Gönderen Konu: Twitter ve Facebook'a devlet müdahalesi !!  (Okunma sayısı 8949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burak S.

• Yönetici
    • Burak Sarı
Ynt: Twitter ve Facebook'a devlet müdahalesi !!
« Yanıtla #20 : 04 Eylül 2012, 03:56 »
Cidden böyle mi düşünüyorsun ? Tartışmanın anlamı hakikaten yok seninle..

Herkes inandığını yaşar.

abi kaçak dövüşüyorsun şuan..:D
"komikleşmeyin", "tartışmanın anlamı yok"

peki sen bilirsin. ama yine tekrarlıyorum. hiçbir dayanağı olmadan, sanal ortamda asılsız iddialar ile devleti kötüleyenler hapis cezası bile almalıdır..

en günceli. hepiniz görmüşsünüzdür internette: "her şehit tabutuna bayrak konulmayacak." ben bu kadar aptal bir çıkarım görmedim. araştırmadan etmeden bunu paylaşmak asıl cahilliktir. yok böyle bir mesele.
"Bu nasıl?" demeden önce mutlaka Forum Kullanımı'nı inceleyin!

Vasiyetimdir!
tabutumu 4 kişi taşısın, öndekiler 1.60cm, arkadakiler 1.90cm olsun. maksat kafa basık dursun..

Çevrimdışı Red_Line

• 1200cc
« Yanıtla #21 : 04 Eylül 2012, 05:08 »
Hala devlet demekte diretiyorsun. Eleştirilen devlet değil AKP hükümetinin bazı icraatlarıdır.

Bunların çoğu insanlara devrim gibi sunulmakta ve kullanmadığı halde insanların gözü boyanmaktadır. ( %50 nasıl alıyor o zaman yaa borumu %50 lan bu'nun cevabı) Basın insanlara olayları objektif olarak yansıtmalıdır. Bu konudaki rumuzumuzda budur. İnsanlar artık gerçeklerin o kadar uzağında olduğunu anladı ki çözüm olarak internet ve sosyal medya görülmektedir.  Bu da tam çözüm değil art niyetliler kullanılabilir doğrudur ancak bunu hükümet baskısı ile değil zamanla oluşacak insanların otokontrolü ile sağlanmalıdır. Çünkü zamanla hükümet bu sansürü kendi lehine kullanacak ve haksız rekabet denilen olay ortaya çıkacaktır. İnsanların itiraz etiği özgürlük olarak adlandırılan kısımda budur. Kimse cicişlerin donunun rengini merak etmiyor bu ülkede keşke onları sansürleseler... Sansürleyecekleri şey senin benim görüşlerim tamamen apolitik / popüler kültürün hışmına uğramış bir gençlik. Tabi diğer taraftan kendi cemaatlerinin kadrolaşması tam gaz ilerler.. (%50 nin diğer bir açıklaması)..

Yandaş medya olarak söylenenler olduğu sürece anti grubuda olur bunu engelleyemezsin. Bunun cezası da senin gibilerin düşündüğü gibi hapismiş bunu canlı olarak yaşıyoruz.. Bknz : Silivri / Metris.

Bu hükümet

Bu hükümet Kamuda kadrolaşmanın kralını yapar
İhaleleri yandaşlarına peşkeş çeker
Eğitim sisteminin içine eder
yargıya müdahale eder
Köşe yazarlarına aba altında sopa gösterir yetmedi hapse gönderir
bunları yapan kul hakkından bahseden kendini müslüman olarak lanse eden bir grupsa buna itiraz ederim.

Ve hiç bir zaman da kaçak dövüşmem.
yukarıda yazdıklarımdan ilk 3 madde bizzat yaşadığım şahit olduğum olaylardır. Kimseden duymadım işitmedim ben şahit oldum. Kanıt istiyorsan kanlı canlı karşındayım. Sen sor ben cevaplayayım.

Sen güvenilir (sansürlü) basını okumaya devam et.. 10 şehit verdikten sonraki Sabah Gazetesi manşeti..

Buda Sözcü .. Sür manşeti okumazsan birebir aynısı değilmi  ;D

Coming Soon.. Wait for it ;)

Çevrimdışı Burak S.

• Yönetici
    • Burak Sarı
« Yanıtla #22 : 04 Eylül 2012, 06:14 »
ben kimseye bu hükümet dört dörtlük demedim zaten. benim ki inada binmiş bir yönelmedir. yazılarımı tekrar okuyun, ben sırf akp'nin paçasına asılanları eleştirdim.
abi bana kızma ama siz gibiler yüzünden. her yapılan iş için hükümeti kötülemekten onlara bir şeyler atmaktan vazgeçseniz belki yanlışlarını siz büyüklerden görmek için çabalayacağız. ama siz en basit bir icraatta bile art niyet, altında karanlık işler ararken %50 size asla aldırmaz.

siz akp karşıtlarının anlamadığıda bu. sen devletin yaptığı "1" iş için, çok değil sadece "iyi" kelimesini kullanmayacak kadar acımasızsın.

kimse kusura bakmasın. takdir etmesini bilmeyenler azınlıkta kalacaktır.

sen yine malesef karşıma geçip saydıracaksın ama hiç aynaya bakmayacaksın diğerleri gibi..

