapıyorum, ayar kablom var ) . Yaklaşık 1000 km den fazla yol yaptım . Defalarca depoyu fulleyip yol yapıp tekrar fulleyip hesap yaptım . 100 km hesabı üzerinden 6 litre yaktığımda oldu 7 litre yaktığımda oldu , 8 litre yaktığımda oldu . En pis yolda en az yakıt yakarken en süper yolda en çok yakıtı yakmışım hızım sabit 110 olmasına rağmen . Memnun olduğumu söyleyebilirim . Arabanın çekişide çok iyi . Arada atraksiyon olsun diye bir kaç linea tokatladım , gene de arabayı üst devirlere zorlamayı sevmiyorum , bir yerden keçe meçe patlar , yıllanmış araba ne de olsa .
3- Bayramdan 2 ön önce gidip 2 gün sonra gelmeme rağmen Adapazarı mevkinde hem gidişte hem dönüşte kilometrelerce konvoy vardı , cehennem gibi sıcak ve yürümeyen bir konvoy . Gözüm hararet ibresinde her an zıplar mı diye , çok şükür sorunsuz atlattım o sıkıntılı mesafeleri.
4- 1000 km yolu teptim geldim , arabanın yağ ve su seviyesinde gram oynama yok çok şükür .
5- Memlekette TEKZEN i ağzımın suyu akarak dolaştım , çok pahalı takımlar . 18-19 kovan anahtarım yoktu , paraya kıyıp onu aldım .
6-Modern milyoncuların hırdavatçı bölümlerini gezdim bol bol . Bir milyoncu bir sandık takım doldurmuş , hepsine 7 lira diyordu . 20-22 yıldız anahtarım yoktu , baktım iş yapacak gibi , hemen kaptım .

Abi benim regülatör de yağlandı bakım zamanı da geldi. Acaba filtreleri regülatörü alsam kendim değişsem tekrardan ayar ister mi dersin araba ?