Gönderen Konu: Artık nereden ceza kessek diye şaşırdı devlet  (Okunma sayısı 2861 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crazy_vefa

• 1200cc
Ynt: Artık nereden ceza kessek diye şaşırdı devlet
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2014, 07:23 »
Büyük araçlar için güzel olur. Motor yağı koyuyorlar simsiyah duman atıyor CO ve CO2 salınımı had safhada oluyor. Okuduğum bölüm gereği -çevre mühendisliği- bunlarla haşır neşir oluyoruz ve yani pratikte de uzun yolda önümdeki traktörden kamyondan çıkan egzoz gazından bazen yol puslu görünüyor.
2010 - 1.2 16V Expression

Çevrimdışı blowoff

• Uzman
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2014, 07:44 »
bence iyi bir şey denetim.. halk sağlığı ve çevre açısından.. havayı kirletiyorsa yesin cezayı
10.5 Bandırma

Çevrimdışı zined22

• 1800cc
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2014, 07:56 »
Otomobil için uygunlanmıyormuş sanırım otomobil dışındaki araçlar içinse sorun yok  :)

Çevrimdışı blowoff

• Uzman
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2014, 08:06 »
Otomobil için uygunlanmıyormuş sanırım otomobil dışındaki araçlar içinse sorun yok  :)

otomobil için uygulansa ne olacakki havayı kirletene bassınlar cezayı.. otomobil için egzoz muayenesi var 2 yılda bir zorunlu... 
10.5 Bandırma

Çevrimdışı meganes ist

• Uzman
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2014, 09:46 »
Artık nerdeyse bütün gün istanbul içerisinde dolanıyorum, beylikdüzü, zeytinburnu, maslak civarlarında, doğru kişi ve doğru tespit edilmiş araçlara uygulanırsa çokta güzel bi ceza olur, ben hergün onların yüzünden kendimi zehirleyecek değilim, genel olarak her zamanki gibi ticari araçlar (kamyon, tır, taksi, dolmuş, özel halk otobüsü, şehir içi otobüs) adamların salgıladığı bütün duman aracımın içine doluyo, son zamanlarda en uyuz olduğum durum, bu kişilere acımadan uygulansın, hatta devletin bütün araçlarına uygulansın değilmi?? İşin ucu modifiye dünyasınada dokundu, aracınızda kat orta iptali varsa cihaz daha fazla emisyon algılayacak ve yiyeceksin cezayı :))
car1:dacia logan mcv
car2:nnm ies
HERKEZE KARDEŞ DEME ANNEN HIZLIYMIŞ DERLER !