Vasiyetimdir!
tabutumu 4 kişi taşısın, öndekiler 1.60cm, arkadakiler 1.90cm olsun. maksat kafa basık dursun..

Çevrimdışı kadir

• Uzman
  • kadir@cliotr.com
    • cliotr
« Yanıtla #23 : 04 Eylül 2012, 09:49 »
siyaseti bırakalım dostlar . Siyaset yapmak bizim işimiz değil. Oy vermek bizim işimiz :)

clio 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v *
clio 3 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v ov*
symbol 1.2 16v *
megane 2 hb 1.6 16v ov

Çevrimdışı Red_Line

• 1200cc
« Yanıtla #24 : 04 Eylül 2012, 09:58 »
ben aynaya bakmasını bilirim yapılan iyi işleri alkışlamasını da siz yeterki at gözlüklerinizi çıkarın biraz etrafınıza bakın..

her zaman azınlıkta kalmak yanlış iş yaptığın anlamına gelmez bunuda aklının bir köşesine yaz ;)

Çevrimdışı Burak S.

• Yönetici
    • Burak Sarı
« Yanıtla #25 : 04 Eylül 2012, 10:07 »
azınlık yanlış iş yapar demedim. at gözlükleri sende abi. ak partiye nasıl bakıyorsan benim sözlerimede öyle bakıyorsun..
eğer bir şeyleri taktir ediyor olsaydın görüyor olurduk. şu forumda devlet ve kurumlarından gelen tek bir habere iyi bir şey yazmışlığın yok..
yalansa yalan de. herkes biliyor kimin konulara ne yazdığını, uzun uzun okumaya gerek yok..

ayrıca, merak etme her yazdığım şey için zararlı çıkıyor bu azınlık..

Vasiyetimdir!

Çevrimdışı kadir

• Uzman
  • kadir@cliotr.com
    • cliotr
« Yanıtla #26 : 04 Eylül 2012, 10:33 »
siyaseti bırakalım dostlar . Siyaset yapmak bizim işimiz değil. Oy vermek bizim işimiz :)
tekrar hatırlatayım . . . Siyaset ayrılık getirir . . Tartışmayıniz . . Biz clio tr ye bakalım lütfen . .

clio 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v *
clio 3 1.2 16 v *
megane 2 hb 1.6 16v ov*
symbol 1.2 16v *
megane 2 hb 1.6 16v ov

Çevrimdışı Red_Line

• 1200cc
« Yanıtla #27 : 04 Eylül 2012, 10:37 »
Kadir abi saygım sonsuz..

Metrobüse - benzine zammını mı iyi karşılayacağım yoksa köprülerin 2 ay kapalı kalmasını mı ?

Sen çok sevindin heralde bu haberlere. Babanın benzin istasyonu mu var ?

Yazdığım yazılar ne ise şimdi de arkasındayım. Dün başka bugün başka konuşanlardan değilim.  Rahatsız oluyorsan Banlarsın olur biter. nasılsa internette özgürlüğe bakış açını gördük. Neyseki forumlarda hapis seçeneği yok.

Çevrimdışı Burak S.

• Yönetici
    • Burak Sarı
« Yanıtla #28 : 04 Eylül 2012, 10:53 »
ben konuşmaktan yılıp ban atacak birisi değilim. amatör gördün heralde abi..:D

ayrıca, benzine yapılan zamma tepki göstermene bir şey demedim. babamın benzin istasyonu olsa clio ile dolaşmazdım heralde. hak veriyorum zaten. ben sana bugün yarın farklısın da demedim. internette özgürlük kavramım bana ait, üstüne alman için söylemedim ama özgürlük kavramı tanımı geneldir ve sen bu genel tanımı çiğniyorsun. "istediğimi söylerim" tarzında..

aşağıdaki bağlantılara bakar mısın? kaba taslak bulduğum 5 yorumun. hep bir eleştiri var. hani şu bir türlü kabul etmediğin şey..

http://forum.cliotr.com/haberler/metrobuste-fazla-para-odemeyin/msg17811/#msg17811
http://forum.cliotr.com/haberler/10-milyon-kgs-nasil-degisecek/msg17768/#msg17768
http://forum.cliotr.com/haberler/trafikte-devrim-gibi-uygulama!/msg17763/#msg17763
http://forum.cliotr.com/haberler/hukumetten-bayram-mujdesi/msg15919/#msg15919
http://forum.cliotr.com/haberler/iste-yeni-istanbul-yenisehir/msg10133/#msg10133

Vasiyetimdir!

Çevrimdışı Burak S.

• Yönetici
    • Burak Sarı
« Yanıtla #29 : 04 Eylül 2012, 11:10 »
Kadir abi, siyasetin tartışılacak bir konu olmasını bende istemiyorum ve benimde asıl meselem kötümser insanlar. yani ben bu işte siyasetten çok insanların kötümserliğiyle ilgileniyorum. yapılan her işte kötülük aramak, yolsuzluk aramak, hırsızlık aramak akla mantığa sığar mı?
mutlu olmayı bilmeyen insanlar var çevremde. yapılan zamlarla, şehit haberleriyle, cinayetlerle, tecavüzlerle mutlu olun demiyorum. bunuda söylüyorum çünkü yine sözüm buralara çekilecek. sözüm meclisten dışarı ama isteyen üstüne alsın çünkü kimse için kötü bir söz etmiyorum.

Vasiyetimdir!