Gönderen Konu: klima arızası  (Okunma sayısı 7232 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet ÖZCANN

• 1500cc
klima arızası
« : 07 Haziran 2012, 06:57 »
bugün bi arkadaşın corsa'sı için sanayiye gittik kliması arızalanmış hava vermiyor diyodu ustasına gösterdik klima bobini arızalanmış dedi 300 lira masraf çıkardı bize.klimayı incelerken de sürekli elektriksel sorular sordu yakın zamanda akün bitti mi takviye yapıp çalıştırdınız mı sigortalarla oynadınız mı cinsinden.sanırım elektriksel bi sebep bobinin arızalanmasına sebep oldu aman dikkat siz de bu gibi takviye akü sigorta gibi elektrik işlemlerinizde dikkat edin 300 liranızdan olmayın uyarmak bilgilendirmek istedim :) ayrıca sanayi dönüşü ufaktan bi yarıştık corsa'da komple performans egzoz açık hava filtresi olmasına rağmen clio uzaaarrr 110 beygirin farkı :D

Çevrimdışı kadir

• Moderatör
  • kadir@cliotr.com
    • cliotr
Ynt: klima arızası
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2012, 07:33 »
evet klima arızası genel de pahalı ya patlıyor. Arkadaş opelın de vardı sorun 400 tl tuttu geçen sene. .  bu akü takviye işi de tehlikeli . Dün bizim fabrikada da muhabbeti oldu. . . Yarışa gelirsek clio yu 2.0 motorlarla yarıştır derim. Clio lar geçilmez :) .
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2012, 08:40 Gönderen: kadir »

clio 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v *
clio 3 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v ov*
symbol 1.2 16v *
megane 2 hb 1.6 16v ov

Çevrimdışı çağlayan

• 3000cc
  • caglayan@cliotr.com
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2012, 07:48 »
Klimaya tam 110 lira para verdim gaz basimi arti bir hortum degisti . Luks istiyoruz bu da maliyet doguruyor aman dikkat . zaten 6yle bi sorun yaparsa klima hayatta isim olmaz dogal klimayi kullanirim haa :)

Ne oldu sen bişey yapamadınmı daha, bi vida sık bari ey üye :P
http://www.facebook.com/caglayanER

lacetti 1.6 16v 110 bg 》 dead
golf tsi 1.6 8v 105 bg 》 dead

Çevrimdışı çağlayan

• 3000cc
  • caglayan@cliotr.com
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2012, 07:50 »
corsaya gelince clioya kafa tutamaz hayatta . isterse 15 tane egzoz taksin :D

Ne oldu sen bişey yapamadınmı daha, bi vida sık bari ey üye :P
http://www.facebook.com/caglayanER

lacetti 1.6 16v 110 bg 》 dead
golf tsi 1.6 8v 105 bg 》 dead

Çevrimdışı Matrix19

• Yeni Üye
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2017, 10:06 »
yıl 2017 klima arızası müzdariplerinden biride benim. Yalnız benimkisi klima arızası değil aslında. Size başımdan geçen bir olayı anlatmak isterim. Aracımı 2016 ekim-kasım aylarında siyah duman atması, çekiş problemi ve kendiliğinden gaz verme sorunu nedeniyle samsun rensam otoya götürdüm. Ordaki bir eleman öncelikle rölanti soketi değişimi yaptı eski diye, fuzuli bir değişimdi, sonrasında aracım tüplü olduğundan gaz eksik diyerek yakıt almaya gönderildim, sonrasında depodaki benzin bozuk diye bu sorun var dedi :) sonrasında gaz ayarına gittik beraber yakıt bozuk değildir diye düşündü sanırım. Araç en başında bilgisayara bağlanmıştı ama göremediler sanırım, gaz ayarı yapılan serviste bu görüldü. enjektörler işeme yapıyormuş, yani fazla yakıt tatbiki oluyormuş. Ben tecrübeli olmadığımdan burada hiçbir müdahalede bulunmadım ve ne dedilerse yaptık, 650 tl gibi bir fiyata beyin değişimi gerçekleştirdiler ve siyah duman, kendiliğinden gaz verme sorunu ortadan kalktı. Trajikomik olaylar asıl şimdiden sonra başladı. Ben aracı kış başında servise götürüp bu işlemleri yaptığım için klimayı nisan mayısa kadar hiç çalıştırmadım. Beyin değişiminde bunda sorun çıkar diye hiç düşünmedim. Klima düğmesine basınca devreye girmedi, gaz bitmiştir diye klima servisine götürdüm başka bir yere, ama arıza bundan kaynaklı değilmiş. Herşeyi denediler, düz bağlayınca kompresör devreye giriyor, bağlantılarda sorun vardır diyerek düz geçiş bağlamaya çalıştılar. Orjinali bozulacağı için başta kabul etmememe rağmen kart daha pahalı olacağından kabul ettim ama onu yapamadılar, tuşların omajı yetmediği için. 2-3 gün uğraştım gittim geldim servise sorun çözülemedi, direksiyon sol alt kısmında bulunan elektronik kart da da  problem görülmedi. Tam o esnada antalyaya tatile gitmem gerektiği için orada sanayiye gittim ve kafası gerçekten çalışan bir elektronikçiye gittik. Bu adam beyin tamirini gerçekleştiren birisi ve bir bakışta işlemi çözdü, beyin yazılımında problem olduğuun söyledi ve beyin üzerindeki entegreyi sökerek ona bilgisayardan yazılım attı. Burada tecrübe, el becerisi ve kafa çalışması devreye girdi. Birçok sanayide gerçekleşen sök-tak tamirciliğinden çok daha öte tamirat gerçekleştirdiğini gördüm o tamircide. Benim aracıma meğer clionun başka bir modelinin yazılımını içeren beyin takılmış rensam da. tamamen deneme yanılma ile beni birçok sıkıntıya soktular ve ben bunu yaklaşık 6-7 ay sonrasında farkedebildim. klima gerçekten kapsamlı ve lüks müş bunu gördüm.

Çevrimdışı EmilyMeams

• Yeni Üye
klima arızası
« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2019, 12:59 »
Absolutely with you it agree. In it something is also to me it seems it is very excellent idea. Completely with you I will agree.