Gönderen Konu: DEVİR SAAT SİZ YOL BİLGİSAYAR SIZ CLİO KANGOO KALMASIN  (Okunma sayısı 11809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cevco18

• Yeni Üye
arkadaşlar aracım kangoo 1    clio  motorlu. ilk aldığımda devir saatim yoktu 1.5  dizel clio ya at beyaz zeminli bi gösterge aldım birebir olarak taktım ve sorunsuz  çalıştı...   bildiğiniz üzere bu göstergelerin ekran fonksiyonları silecek kolundaki tuşla kontrol ediliyor  bende gösterge arkasındaki kırmızı soketin 6 nolu ucuna bir düğme bağladım ve düğmenin öteki ucunuda şaseye verdim ve düğmeye  her basışımda ekrandaki km bilgilerinide gördüm  ve baktımki göstergede yol bilgisayarıda mevcut ama tabi çalışmıyor  biraz araştırma yaparak göstergenin yol bilgisayarının bilgi ucunun kırmızı soket üzerindeki 7 nolu pin olduğu bilgisine ulaştım  tabi o pin benim sokette boştu...  Bunun neticesinde yedi nolu pin ucunun ecu ya gittiyi kanatine vararak araştırmama  devam ettim ve clio 1.4 8v   kangoo 1.4 8v  symbol 1.4 8v  kangoo pampa bu modellerin siemens sirius 32 ecu kullandıkları bilgisine ulaştım araştırmamı derinleştirerek göstergenin 7. pın e bağlanması gereken kablonun ecu nun 11 nolu ucuna bağlandığı bilgisine ulaştım hemen göstergeden ecu ya kablo cektim ve 11 nolu uca bağladım ve mutlu son ilk aldığımda devir saati bile olmayan kangoo mda artık  yol bilgisayarı bile  var...   yani uzun lafın kısası 1.4 8v  bu motora sahipse aracınız orjınal yol bilgisayarınız olabılır...    dizel ıcın ecu resmı de koyuyorum   

Çevrimdışı Porque

• 900cc
  • **
Vallahi hocam eline sağlık, cliosu olan arkadaşlara yaramasa da kangoo'su olan arkadaşların mutlaka işine yarayacaktır diye düşünüyorum.

Burdan şöyle bir kanaate vardım, bende 2002 clio mevcut lakin araçta yol bilgisayarı yok ( anlık tüketim, benzinle daha kaç km gidebileceğim gibi bilgileri göremiyorum )

Burdan belki ben de yol bilgisayarı sahibi olan bir cliocu olabilirim düşüncesi geldi aklıma. Bayram dönüşü buna bir göz atacağım.

"Foruma yeni üye olup ta selam sabah vermeden ilk olarak satış konusu açan ya da Güzin abla imişiz gibi soru soranlar var ya; Siz de az değilsiniz hani... " ;)

Çevrimdışı admiral

• 900cc
  • **
  • Teyzesi deftardar olan faytonla damda dolaşır.
Tebrik ederim, cok faydali bir paylasim olmus
Teyzesi deftardar olan faytonla damda dolaşır.

Çevrimdışı NAZIM

• 0cc
  • *
merhaba bendede 2001 1,4 rna varbi aracıma yol bilgisayarı koydurabilirmiyim yai. nasıl yapacaz bunu b bende senin yaptığın giide yol bilgisayarı takılmış şekilde fotograflarını koyarmısın aracının  çok merak ettim valla kardeşim.
Kuralsızlığın Kural olduğu yerde Kurallara uyanlar Kural dışı kalırlar. !!!!

" Rabbim Tüm Türk İslam alemini korusun inşallah."

Çevrimdışı cevco18

• Yeni Üye
resımdekı beyaz zemınlı göstergeden çıkmacılardan alın bire bir calısacaktır ve sorasında yazdım işlemlerı sırasıyla yapın yapacagınız aldıgınız gıstergenın kırmızı soktınden 6nolu pin e bı düğme takmak ve düğmenın dıger ucunu şaseye vermek  ıkıncı ıslemse  aynı kırmızı gostergenın 7nolu ucundan arac beyninin 11 nolu ucuna kablo cekmek hepsi bu ...
 bazı araçlarda bu 11 nolu uc dolu dolu ıse zaten var olan kablonun her hangı bır yerınden sıyırarak göstergeden geln kabloyu baglamak

Çevrimdışı oguzhan1245

• 1200cc
  • Parçacı :D
Peki hocam sana değişik bir soru sorayım.
Yenı model Symbol lerde bılıyormusun bılmıyorum
Onların torpıdodakı ekranı harıcı olarak nasıl calıstıra bılır ım.
Ramazan Otomotiv
Renault Orjinal Çıkma Yedek Parçacı
Foruma Eklenen İlanlardaki Ürünler Orjinaldir.
Yan Sanayi Değildir.

İletişim :
Cep : 0534 351 13 21
Tel  : 0212 486 15 00

Çevrimdışı kadir

• Moderatör
  • kadir@cliotr.com
    • cliotr
tebrikler güzel çalışma olmuş. bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
sizden tanışma konusuda bekleriz.

clio 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v *
clio 3 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v ov*
symbol 1.2 16v *
megane 2 hb 1.6 16v ov

Çevrimdışı eemaligol

• Yeni Üye
Ynt: DEVİR SAAT SİZ YOL BİLGİSAYAR SIZ CLİO KANGOO KALMASIN
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2014, 09:42 »
hocam devir göstergesinin portuna nasıl ulaşabilirim sökmek mi gerekli yoksa başka bi yolu var mı

Çevrimdışı rpg007

• Yeni Üye
« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2014, 10:21 »
clio 2005 1.4 8v benzinli aracıma harici devir göstergesi bağlamak istiyorum. devir bilgisinin alınacağı port acaba hangisi bu kabloyu nereye takmam gerekiyor. son kablo da takılırsa devir saati hazır. şimdiden çok teşekkürler.

Çevrimdışı AŞiKaR

• Yeni Üye
« Yanıtla #9 : 27 Şubat 2015, 09:00 »
Günlük Kilometre Sıfırlama Çalışıyormu Peki Yaptığınız Düğme İle...